Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kas pasirūpins tais, kurie negali pasirūpinti savimi?

Avatar

Paskelbta

data

 Beglobiai gyvūnai – aktuali problema, kuri vieniems kelia pyktį, kitiems gailestį. Deja, nesvarbu, kokia aktuali bebūtų, ši problema sprendžiasi lėtai. Gyvūnų prieglaudos perpildytos, todėl, jos negali priimti visų, kuriems reikia šilumos. O gyvūnėliai toliau kantriai laukia, kol kas nors gatvėje išgirs jų tylų pagalbos šauksmą.


Daug žiauraus elgesio su gyvūnais matė turbūt kiekvienos gyvūnų prieglaudos darbuotojas, todėl jie stengiasi iš gatvės išgelbėti kuo daugiau gyvūnų. Jei prieglaudoje vietos neužtenka, į pagalbą darbuotojai kviečiasi gerus žmones, kurie sutinka bent laikinai pagloboti gyvūnėlį. Be vietos, prieglaudoms dažnai trūksta ir lėšų beglobiukams gydyti ir išlaikyti, tad jie nuolat turi kliautis gerų žmonių dosnumu.


O ką daryti, jei prieglaudos paprasčiausiai nėra? Dažniausiai gyvūnų prieglaudų neturinčios savivaldybės turi karantinavimo tarnybas, tačiau yra atvejų, kai nėra nei vienos, nei kitos. Radviliškio rajono savivaldybė yra viena iš tų neturinčių, tad čia esantiems gyvūnėliams tenka gyventi viltimi, jog jie užkariaus praeivio širdį ir jis pasiims jį į savo namus.


Dažnai, pagalbos ranką Radviliškio beglobiams tiesia ,,Šiaulių letenėlė“. Prieglaudos vadovė Ingrida Butkutė sako, kad jie kone kasdien sulaukia daugybės prašymų paimti beglobiukus iš Radviliškio.


Vienas tokių prašymu buvo kai Eibariškėse prie konteinerių paliktą šuniuką pastebėjo Goda Bazilė Pranytė. Mergina ,,Facebook“ grupėje ,,Radviliškio turgelis“ pasidalino nuotraukomis tikėdamasi, jog jas pamatę atsiras tikrieji šunelio šeimininkai. Tačiau jie į Pranytę taip ir nesikreipė. Vis labiau spaudė šaltukas ir mergina negalėjo palikti šunelio lauke, todėl kreipėsi pagalbos į ,,Šiaulių letenėlę“. Prieglauda sutiko priimti šunelį, tačiau jį reikėjo atvežti į Sneigius, o Goda neturėjo galimybės. Čia abejinga neliko Jolanta Buinevičienė, kuri sutiko nuvežti beglobį. Prieš keliaudamos į prieglaudą, šunelio gelbėtojos kreipėsi į veterinarijos kliniką ,,Santovita“, kurios veterinarai sutiko gyvūnėlį apžiūrėti nemokamai. Paaiškėjus, kad šuneliui viskas gerai, jis keliavo į ,,Šiaulių letenėlę“, kur su kitais gyvūnėliais laukia, kada galės keliauti į naujus namus. Tikimės, kad nė vienam ilgai laukti nereikės. Plačiau apie šio šunelio istoriją pasiskaityti galima Godos Bazillės Pranytės ,,Facebook“ profilyje esančioje istorijoje.


Ne visiems benamiams pasiseka taip, kai minėtam šuneliui. Kiti nesulaukia pagalbos ir jiems tenka gyventi lauke. Dažnai miestų gyvenamųjų namų rūsiuose, laiptinėse ar kiemuose įsikuria katės. Radviliškiečio Alvydo Tamošiuno teigimu, mūsų centre jos karaliauja. Kiek žinoma, Vasario 16-osios gatvės namų kieme prieglobstį rado apie 50 kačių. Jos tapo tikru galvosūkiu kai kuriems ten gyvenantiems žmonėms, nes sukelia antisanitarines sąlygas: tuštinasi kieme, kuriame paskui žaidžia vaikai, šeriasi. Taip pat katės drąsiai lipa ant automobilių ir ne tik juos nupėduoja murzinomis letenėlėmis, bet ir subraižo. Iš pradžių kačių buvo gerokai mažiau, tačiau niekas nepasirūpino jų sterilizavimu/kastravimu, todėl jų vis daugėja. Katės į šio namo kiemą renkasi dar ir dėlto, kad keli žmonės jas nuolat šeria. Filmuotoje medžiagoje, kurią A.Tamošiūnas patalpino savo ,,Facebook“ paskyroje, užfiksuotos net septynios kačių šėrimo vietos. Savivaldybėse benamių gyvūnų šėrimas yra reglamentuotas ir juos šerti leidžiama tik parengus tam tikrus dokumentus. Šiuo atveju šeriama ,,nelegaliai“. Galima suprasti kates šeriančiųjų gerus ketinimus ir norą padėti benamėms, tačiau geriau būtų, jog jie tai darytų arba tvarkingai (susitvarkę reikalingus dokumentus), arba suteiktų jiems rimtesnę pagalbą ir surastų namus, laikiną globą ar bent jau paprašytų prieglaudos pagalbos.


Tiek gatvėse, tiek prieglaudose esantys gyvūnai kasdien kantriai laukia savo žmogaus. Galbūt Jums reikia draugo, kuris visada bus Jums dėkingas už rūpestį ir namus, ir visą savo gyvenimą besąlygiškai Jus mylės? Tik nepamirškite, kad gyvūną imate visam jo gyvenimui, todėl apgalvokite, ar tikrai galėsite juo rūpintis artimiausius 10 ir daugiau metų. Taip pat primenu, kad gyvūnas – ne Kalėdinė dovana.


Atšalus orams visi skubame į šiltas patalpas. Tačiau nepamirškite, kad šaltu oru benamės katės šilumos ieškoti gali ir automobiliuose, tad prieš važiuodami, patikrinkite, ar koks murklys nesiglaudžia ant automobilio padangų ir ar nėra įlindęs prie variklio. Jūs užtruksite vos kelias minutes, o katinėliui išgelbėsite gyvybę.


Artėjant gražiausioms metų šventėms, norime paskatinti Radviliškio gyventojus nelikti abejingiems tiems, kurie negali patys savimi pasirūpinti. Nepalikite pasiklydusio šunelio gatvėje, nepalikite vienišos katės. Jei negalite priglausti patys, pabandykite surasti jiems namus ar laikinai pagloboti. Taip pat kviečiame padėti Radviliškio beglobius gelbėjančiai ,,Šiaulių letenėlei“ – jiems labai reikia kraiko, kruopų, mėsos, mėsos atraižėlių, konservų. Galima gyvūnėliams dovanoti paklotėlius, žaisliukus. Jei norite ką nors padovanoti prieglaudai, tačiau neturite galimybės dovanėlių nuvežti patys, Jūsų laukiame „Radviliškio rajono paramos centre“, Dariaus ir Girėno g. 30, kreiptis į Justiną Smulkytę, tel. nr. +370 628 64718. O jei norite padovanoti ne tik maisto ar daiktų, bet ir savo laiką bei meilę, gyvūnėlius aplankyti galite Sneigių kaime įsikūrusioje ,,Šiaulių letenėlės“ prieglaudoje arba vykti kartu su manimi.

 

Justina SMULKYTĖ

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019