Kaip išsirinkti tinkamą prožektorių medžioklei

Naktinis prožektorius yra nepamainomas medžioklės įrankis. Su juo galima pasišviesti tamsoje patogiai judant ir nepatiriant jokių apribojimų. Vieni prožektoriai laikomi rankose, kiti gali būti pritaisomi ant galvos, tad visiškai nevaržo judesių ir leidžia turėti laisvas rankas. Susiduriant su nepatogiomis gamtinėmis sąlygomis tai labai patogu, tad galima mėgautis didesniu komfortu.

Toliau skaitydami sužinosite apie įvairių rūšių prožektorių pasirinkimus ir galėsite atrasti kaip tik tai, ko labiausiai reikia jūsų medžioklei.

Svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Dažnam galbūt atrodo, kad prožektorius nėra toks jau svarbus įrankis – užtenka, kad gerai šviestų, ir viskas. Deja, renkantis prožektorius viskas daug sudėtingiau. Medžiokliniai prožektoriai, ypač kuomet yra ieškomi profesionaliems poreikiams, reikalauja didesnio atidumo atsižvelgiant į esminius pasirinkimo kriterijus:

  • prožektoriaus dydis ir svoris – nuo prožektoriaus dydžio ir svorio priklauso naudojimo patogumas. Siekiant daugiau komforto, geriausia yra rinktis pakankamai nedidelių parametrų ir mažai sveriančius, tačiau galingus prožektorius. Medžioklėje turi būti apgalvota kiekviena detalė, todėl papildomas nereikalingas svoris ar vietos užimtumas tik dar labiau apsunkina visus reikalus.
  • apšvietimo atstumas – kitas labai svarbus pasirinkimo aspektas yra apšvietimo atstumas. Tai, kiek toli sklinda šviesa yra be galo reikšmingas niuansas, ypač kai medžiojama nakties metu. Įvairių prožektorių apšvietimo atstumas gali būti skirtingas, tačiau medžioklei rekomenduojama rinktis tokius, kurie apšviestų bent kelis šimtus metrų. Itin galingi prožektoriai gali apšviesti net iki 1000 metrų ir daugiau.
  • apšvietimo intensyvumas – ne vien apšvietimo atstumas, bet taip pat ir šviesos srauto intensyvumas turi svarbią reikšmę. Paprastai šviesos intensyvumas matuojamas liumenais ir yra skirstomas į skirtingus lygius, iš kurių galite išsirinkti sau tinkamiausią.
  • papildomos prožektorių savybės – galiausiai, lemiamą įtaką pasirinkimui turi ir įvairios papildomos prožektorių savybės, kaip antai, atsparumas smūgiams bei pažeidimams, apsauginės savybės nuo vandens. Atsižvelgiama ir į LED našumą, įkrovimo tipą, baterijas, švietimo trukmę, pilną prožektorių komplektaciją bei kitus kriterijus.

Platus prožektorių pasirinkimas

Naktinis prožektorius yra be galo vertingas įrankis, kuris pravers ne tik medžioklei, bet ir kitiems poreikiams – buvimui gamtoje, naktiniams žygiams, iškyloms. Ypač patogūs ant galvos prisegami nedideli prožektoriai.

Naktinių prožektorių asortimentas labai platus, atitinkantis skirtingus poreikius. Galimos labai įvairios LED prožektorių kainos, pradedant mažesnėmis, baigiant pačiomis didžiausiomis. Tai profesionaliems medžioklės poreikiams skirti prožektoriai, kuriems patyręs medžiotojas atras praktinį pritaikymą.

Nieko nelaukite ir įsigykite trūkstamos įrangos medžioklei jau dabar! Su patogiais prožektoriais Jus visada lydės šviesa ir geras matomumas, tad galėsite be rūpesčių pasitikti sunkiausius medžioklės iššūkius.

Total
0
Dalinasi
Related Posts