Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kaimynus vienija švara laiptinėse

Avatar

Paskelbta

data

Neprižiūrimos daugiabučių namų laiptinės slepia problemas, galinčias sukelti rimtų padarinių gyventojų sveikatai. Teritorijų tvarkymu ir patalpų valymu užsiimanti įmonė „Mano aplinka“ šiuo metu Radviliškyje valo daugiau kaip 100 laiptinių ir pastebi, kad kai kuriuose naujuose objektuose ne daug trūko iki parazitų invazijos. Nevalyti turėklai, palangės ir bendras inventorius, voratinkliai ir kitas bendras turtas valytojoms tampa iššūkiu. Tačiau džiaugiamasi, kad vis daugiau gyventojų pavyksta įtikinti, jog netvarką ignoruoti yra kenksminga.

Netvarka gali prišaukti virusus

Teritorijų valymų ir patalpų tvarkymu užsiimančios įmonės „Mano aplinka“ padalinys Radviliškyje laiptines valo jau keletą metų. Anot Šiaulių regiono vadovo Neilo Čijunsko, daugelyje namų situacija panaši. „Dirbame senos statybos namuose, todėl dažniausiai reikia įdėti nemažai pastangų, kad gyventojai laiptinėse pajustų švarą. Valyti laiptinę – tai ne tik nušluoti ar nuplauti laiptus. Būtina nuvalyti durų, langų rankenas, pašto dėžutes, jei reikia – ir nuteptas kitas bendrąsias konstrukcijas. Deja, kai gyventojai patalpas valo patys, dažniausiai būna apsiribojama laiptais“, – pasakojo N. Čijunskas. Anot pašnekovo, būtent toks atsainus požiūris gali privesti prie didesnių problemų. „Visuomenės sveikatos specialistai prieš kurį laiką buvo paskelbę išvadas apie laiptinėse tykančius sveikatos pavojus ir reikia pripažinti, kad netvarka tikrai gali būti pavojinga.

Jei nevalomi turėklai, rankenos ir kiti daiktai, prie kurių kasdien liečiasi šimtai žmonių, galima
užsikrėsti virusinėmis infekcijomis“, – aiškino jis. Dėl to specializuotas paslaugas teikianti įmonė, reaguodama į konkrečių laiptinių situaciją, gali organizuoti kapitalinį valymą, dezinfekuoti bendrąsias konstrukcijas ir kt. „Laiptinės valomos kartą ar du į savaitę, pagal gyventojų išreikštą poreikį. To užtenka, kad švara būtų nuolat palaikoma ir kaimynams nereikėtų matyti purvo ar kybančių voratinklių“, – teigė N. Čijunskas. Be to, „Mano aplinka“ rinkoje žinoma dėl neįprasto valymo būdo. Valytojos naudoja specialias grindų šluostes – mopas, kurios laiptinę išplauti leidžia nepaliekant vandens balų.

Kainos sąskaitoje nejaučia

Situacija, kai tvarka laiptinėje rūpi tik daliai kaimynų, buvo pažįstama ir Stiklo gatvės 8-ajame daugiabutyje gyvenančiai Editai Stankūnienei. Moteris pasakoja apie daugeliui namų pritaikomą problemą. „Gyvenu bendrabučio tipo name, kur viename aukšte yra dešimt butų. Prižiūrėti tokias laiptines nėra lengva. Pas mus būdavo totalus bardakas. Jei penkto aukšto gyventojas nuvalydavo laiptus iki ketvirto aukšto, žemiau esantys vis tiek likdavo netvarkingi.

Ypač kentėdavo pirmasis aukštas, nes per jį vaikšto visi, o laiptų valyti dažnas nenori“, – pasakojo radviliškietė. Prieš dvejus metus nusamdžius valytoją, tvarką laiptinėje pavyko įvesti. Moteris prisipažino esanti reikli, todėl stebi samdomos valytojos darbą ir jei tik turi pastabų, apie tai pasako: „Tai normalu – juk perkame paslaugą. Tačiau valymas tekainuoja 2-3 Eur per mėnesį butui. Man tai nėra daug – juk mokame už tvarką savo name. Be to, suma įtraukiama į administratoriaus siunčiamą sąskaitą, tad nereikia rūpintis papildomai“. „Mano aplinkos“ Šiaulių regiono vadovas N. Čijunskas džiaugėsi, kad gyventojai paslaugomis patenkinti ir pridūrė, kad valytojų darbą kontroliuoja pati įmonė. „Važiuojame į vietą ir tikriname, ar viskas daroma pagal nurodymus. Valytoja privalo paisyti gyventojų patvirtinto valymo grafiko, kuris kabo visiems matomoje skelbimų lentoje. Be to, turime visą parą veikiantį skambučių centrą, kuriame registruojame klientų pastabas. Malonu, kad sulaukiame ir padėkų – ne kartą teko išgirsti, kad ir kaimynai vieningesni tampa, kai nebereikia pyktis dėl netvarkingų bendrųjų erdvių“, – teigė N. Čijunskas.

 

Eglė Žadeikytė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi