Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kasdienybės kronikos

Avatar

Paskelbta

data

Vienądien Skėmiuose stebėjau, kaip vietos gyventojai švenčia Šv. Cecilijos dieną. Laužuose buvo deginami lapai ir kitokios atliekos.Tiesa, ugnies ir šviesos katinas būtų priverkęs daugiau, bet dūmų…
Vakarop šventės atgarsiai įgavo informacinį pavidalą kasdienybės kronikose.Tądien sužinojau, kad mūsų savivaldybės valdžiažmogiai, vykdydami „Skurdžo politiką“ įsigudrino sutaupyti, o ne panaudoti apie 5 milijonus eurų.

Lyg nebūtų apleistų gatvių, griuvėsių, degėsių, menkų soc. darbuotojų atlyginimų, labdaros valgyklos stokos ir daugybė kitų metų metais nesprendžiamų problemų. Šiam taupumui apibūdinti tiktų visai kiti žodžiai, kuriuos Jūs parinksite laisvalaikiu.
Kitos informacijos apibūdinimui tiktų  A.Juozaičio opuso „Vėlės ir vėliavos“ pavadinimas. Tai apie Lietuvos kariuomenės šimtmečio minėjimą Radviliškio savivaldybėje. Kabinetinių dundulių vadai „nusiplovė“, tad nebuvo nei parado, nei saliuto, nei simbolinės kareiviškos košės ir tos nebuvo. Jei ne šaulių už savo lėšas nupirktų žvakelių uždegimas ant Lietuvos laisvės gynėjų kapų, diena būtų prasidėjusi ir pasibaigusi pilkoje kasdienybėje, panašioje į Skėmių laužų dūmus.
Apie valdininkų „užmaršumą“ ir švenčių „ištrėmimą“ aštriai pasisakė ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičiaus. Aš tokią sąžinės tremtį įvardinčiau kitaip: patogiai ir maloniai nori gyventi visi, ypač tie, kuriems pilietiškumas, patriotiškumas – tik tuščios sąvokos. Nors, kai pagalvoji, politikai – tai visuomenės atspindys, nes elementaraus padorumo stokoja dažnas radviliškietis. Kažkas prie bažnyčios nuolat parkuoja automobilius, užtverdamas šaligatvį, einantį nuo Maironio 6. Naujausias pavyzdys – V. Kudirkos g. remontas. Kaip ir kiti darbai, taip ir šis sudaro tam tikrų nepatogumų, bet…
Kelininkams nutiesus naują pravažiavimą pro Kudirkos 2A, kažkas atkakliai parkuoja savo automobilius prie namo durų siauroje asfalto atkarpoje, nors visai šalia apstu laisvos vietos. Kiti automobilistai, o ir jie patys, turi įvažiuoti ar išvažiuoti šaligatviu, kuriuo vaikšto pėstieji. Ant nepadoriai parkuojamų automobilių nemačiau neįgaliojo ženklų. Negalia šiuo atveju kitokio pobūdžio. Tad kai kam nereikėtų pamiršti paprastos tiesos: mirties dienų gyvenime mažiau nei gimimo, nors gali būti po lygiai.

Vytautas MIKALAUSKIS

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Žagarės vyšnių festivalis: policijos pareigūnai intensyviai dirbo, kad žmonės galėtų linksmintis

Avatar

Paskelbta

data

Kasmet trečiąjį liepos savaitgalį viename seniausių Lietuvos miestų – Žagarėje, vyksta žinomiausias šalies festivalis – Žagarės vyšnių festivalis.  Kai vienu metu vienoje vietoje susirenka per kelias dešimtis tūkstančių žmonių, visada kyla įvairiausių grėsmių. Todėl, kai vieni dainuoja ir linksminasi, policijai būna pats darbymetis – užtikrinti viešąją tvarką ir žmonių saugumą, kad nebūtų sugadinta šventinės nuotaika.

Šiemet Žagarės festivalis  pasekė  Naisių festivalio pavyzdžiu ir ribojo  alkoholį – tris dienas festivalio teritorijoje ir miesto parduotuvėse bei kavinėse nebuvo prekiaujama stipriaisiais alkoholiniais gėrimais. Todėl didelių incidentų ir rezonansinių muštynių užfiksuota nebuvo. Pareigūnai iš minios eliminuodavo pradedančius skeryčiotis peštukus ir juos veždavo į policiją. 16-kai pristatytųjų už  nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą ar girto pasirodymą viešojoje     buvo pradėta  administracinė teisena. Tiesa, atsirado du jaunuoliai, kurie nepanoro paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir jiems pasipriešino. Neblaivus  (0,94 prom.)  20-metis  sulaikymo metu  spyrė vienam patruliui į krūtinę, o kartu buvęs neblaivus (1,06 prom.) 19-metis kitam pareigūnui spyrė  į nugarą. Pareigūnai nesužaloti, o jaunuoliai uždaryti į  areštinę, jiems dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Dėl smurtavimo buvo pradėti dar du iki ikiteisminiai tyrimai – renginio metu vyras sumušė savo žmoną, o nuo nepažįstamo vyro kumščio žandikaulis buvo sulaužytas 23 metų vaikinui.

Dėl vagysčių į pareigūnus kreipėsi tik vienas žmogus. Jis pasigedo mobilaus ryšio telefono, kuris buvo paliktas neužrakintame automobilyje. Dar vienas festivalio dalyvis nukentėjo, nes buvo išdaužti jo automobilio „Audi  A4“ stiklai.

Policijos pareigūnai akylai stebėjo Žagarės miesto  parko atokiausius kampus.  Į jų akiratį pateko 7-ni vaikinai, su savimi turėję narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Jiems festivalis baigėsi tą pačią akimirką. Kvaišalų mėgėjai buvo išvežti į areštinę ir jiems dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Jeigu teisėtvarkos pažeidimų  skaičių vertintume teritoriniu principu, tai jis atrodytų vienaip, tačiau, vertinant pagal kelių dešimčių tūkstančių žmonių sankaupą vienoje vietoje, tai jis nėra didelis. Policijos pareigūnai džiaugiasi vis didėjančių žmonių supratingumu. Kuo toliarantiškesnė visuomenė, tuo toliarantiškesnė ir policija.

Policijos pareigūnams teko teikti ir socialinę pagalbą. Pilietiški žmonės nešė jiems rastus mobiliuosius telefonus, planšetes, pinigines, pareigūnai ieškojo jų savininkų. Kai kurie daiktai savininkų tebelaukia Joniškio rajono policijos komisariate. Pareigūnai ieškojo pasimetusių vaikų tėvų ir  festivalyje paliktų  suaugusių asmenų draugų, kurie jau buvo išvykę namo. Teko net skolinti savo mobiliuosius telefonus, kad pasiklydėliai  susisiektų su jais, nes per šėlsmą net nepastebėjo, kaip jų telefonai išsikrovė ir jie liko be ryšio.

                        Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje šių metų liepos 22  dieną buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automobilių plovėjo, filialo vadovo, betonuotojo, dažytojo-smėliuotojo, direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, dizainerio maketuotojo, fermos darbininko, gamybos vadovo technologo, ikimokyklinio ugdymo pedagogo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, klientų paieškos vadybininko, malkų skaldymo operatoriaus, medienos apdirbimo  darbininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos gaminių kalėjo, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, mokyklinio autobuso vairuotojo, mokytojo padėjėjo,  mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto, padėklų kalėjo, pagalbinio darbininko,  pamainos vedėjo, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, pastolių statytojo, plataus profilio statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo, prekinių vagonų depo suvirintojo, prekių surinkėjo (darbas užsienyje), prekybos vadybininko, priešmokyklinio ugdymo mokytojo, psichologo, šaltkalvio, šaltkalvio-suvirintojo, skerdyklos darbininko, socialinio pedagogo, specialiojo pedagogo, statybos darbų vadovo, stogdengio, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, taromato operatoriaus-krovėjo, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teleskopinio krautuvo operatoriaus, tinkuotojo, tolimųjų reisų vairuotojo, traktorininko, traukinio mašinisto, tvorų montuotojo, ūkio darbininkų, vairuotojo ekspeditoriaus, vamzdynų montuotojo Olandijoje,  vidaus apdailininko (darbas užsienyje), virėjo.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019