Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

„Kertama“ per socialinių darbuotojų atlyginimus

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 16 d. į Radviliškio rajono savivaldybę susirinko visų rajono seniūnijų socialinės darbuotojos. Tokio sujudimo priežastis – savivaldybės administracija užsimojo nukirsti 50 proc. šių darbuotojų etato. Priežastis – kaimuose mažėja gyventojų, vadinasi, socialiniams darbuotojams mažėja darbo, o mažėjant darbo krūviui, mažėja ir atlyginimas.

Dirbate jums nepriklausantį darbą

Seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų pareigybių pavadinimas „Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus socialinių išmokų specialistės“.

Pateikiamas ir pareigybės aprašas, ką privalo dirbti šios moterys. Pagal šį aprašą, jų darbas daugiau „popierinis“: skirti mokiniams nemokamą maitinimą, skaičiuoja pajamas bei suveda duomenis į duomenų bazę socialinei paramai: kompensacijai už šildymą, šaltą bei karštą vandenį bei socialinei pašalpai gauti.
Tačiau, pasak socialinių darbuotojų, šis aprašas – tik jų  darbo kaimo seniūnijose „viršūnėlė“. „Močiutei atvežė malkų, nėra kas suskaldo, ieškome žmogaus, o jeigu susirgo senukas, guli nesiprausęs, tai apšvariname, kad atvykusi felčerė nesibartų“,- sakė moterys.

Pasak kaimo seniūnijų socialinių darbuotojų, jos dirba daug darbo, kurio  nei nufilmuosi, nei aprašysi, nei nufotografuosi.

Na, gal jį galima priskirti pareigybių aprašo punktui „Savarankiškai planuoja ir organizuoja savo veiklą“.
Pradėjus moterims vardinti darbus, kuriuos jos dirba, meras Antanas Čepononis tarė žodį: „Bet šie darbai jums nepriklauso, tegul juos atlieka kiti“.

Lengva pasakyti, „tegul atlieka“, o jeigu seni žmonės neturi artimųjų? Kaime nuo senų laikų atsitikus nelaimei žmonės pratę kreiptis į socialinį darbuotoją. „Socialinis darbuotojas turi turėti didelę širdį, padėti žmonėms, o ne tik mokėti išmokas“,- sakė Skėmiuose dirbanti moteris.

Sutinkame, kad kaime socialinis darbuotojas – tikras ramstis žmonėms, ištikus nelaimei, tačiau tą ramstį norima atimti. Na, kol kas tik pusiau. „Sutikite, kad kaimuose gyventojų mažėja, darbo jums taip pat juk mažėja“,- bandė socialines darbuotojas įtikinti, kad jos tikrai nusipelno mažesnio atlyginimo, administracijos direktorė J. Margaitienė.

Galbūt administracijos direktorei reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad visame Radviliškio rajone gyventojų mažėja ir jos darbo krūvis mažėja – kodėl gi ir jai solidariai nepradėjus taupyti biudžeto lėšų ir dirbti tik puse etato?

Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ivanna Žmėjauskienė taip pat tarė griežtą žodį: „Išdalinus jūsų parašomų bei užpildomų dokumentų kiekį per visus metus, išeina, kad per dieną jūs parašote tik du dokumentus. Tai juk labai mažas krūvis. Dabar žmonės kreipiasi dėl kompensacijų už šildymą, darbo daugiau, bet ką jūs veikiate gegužės mėnesį? Daugiau žmonių susirenka, kai skaičiuojami pinigai už vaikus, bet juk visus metus jūs tų žmonių nebematote“.

Kaip matome, tikros veltėdės tos socialinės darbuotojos ir nori dirbti visu etatu…
Neįdomi valdininkams ta didelė socialinių darbuotojų širdis, geri norai padėti žmonėms – juk apie geruma pareigybių apraše nerašoma.

Dar moterims iškilo klausimas: jeigu jos dirbs tik pusę darbo dienos, o pažymos pasiimti atvažiuos žmogus, gyvenantis už dešimties kilometrų, kaip jam pasakyti, kad nebedirbu, ateik kitą dieną?
„Laikui bėgant žmonės pripras prie jūsų darbo grafiko ir jokių nesklandumų nekils“,- nuskambėjo griežtas valdininkės I. Žmėjauskienės atsakymas.

„Per gerai dirbome“


Pasak seniūnijų socialinių darbuotojų, jos per gerai dirbo, tad ir sumažėjo darbo. „Mums liepdavo, kad mažintume pašalpų gavėjų skaičių, tai eidavome sekti moteris, ar pas jas negyvena sugyventiniai, jei susekdavome – atimdavome pašalpas. Turbūt pačios kaltos, kad gerai dirbome – sumažėjo pašalpų gavėjų, nebeliko darbo“,- sakė Šeduvos seniūnijos socialinė darbuotoja.

„Mes tikrai norėjome dirbti su žmonėmis, baigėme aukštuosius mokslus, už studijas sumokėjome po 4-5 tūkstančius litų, o dabar tampame nebereikalingomis“,- skundėsi Šiaulėnų seniūnijos socialinė darbuotoja.

Šiame susitikime dalyvavęs Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas mero A. Čepononio kelis kartus klausė, ar rajono biudžete trūksta pinigų, kad žadama mažinti atlyginimus, kur padėtos sutaupytos lėšos, ar būtina dabar imtis tokių nepopuliarių sprendimų, kai didžioji dalis rajono gyventojų ir taip
skursta?

Konkretaus atsakymo su skaičiais ir svariais argumentais Seimo narys nesulaukė. Sulaukė tik kažkokio neaiškaus mero atsakymo: „Už tas lėšas pirksime socialinius batus“. Kokie tai bus batai, kokios firmos, taip ir nepaaiškino plačiau…

Pasak mero, tai tik diskusija apie socialinių darbuotojų atlyginimų mažinimą, nieko konkretaus dar nenutarta. Bet buvo diskusija ir apie sporto metodininkų atlyginimų mažinimą, kuri baigėsi realiu atlyginimų sumažinimu.

Gal tiesa slypi visai kitur?


Galima tik  spėlioti, kodėl reikia mažinti kaimo seniūnijų socialinių darbuotojų atlyginimus – juk visiems aišku, kad moterys dirba daug ir tas tūkstantis eurų per mėnesį, sutaupytas joms sumažinus atlyginimus, biudžeto ženkliai nepapildys.

Galbūt priežastis visai kita? Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centrui skirta 10 etatų darbuotojams, dirbsiantiems su socialinės rizikos šeimomis, tačiau norinčiųjų kol kas neatsirado.  Seniūnijų socialinėms darbuotojoms siūloma puse etato dirbti su socialinės rizikos šeimomis. „Mes nespėsime dirbti savo darbo ir su socialinės rizikos šeimomis. Jeigu pas mane yra atėjęs žmogus pasiimti pažymos, o man reikia lėkti pas šeimą, kur tėvai girti ir kūdikis be priežiūros, tai ką tada daryti?“,- klausė Šiaulėnų socialinė darbuotoja.

Valdžia turbūt nori seniūnijų socialines darbuotojas palikti dirbti puse etato kaip socialinių išmokų specialistes, o kitą pusę etato joms duoti kaip dirbančių su socialinės rizikos šeimomis – taip nereikės papildomai leisti pinigų tiems naujai gautiems etatams.

Valdininkams neįdomu, kad moterys nukentės finansiškai – mokesčiai antraeilėse pareigose atskaitomi nuo pirmo euro.

„Sutikusios dirbti šį darbą galime vėl tapti nereikalingomis – socialines rizikos šeimas išauklėsime, atvesime į „doros kelią“ ir mūsų etatus vėl panaikins, sakys, kad nebėra daug tokių šeimų, nebėra ir darbo“,- kalbėjo seniūnijų  socialinės darbuotojos.

Be to, sutikusios dirbti su socialinės rizikos šeimomis, moterys bus pavaldžios jau dviem „ponams“: Savivaldybės socialinio skyriaus vedėjui ir Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro direktorei.

Jeigu bus atimta pusė etato, kai kurių seniūnijų socialinės darbuotojos žada pereiti dirbti visu etatu į Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centrą su socialinės rizikos šeimomis.
Rajoną valdantys konservatoriai sako, kad tai tik projektas dėl seniūnijų socialinių darbuotojų atlyginimo mažinimo, bet juk iš patirties žinome, kad tokios „diskusijos“  dažniausiai būna tik dėl akių, sprendimai paprastai būna jau priimti.

„Radviliškio krašto“ informacija

Darbas

 

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vitas TOMKUS: Jeigu protesto organizatorius būčiau aš…

Avatar

Paskelbta

data

Visų pirma visus protestuotojus kviesčiau kaukes užsidėti, o ne nusimesti: vien dėl saugumo. Kad VSD ir spec. tarnyboms būtų sunkiau mitingo dalyvius identifikuoti.

Be to, su kaukėmis ar net dujokaukėmis protestuotojai siaubingiau atrodytų ir seimūnus labiau išgąsdintų. Kartu lai jie savo akimis, o ne iš nuogirdų per LRT, pamato, kaip atrodo sukurtos Gerovės valstybės kaukėti ir be darbo likę „laimingi“ piliečiai.

2009 kovo 11 dieną prie LRS susirinkę žmonės Nepriklausomybę pagerbė tylos minute. Tylos minute pagerbtos ir prarastos viltys, tikėjimai bei siekiai išsaugoti Lietuvos valstybę nepriklausomą. Tylos minutės iniciatoriai – K.Smoriginas, V.Tomkus bei R.Paulauskas.

Bet tam, kad Seimo nariai viską pamatytų, organizuočiau mitingą prie Seimo rūmų ne savaitgalį, o paprastą darbo dieną, kuomet tautos labui darbuojasi visas valdžios aparatas. Nes kaip rodo praktika, dar niekam pasaulyje nėra pavykusi akcija prieš tuščią pastatą – nė vienas namas nėra iš gėdos žemėn prasmegęs arba nuo įsiutusios darbo liaudies pabėgęs. Juolab kad šiuo metu karantinas ir darbo laikas jau seniai susimaišęs su nedarbu…

O svarbiausia, jokiu būdu nekviesčiau į kovą už savo teises ir laisves piliečių, apsimetęs anonimu, ką jau esu su Kostu Smoriginu per „Tylos minutės” akciją kažkada įrodęs. Tą kartą irgi visus agitavau geriau likti vieną kartą be pietų pertraukos, nei visą likusį gyvenimą neprivalgius… Deja, dauguma nutarė tąkart mieliau papietauti. Užtat šiandien ir gyvename iš ES paskolų ir valdininkų išmaldos, nes didžiąją dalį biudžeto pinigų suryja mūsų NEPRIKLAUSOMYBĖ, kuri šiuolaikinio jaunimo kalba išdidžiai vadinasi  „INDEPENDENCE“.

Ta proga visus įspėju: labai rizikinga eiti į žūtbūtinę kovą prieš korumpuotą valdžią, kuomet nėra tikro lyderio, kuris savo Tautą vienytų, o ne skaldytų arba dar blogiau – už svetimų nugarų slapstytųsi. Bailys – ne pats geriausias pasirinkimas. Juk kai į namus įsiveržia plėšikai, vagia ir grobia mūsų turtą bei santaupas, prievartauja dukras ar seseris, normalus šeimos galva nesėdi už galvos susiėmęs ir graudžiai nerypuoja į šalis: „Ak, ką man daryti? Kas man patars, ką man dabar daryti?” O ką tokiais atvejais reikia daryti, atsakau labai paprastai: pradžiai apsispręsti, ar Lietuva dar yra mūsų namai? O jau tada sąžiningai bent sau prisipažinti, ar mes dar esame vyrai mūrai, ar tik žmonių masė, kurią valdžia kaip nori, taip ir minko.
Pabaigai noriu padėkoti visiems komentatoriams, ypač piktiems ir tulžingiems, nes jie mane labai paguodė ir nuramino. Įsitikinau, kad Lietuvoje dar ne viskas prarasta, ir žmonės nėra jos likimui visai abejingi. Nes labiausiai nemėgstu abejingų ištižėlių, kvailių bei vagių, kaip konservai, ir bailių, kurie lemtingais istoriniais momentais nei patys drįsta, nei kitiems leidžia ką nors daryti. Tokiems linkiu dar stipriau ant manęs išsikeikti, o kai pasitreniruos iki valios ir po truputį įsidrąsins, galės eiti drąsiai ir su valdžia koliotis. Tik svarbu, kad žinotų ko nori ir aiškiai savo reikalavimus suformuluotų. Negana patiems nusimesti kaukes, svarbiau jas nuplėšti nuo veidmainių valdžioje. O tam būtina ištirti jų visas aferas, kad žinotų, jog niekas niekada nepabėgs nuo atsakomybės ir neliks už padarytus nusikaltimus nenubaustas. O tam reikia sąžiningų teisėjų, kuriems nebūtų tarnybinės kėdės prie sėdynių prilipusios, ir garantijos, kad jais nebus tik pasinaudota, o po to, kaip pas mus dažnai būna… viskas užmiršta. Gana steigti ir kurti jėgos spec. tarnybas, kurios dažniausiai tik valdžiai tarnauja, persekiojant jai neįtikusius asmenis. Reikalingas autoritetingas teismas su garbingais teisėjais, kuriais visuomenė pasitikėtų. Ir aukščiausioji instancija. Pavyzdžiui – Liaudies Tribunolas, kuris sugebėtų realizuoti Seimo komisijų surinktą medžiagą dėl „Mažeikių naftos” išvogtos gamyklos, užgrobtų ir apiplėštų bankų bei neteisėtai nuversto žmonių išrinkto Prezidento. O jau tada bus galima ir apie „INDEPENDENCE“ pakalbėti…
Ačiū už parodytą dėmesį ir kantrybę, bendraujant su manimi per spaudą. Patikėkit, kad man su savimi gyventi irgi nelengva: Tamstos pasirodote akiratyje tik retsykiais ir, kai pabostu su savo rašliavomis, pradingstate, o aš su savimi kankinuosi visą gyvenimą. Ir nieko sau negaliu padaryti. Matyt, koks gimiau – toks ir mirsiu. Bet gal duos Dievas ir valdžia, ilgai mes nebesikankinsim – ką nepribaigs „koronovirusas”, pribaigs idiotiški valdžios ir globalistų sprendimai. Iki naujų susitikimų!

Vito Tomkaus retoriniai klausimai:

Brangūs Tautiečiai! Kad žinotumėte, kaip aš Tamstas puikiai suprantu, kai savo gausiais, piktais ir, tikiu, itin nuoširdžiais komentarais drąsiai puolėte ginti artimuosius, tuo pačiu išreikšdami širdgėlą ir žmogišką susirūpinimą dėl mirtino viruso, kuris gali dar labiau išplisti tarp piketuotojų. Žemai lenkiu prieš Tamstas savo ryžą galvą… Bet nesuprantu kitko: kodėl Tamstos taip nekenčiate Vytauto Landsbergio ir Dalios Grybauskaitės? Kodėl nebemylite Širdžių prezidento Valdo Adamkaus ir neseniai pasirinktos Gitanos? Pagaliau – kodėl anksčiau laiko norite nusiųsti į pragarą visus iki vieno konservatorius ir liberalus? O kuo Tamstoms prasikalto Andrius Tapinas su pajacais? Kur Tamstos visi buvote, kai per pirmosios „koronoviruso“ bangos įkarštį kažkoks asilas ar provokatorius privertė juos visus ne tik krūvoj susirinkti, bet dar ir rankomis su baltarusiais susikabinti – kad greičiau virusas paplistų? Kodėl tada jiems komentarų nerašėte? Štai ko aš nesuprantu. O šiaip viskas man aišku!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio daugiabutyje- susimušė du kaimynai

Avatar

Paskelbta

data

Lapkričio 29 d. 19.00 val. Radviliškyje, Stiklo g., daugiabučio namo
bendro naudojimo koridoriuje, vyras, gimęs 1988 m., sumušė kaimyną,
gimusį 1993 m. Nukentėjusysis į gydymo įstaigas nesikreipė.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019