Kaip Etikos komisija skalbė mero apatinius arba apie durnius savivaldybėje

Po lapkričio 15 dieną įvykusio Etikos komisijos posėdžio savivaldybėje – naujas Etikos kodeksas. Nuo šios dienos užėję į Radviliškio rajono savivaldybę ir koridoriuje sutikę jos darbuotojus, drąsiai galite sveikintis: „Labas, durniau!“ Sąlyga – tai reikia daryti privačiai. Apsidairom į kairę ir dešinę, ar niekas nemato, ir… Jeigu paklaustų: „Ką čia nusikalbi?“ normalu yra atsakyti: „Neuždavinėk durnų klausimų“.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ žurnalistei Etikos komisijos nuotolinį posėdį stebėti galimybė nebuvo suteikta, nors ir prašė. Jei kalbėdamas telefonu, šios komisijos pirmininkas K. Dambrauskas dar žadėjo, kad atsiųs posėdžio nuorodą, po to pasipustė padus ir į elektroniniu paštu atsiųstą paklausimą neatsakė. Tiesa, po to teisinosi, kad jo pašto dėžutė buvusi perpildyta. Kai komisijos nariai išskalbė mero apatinius, atėjo ir atsakymas, kad, vykstant tyrimui, Etikos komisija negali suteikti galimybės žiniasklaidos atstovams dalyvauti posėdyje. Nors posėdžio stebėti ir neteko, tačiau redakcijai priimtas komisijos sprendimas ir jo motyvai yra žinomi.

Žmonių durninimą Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisija, pirmininkaujama „valstiečio“ Tarybos nario Kęstučio Dambrausko, dalyvaujant Tarybos nariams Jurgiui Baubliui, Pauliui Kabliui, Lizdeikos seniūnaitei Vijolei Česienei, Baisogalos bendruomenės atstovui Romui Kalvaičiui, pripažino kultūringu ir etišku bendravimo būdu. Į Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisiją kreipėsi vienas pilietis, kurį išdurnino ne kas kitas, bet pats rajono meras Vytautas Simelis. Nepatiko merui žmogaus užduotas klausimas, todėl nusprendė, kad atsakinėti neverta, ir drėbė: „Ar tau ne gėda uždavinėti durnus klausimus?“.

Gali būti, kad būtent durniai prirašė kažkokių taisyklių ir etikos kodeksų, o Radviliškio rajono meras yra nekaltas, kad jam klausimus uždavinėja durni klausinėtojai be gėdos ir sąžinės.

Mero diagnozė – neginčijama ir privaloma visiems komisijos nariams. Kaip „tarybiniais“ laikais – jeigu blogai kalbi apie valdžią, reiškia, esi nekokio protelio, kitaip sakant, durnas, todėl gali tekti kreiptis į gydytojus. Matyt, kiekvienas komisijos narys supranta, kad atsidurti durnių sąraše – baisiai nemalonus dalykas.

Taigi, nuleidę akis, Etikos komisijos nariai išskalbė mero apatinius, sakydami, kad nieko blogo tas nepadarė – susirašinėjimas vyko elektroniniu paštu, ne viešai, ne visiems girdint. Anot Etikos komisijos, kai negirdi pašaliniai asmenys, valdžios atstovų ir gyventojų pokalbiai laikomi privačiais ir jiems negalioja įprastos mandagumo taisyklės. Iš to seka išvada, kad privačiai meras ir kiti valdžios atstovai gyventojus turi teisę durninti. Tai, kad susirašinėjamas vyksta iš „valdiškos“ elektroninio pašto dėžutės, darbo metu ir dėl darbo reikalų, tėra smulkmena. O ir „tujinti“ – anokia čia bėda, net jeigu pašnekovas nei vaikystės draugas, nei bendramokslis, nei bičiulis…

Tad rajono gyventojai neturėtų nustebti, jeigu paklausę mero, kodėl gatvėje – vien balos ir duobės, išgirs pasiūlymą neuždavinėti durnų klausimų. Tiesą sakant, tokiu atsakymu netgi reikėtų džiaugtis, nes blogiau būtų, jeigu imtų ir privačiai šikną išspardytų. Juk Etikos komisija tai vėl palaikytų privačiu reikalu, į kurį etikos sargams kištis nevalia, ir vėl į kubilą įmerktų V. Simelio kelnes, gausiai trindami ūkiniu muilu.

Redakcijos nuomonė

Total
13
Dalinasi
Related Posts