Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kas pasirūpins tais, kurie negali pasirūpinti savimi?

Avatar

Paskelbta

data

 Beglobiai gyvūnai – aktuali problema, kuri vieniems kelia pyktį, kitiems gailestį. Deja, nesvarbu, kokia aktuali bebūtų, ši problema sprendžiasi lėtai. Gyvūnų prieglaudos perpildytos, todėl, jos negali priimti visų, kuriems reikia šilumos. O gyvūnėliai toliau kantriai laukia, kol kas nors gatvėje išgirs jų tylų pagalbos šauksmą.


Daug žiauraus elgesio su gyvūnais matė turbūt kiekvienos gyvūnų prieglaudos darbuotojas, todėl jie stengiasi iš gatvės išgelbėti kuo daugiau gyvūnų. Jei prieglaudoje vietos neužtenka, į pagalbą darbuotojai kviečiasi gerus žmones, kurie sutinka bent laikinai pagloboti gyvūnėlį. Be vietos, prieglaudoms dažnai trūksta ir lėšų beglobiukams gydyti ir išlaikyti, tad jie nuolat turi kliautis gerų žmonių dosnumu.


O ką daryti, jei prieglaudos paprasčiausiai nėra? Dažniausiai gyvūnų prieglaudų neturinčios savivaldybės turi karantinavimo tarnybas, tačiau yra atvejų, kai nėra nei vienos, nei kitos. Radviliškio rajono savivaldybė yra viena iš tų neturinčių, tad čia esantiems gyvūnėliams tenka gyventi viltimi, jog jie užkariaus praeivio širdį ir jis pasiims jį į savo namus.


Dažnai, pagalbos ranką Radviliškio beglobiams tiesia ,,Šiaulių letenėlė“. Prieglaudos vadovė Ingrida Butkutė sako, kad jie kone kasdien sulaukia daugybės prašymų paimti beglobiukus iš Radviliškio.


Vienas tokių prašymu buvo kai Eibariškėse prie konteinerių paliktą šuniuką pastebėjo Goda Bazilė Pranytė. Mergina ,,Facebook“ grupėje ,,Radviliškio turgelis“ pasidalino nuotraukomis tikėdamasi, jog jas pamatę atsiras tikrieji šunelio šeimininkai. Tačiau jie į Pranytę taip ir nesikreipė. Vis labiau spaudė šaltukas ir mergina negalėjo palikti šunelio lauke, todėl kreipėsi pagalbos į ,,Šiaulių letenėlę“. Prieglauda sutiko priimti šunelį, tačiau jį reikėjo atvežti į Sneigius, o Goda neturėjo galimybės. Čia abejinga neliko Jolanta Buinevičienė, kuri sutiko nuvežti beglobį. Prieš keliaudamos į prieglaudą, šunelio gelbėtojos kreipėsi į veterinarijos kliniką ,,Santovita“, kurios veterinarai sutiko gyvūnėlį apžiūrėti nemokamai. Paaiškėjus, kad šuneliui viskas gerai, jis keliavo į ,,Šiaulių letenėlę“, kur su kitais gyvūnėliais laukia, kada galės keliauti į naujus namus. Tikimės, kad nė vienam ilgai laukti nereikės. Plačiau apie šio šunelio istoriją pasiskaityti galima Godos Bazillės Pranytės ,,Facebook“ profilyje esančioje istorijoje.


Ne visiems benamiams pasiseka taip, kai minėtam šuneliui. Kiti nesulaukia pagalbos ir jiems tenka gyventi lauke. Dažnai miestų gyvenamųjų namų rūsiuose, laiptinėse ar kiemuose įsikuria katės. Radviliškiečio Alvydo Tamošiuno teigimu, mūsų centre jos karaliauja. Kiek žinoma, Vasario 16-osios gatvės namų kieme prieglobstį rado apie 50 kačių. Jos tapo tikru galvosūkiu kai kuriems ten gyvenantiems žmonėms, nes sukelia antisanitarines sąlygas: tuštinasi kieme, kuriame paskui žaidžia vaikai, šeriasi. Taip pat katės drąsiai lipa ant automobilių ir ne tik juos nupėduoja murzinomis letenėlėmis, bet ir subraižo. Iš pradžių kačių buvo gerokai mažiau, tačiau niekas nepasirūpino jų sterilizavimu/kastravimu, todėl jų vis daugėja. Katės į šio namo kiemą renkasi dar ir dėlto, kad keli žmonės jas nuolat šeria. Filmuotoje medžiagoje, kurią A.Tamošiūnas patalpino savo ,,Facebook“ paskyroje, užfiksuotos net septynios kačių šėrimo vietos. Savivaldybėse benamių gyvūnų šėrimas yra reglamentuotas ir juos šerti leidžiama tik parengus tam tikrus dokumentus. Šiuo atveju šeriama ,,nelegaliai“. Galima suprasti kates šeriančiųjų gerus ketinimus ir norą padėti benamėms, tačiau geriau būtų, jog jie tai darytų arba tvarkingai (susitvarkę reikalingus dokumentus), arba suteiktų jiems rimtesnę pagalbą ir surastų namus, laikiną globą ar bent jau paprašytų prieglaudos pagalbos.


Tiek gatvėse, tiek prieglaudose esantys gyvūnai kasdien kantriai laukia savo žmogaus. Galbūt Jums reikia draugo, kuris visada bus Jums dėkingas už rūpestį ir namus, ir visą savo gyvenimą besąlygiškai Jus mylės? Tik nepamirškite, kad gyvūną imate visam jo gyvenimui, todėl apgalvokite, ar tikrai galėsite juo rūpintis artimiausius 10 ir daugiau metų. Taip pat primenu, kad gyvūnas – ne Kalėdinė dovana.


Atšalus orams visi skubame į šiltas patalpas. Tačiau nepamirškite, kad šaltu oru benamės katės šilumos ieškoti gali ir automobiliuose, tad prieš važiuodami, patikrinkite, ar koks murklys nesiglaudžia ant automobilio padangų ir ar nėra įlindęs prie variklio. Jūs užtruksite vos kelias minutes, o katinėliui išgelbėsite gyvybę.


Artėjant gražiausioms metų šventėms, norime paskatinti Radviliškio gyventojus nelikti abejingiems tiems, kurie negali patys savimi pasirūpinti. Nepalikite pasiklydusio šunelio gatvėje, nepalikite vienišos katės. Jei negalite priglausti patys, pabandykite surasti jiems namus ar laikinai pagloboti. Taip pat kviečiame padėti Radviliškio beglobius gelbėjančiai ,,Šiaulių letenėlei“ – jiems labai reikia kraiko, kruopų, mėsos, mėsos atraižėlių, konservų. Galima gyvūnėliams dovanoti paklotėlius, žaisliukus. Jei norite ką nors padovanoti prieglaudai, tačiau neturite galimybės dovanėlių nuvežti patys, Jūsų laukiame „Radviliškio rajono paramos centre“, Dariaus ir Girėno g. 30, kreiptis į Justiną Smulkytę, tel. nr. +370 628 64718. O jei norite padovanoti ne tik maisto ar daiktų, bet ir savo laiką bei meilę, gyvūnėlius aplankyti galite Sneigių kaime įsikūrusioje ,,Šiaulių letenėlės“ prieglaudoje arba vykti kartu su manimi.

 

Justina SMULKYTĖ

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Palinko kryžius šalia kelio…

Avatar

Paskelbta

data

Į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių bei savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  kreipėsi  Kaulinių kaimo gyventojai dėl prie pat kelio stovinčio avarinės būklės kryžiaus.

„Kauliniu kaime stovi avarinės būklės kryžius, kone šimto metų senumo. Jį  šiuo metu kažkoks geras žmogus parėmė kuolu. Iki nelaimės vienas žingsnis! Bet kuriuo metu jis gali užgriūti ar ant automobilio, ar ant praeivio – gali būti neišvengta ir aukų. Gal seniūnija ar kitos institucijos turėtų pasirūpinti? Ir dar Lietuva vadinama Marijos žeme…“,- skundėsi gyventojas.

Kito gyventojo skundas, cituojame: „Šiaip čia rimta problema. Paremtas pora metų. Klausimas, kiek dar laikys tas parėmimas. Buvom sakę seniūnei šitą problemą. Atkirto, kad ne seniūnija pastatė ir ne seniūnijos reikalas“
Savaitraščio redakcija kreipėsi į Aukštelkų seniūnijos seniūnę A. Kubilinskienę su paklausimu, kada bus sutvarkytas grėsmę keliantis kryžius. Pasak gyventojų, taip kuolu paremtas kryžius stovi jau pora metų.

Kryžius bus pakeistas, tik kada?

Aukštelkų seniūnė atsakė, jog kryžius bus pakeistas: „Yra pagamintas naujas kryžius, šiuo metu daromi tvirtinimo elementai. Kai viskas bus suruošta, kryžius bus pakeistas“.

Beje, pasak seniūnės, gyventojai į ją nesikreipė dėl pasvirusio seno kryžiaus, o ji savo iniciatyva kalbėjusi su gyventojais: „Gyventojai nesikreipė, praeitais metais pati kalbėjausi su gyventojais,
kuriems tai rūpi ir yra svarbu. Ir buvo rastas sprendimas“.
Įdomu, kas sako netiesą – seniūnė, kad į ją gyventojai nesikreipė, ar gyventojai, kad prašė seniūnijos pagalbos? Paliekame spręsti skaitytojams.

Lauks operatyvaus problemos sprendimo

Problemą dėl pasvirusio kryžiaus Kaulinių kaime savo socialinėje paskyroje paviešino ir Tarybos narys G. Lipnevičius. Jį stebina toks seniūnės neveiklumas ir nesirūpinimas savo seniūnijos gyventojų saugumu: „Kaip matote, net dvejus metus Aukštelkų seniūnija trypčioja ir nesiima priemonių problemai spręsti. O juk gali nukentėti ne tik transporto priemonės, bet ir mūsų vaikai. Kadangi valdininkai skaito mano paskyrą, kreipiuosi draugiškai viešai: „Seniūne, atkreipkite dėmesį ir imkitės priemonių šiai problemai spręsti. Lauksiu problemos sprendimo rezultatų. Iš anksto dėkoju“.

Belieka tikėtis, kad  po tokio problemos paviešinimo grėsmę keliantis kryžius operatyviai bus pašalintas, o jo vietoje pastatytas naujas.

P.S.

Seniūnė dar padėkojo savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai: „Labai malonu, kad matote ir rūpinatės“. Tik įdomu, kur buvo ilgesniam laikui išvykusi pati seniūnė, jeigu net dvejus metus nematė grėsmę keliančio pakrypusio seno kryžiaus.  

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šalyje per vakar parą patvirtinti 73 atvejai

Avatar

Paskelbta

data

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 73 atvejai. Iš jų 31 Kauno, 22 Šiaulių, 14 Vilniaus, 3 Panevėžio, 2 Marijampolės ir 1 Tauragės apskrityse.

23 žmonės koronavirusine infekcija užsikrėtė ne židiniuose

3 įvežtiniai atvejai patvirtinti iš Baltarusijos, Rusijos Federacijos ir Vokietijos Federacijos atvykusiems asmenims.

Šiuo metu aštuonių asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, tačiau aiškinantis užsikrėtusiųjų maršrutus, informacija gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

Dvylika COVID-19 ligos atvejų per vakar parą patvirtinti asmenims, kurie užsikrėtė po kontakto, tačiau ne židiniuose.

Iš 73 atvejų 50 atvejis patvirtintas židiniuose

Didžiausias atvejų skaičius per vakar parą užfiksuotas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Čia patvirtinta 12 atvejų ir su šiuo židiniu jau siejama 14 atvejų.

8 koronavirusinės infekcijos atvejai vakar buvo patvirtinti Raseinių savivaldybėje. Per kelias dienas čia užfiksuota jau 11 atvejų.

VšĮ Radviliškio ligoninės židinyje užfiksuoti dar 7 atvejai ir su šiuo židiniu iš viso jau yra siejama 74 atvejai.

5 COVID-19 infekcijos atvejai nustatyti vieno choro muzikantams. Su šiuo židiniu siejama 6 atvejai.

K. Griniaus progimnazijoje Kaune buvo patvirtinti 4 atvejai vienos klasės mokiniams. Iš viso su šiuo židiniu siejami 5 atvejai.

VšĮ Raseinių ligoninėje patvirtinti 3 atvejai. Čia jau užfiksuota 14 atvejų.

Raseinių rajone taip pat po 2 atvejus buvo patvirtinta Blinstrubiškių socialinės globos namuose ir Viduklės ambulatorijoje.

Kupiškio rajone 2 atvejai užfiksuoti viename ūkyje ir 1 atvejis, patvirtintas per vakar parą, yra siejamas su baldų gamybos įmone.

Vilniaus apskrityje City Dance protrūkyje patvirtintas vienas antrinis atvejis ir su šiuo židiniu siejama 17 atvejų.

Po vieną atvejį patvirtinta ir kituose židiniuose Vilniaus apskrityje: ledo ritulio treniruotės, vienos transporto ir vienos mokėjimo apdorojimus vykdančios įmonės.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019