Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kasdienybės kronikos

Avatar

Paskelbta

data

Vienądien Skėmiuose stebėjau, kaip vietos gyventojai švenčia Šv. Cecilijos dieną. Laužuose buvo deginami lapai ir kitokios atliekos.Tiesa, ugnies ir šviesos katinas būtų priverkęs daugiau, bet dūmų…
Vakarop šventės atgarsiai įgavo informacinį pavidalą kasdienybės kronikose.Tądien sužinojau, kad mūsų savivaldybės valdžiažmogiai, vykdydami „Skurdžo politiką“ įsigudrino sutaupyti, o ne panaudoti apie 5 milijonus eurų.

Lyg nebūtų apleistų gatvių, griuvėsių, degėsių, menkų soc. darbuotojų atlyginimų, labdaros valgyklos stokos ir daugybė kitų metų metais nesprendžiamų problemų. Šiam taupumui apibūdinti tiktų visai kiti žodžiai, kuriuos Jūs parinksite laisvalaikiu.
Kitos informacijos apibūdinimui tiktų  A.Juozaičio opuso „Vėlės ir vėliavos“ pavadinimas. Tai apie Lietuvos kariuomenės šimtmečio minėjimą Radviliškio savivaldybėje. Kabinetinių dundulių vadai „nusiplovė“, tad nebuvo nei parado, nei saliuto, nei simbolinės kareiviškos košės ir tos nebuvo. Jei ne šaulių už savo lėšas nupirktų žvakelių uždegimas ant Lietuvos laisvės gynėjų kapų, diena būtų prasidėjusi ir pasibaigusi pilkoje kasdienybėje, panašioje į Skėmių laužų dūmus.
Apie valdininkų „užmaršumą“ ir švenčių „ištrėmimą“ aštriai pasisakė ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičiaus. Aš tokią sąžinės tremtį įvardinčiau kitaip: patogiai ir maloniai nori gyventi visi, ypač tie, kuriems pilietiškumas, patriotiškumas – tik tuščios sąvokos. Nors, kai pagalvoji, politikai – tai visuomenės atspindys, nes elementaraus padorumo stokoja dažnas radviliškietis. Kažkas prie bažnyčios nuolat parkuoja automobilius, užtverdamas šaligatvį, einantį nuo Maironio 6. Naujausias pavyzdys – V. Kudirkos g. remontas. Kaip ir kiti darbai, taip ir šis sudaro tam tikrų nepatogumų, bet…
Kelininkams nutiesus naują pravažiavimą pro Kudirkos 2A, kažkas atkakliai parkuoja savo automobilius prie namo durų siauroje asfalto atkarpoje, nors visai šalia apstu laisvos vietos. Kiti automobilistai, o ir jie patys, turi įvažiuoti ar išvažiuoti šaligatviu, kuriuo vaikšto pėstieji. Ant nepadoriai parkuojamų automobilių nemačiau neįgaliojo ženklų. Negalia šiuo atveju kitokio pobūdžio. Tad kai kam nereikėtų pamiršti paprastos tiesos: mirties dienų gyvenime mažiau nei gimimo, nors gali būti po lygiai.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Pieno gamintojams pradedama mokėti valstybės pagalba

Avatar

Paskelbta

data

Pieno gamintojams, nukentėjusiems nuo koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių, pradedama mokėti valstybės pagalbos parama. 10 534 pareiškėjų jau pasiekė 6,974 mln. eurų. Šia parama kompensuojamos balandžio-gegužės mėnesių pieno gamintojų pajamų netektys.

27 122 pieno gamintojams, pateikusiems paraiškas, bus išmokėta 18,5 mln. Eur. Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio įsakymu patvirtintos pagalbos dydis – 77,80 Eur už š. m. birželio 1 d. Ūkinių gyvūnų registre registruotą pieninę karvę.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui negalės viršyti 100 tūkst. Eur.

Pagalba teikiama tik tiems pieno gamintojams, kurie iki birželio 30 d. pateikė paraiškas šiai pagalbai gauti.

Pagalbos lėšas išmokės Nacionalinė mokėjimo agentūra.

ŽŪM informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Po remonto Eibariškėse automobiliai skęsta balose

Avatar

Paskelbta

data

Eibariškių mikrorajone po stipresnio lietaus Marijošiaus Nr.1 namo gyventojams ne visada gali pavykti pasiekti savo automobilį – jis gali stovėti nemažos balos viduryje.

„Viskas prasidėjo po naujo keliuko ištiesimo bei bandymo kasti naujuosius šiukšlių konteinerius. Kiemą pasitvarkydavome bendromis jėgomis, savais pinigais. Kadangi kiemas mums nepriklauso, o kažkam kitam – nesinori kišti pinigų. Kreipėmės ir į merą, ir į komunalininkus, tačiau jokių atsakymų negavome. Mums buvo pažadėta, kad atveš skaldos, tačiau jos pusę metų nematome. Šįryt po stiprios liūties buvo užlietos 3-4 automobilių stovimos vietos, tad prie savo autobuso prieiti ryte negalėjau. Nepatogumai didžiuliai – prasidėjus lietui reikia eiti patraukti automobilius, kad ryte galėtum išvažiuoti. Visada buvo problemų su stovėjimo aikštelėmis, dabar tuo labiau“,- sakė Eibariškių gyventojas.

Gyventojams, nesulaukusiems valdininkų pagalbos, siūlome kreiptis tik raštu į savivaldybę bei seniūniją, o nesulaukus problemos sprendimo nenusiminti – juk greitai rinkimai, o visiems ne paslaptis, kad nauja šluota geriau šluoja…

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019