Ketvirtoji ,,Olimpinio mėnesio 2021“ savaitė

Paskutiniąją spalio savaitę mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai baigė dalyvavimą projekte „Olimpinis mėnuo 2021“. Savaitės tema – „Bendradarbiavimas“.

Bendradarbiavimas šiandien tapo dideliu iššūkiu ir mažiems, ir dideliems. Prie to prisidėjo ne tik naujos technologijos, tačiau ir COVID-19 situacija visame pasaulyje. Vaikai neįsivaizduojamai daug laiko praleidžia prie išmaniųjų technologijų, todėl pamažu ima prarasti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, dažnai jiems yra sunku įvardyti savo poreikius, mintis ar jausmus.

Kuo svarbus bendradarbiavimas? Gyvendami visuomenėje suvokiame, kad bendradarbiavimas yra ypatingai svarbus gebėjimas, kuris atveria galimybes efektyviai siekti savo tikslų, mokytis iš kitų, nepasimesti sudėtingose situacijose, mokytis lyderystės ir iniciatyvos. Bendradarbiavimo įgūdžiai paprastai prasideda šeimoje, kur santykiai pirmiausia formuojasi tarp šeimos narių. Vėliau jie persikelia į darželio, mokyklos, universiteto, darbo kolektyvus. Tad suprantama, jog bendradarbiauti žmogus mokosi visą gyvenimą, nuolat tobulėja mokydamasis tinkamai komunikuoti, dirbti komandoje ir spręsti konfliktus.

Pradinukai mokydamiesi bendradarbiavimo kalbėjo apie toleranciją, žiūrėjo animacinį filmuką „Tolerancija“. Pirmokai ir antrokai žaidė žaidimą su lanku – žaidimo metu vaikai turėjo naudoti savo kūnus, kad galėtų perduoti lanką, be to, daug bendrauti ir dirbti komandoje. Trečiokai ir ketvirtokai mokėsi pagarbos. Jie pasidaliję į grupes svarstė, kaip galima rodyti pagarbą tiek kitam, tiek sau pačiam. Žodis ar frazė turėjo prasidėti iš konkrečios žodžio PAGARBA (šis žodis buvo užrašytas lentoje) raidės. Fizinio ugdymo pamokose visą savaitę mokiniai daugiau žaidė komandinius žaidimus ugdydamiesi ne tik olimpines vertybes (draugystę, pagarbą ir tobulėjimą), tačiau ir bendradarbiavimo įgūdžius. Šios savaitės superherojus – LUKA KIBIRKŠTIS.

Ketvirtoji ,,Olimpinio mėnesio 2021“ savaitė buvo įdomi, prasminga, judri. Kartu su pradinių klasių mokiniais savaitės veiklose aktyviai dalyvavo jų mokytojos.

Giedrė Petrėtienė, pradinių klasių mokytoja

Pociūnėlių Pagrindinė Mokykla

Total
1
Dalinasi
Related Posts