Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio skyriuje – „durnių laivas“

Dar nei viena partija, turinti Radviliškyje savo skyrių, taip nepasižymėjo intrigomis. Tik prieš metus Radviliškyje įsikūręs demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ skyrius sukėlė daug įvairiausių kalbų ir gandų –  į demokratų sąjungą perėjo dabartiniams Seimo nariui konservatoriui A. Čepononiui ištikimi bendražygiai – Ernestas Mončauskas ir Lina Juozapaitytė (dabar Mončauskienė). Jau tada buvo svarstoma, kodėl panelė Lina išdavė konservatorių partiją, už kurią „kryžium gula“ jos dėdė Vytautas Juozapaitis.

Partijos skyrius – šeimyninė ranga?

Belieka užjausti demokratų sąjungos Radviliškio skyriaus narius, pasirinkusius neteisingai. Iš pradžių prie demokratų sąjungos Radviliškio skyriaus vairo stojo pirmininkas E. Mončauskas ir bet kokia kaina po rinkimų stengėsi į vicemero postą pasodinti savo sutuoktinę L. Mončauskienę. Dėl tokio didelio noro pats nenusišalino nuo balsavimo keliant vicemero kandidatūrą, tuo sukeldamas didelį partijos narių pasipiktinimą. Nuo tada radviliškiečiai pradėjo šaipytis iš šio skyriaus ir jį vadinti „Vardan žmonos“. Turbūt viskas tuo ir pasakyta, kokiu tikslu skyrius buvo sukurtas – Mončauskų šeima norėjo užsitikrinti postus rajono valdžios viršūnėje, o tuo pačiu ir pasiturintį gyvenimą.

Ir tai dar tik buvo skandalų pradžia. E. Mončauską teisiant už žiaurų elgesį su gyvūnais šis skyriaus vairą perdavė savo žmonai. Na, kaip perduodamos pareigybės ar akcijos šeimos valdomoje akcinėje bendrovėje. Taip partijos vairas liko Mončauskų šeimos rankose.
Tuo daugelis skyriaus narių buvo nepatenkinti ir žmonės pradėjo rašyti prašymus išstoti iš šeimai priklausančio partijos skyriaus.

Skyriaus chuliganai ir nežiniukai

Prie demokratų sąjungos Radviliškio skyriaus prisijungė ir du buvę Tarybos nariai – Eduardas Martynkinas ir Justas Malinauskas. O kur dar dėtis, jeigu abu iš ankstesnių partijų buvo dėl įvairių nesutarimų buvo priversti išeiti – J. Malinauskas iš Darbo partijos, o E. Martynkinas iš socialdemokratų. Ambicingi vyrai bet kokia kaina norėjo vėl patekti į Tarybą, todėl pasirinko šį „tramplyną“. Prie jų prisijungė ir dar Tarybos nariu nebuvęs Vilmantas Petuška.

Vyrai su demokratų sąjunga į Tarybą pateko, tačiau savo buvimu Radviliškio skyriuje partijai garbės nedarė. Jie nuolat į viešumą išnešdavo partijos narių vidinius nesutarimus ir rietenas, net pakomentuodavo juo socialiniuose tinkluose.

Skyriaus pirmininkė L. Mončauskienė, pajutusi valdžios galią, nutarė atsikratyti skyriaus neklaužadų ir juos pašalinti iš demokratų sąjungos Radviliškio skyriaus gretų.
„Skyriaus valdybos sprendimu šie nariai pašalinti iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos” Radviliškio rajono skyriaus už pasikartojančius Partijos Įstatų pažeidimus: Visuotinio skyriaus narių susirinkimo, Valdybos sprendimų nevykdymą. Sprendimą turi patvirtinti Partijos valdyba“,- į paklausimą, ar tikrai gandų skleidėjai apie skyriaus narių nesutarimus pašalinti iš skyriaus, atsakė L. Mončauskienė. 

Na, o didžiausi neklaužados J. Malinauskas ir E. Martynkinas, liaudiškai tariant, „įjungė durnių“ ir apsimeta nieko nežinantys apie virš jų galvų besitvenkiančius juodus debesis.
„Į jūsų klausimus atsakyti negaliu, nes oficialios informacijos neturiu, kad aš pašalintas iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Radviliškio skyriaus narių sąrašo“,- žurnalistams rašė J. Malinauskas.

E. Martynkinas sugebėjo sukurpti ilgesnį atsakymą: „Iš partijos manęs niekas nepašalino, nes neturi tam įgaliojimų ir mano nuomone tam pagrindo. Kaip įrodymą tam, galiu informuoti, kad 2023.06.17 mes visi frakcijos nariai dalyvavome Vilniuje, vykusiame Demokratų sąjungos ,,Vardan Lietuvos” respublikiniame suvažiavime ir turėjome balsavimo teisę už priimamus partijos sprendimus. Bendravome su partijos vadovybę ir kitais suvažiavimo dalyviais“.
Belieka palaukti, kol trijulė – J. Malinauskas, E. Martynkinas ir V. Petuška gaus oficialų demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdybos patvirtinimą apie jų pašalinimą. Jeigu toks patvirtinimas bus gautas, įdomu, prie kokios partijos gretų bandys šlietis šie Tarybos nariai. Aišku tik viena, kur tik beįsisuks E. Martynkinas ir J. Malinauskas, intrigos ir skandalai garantuoti. 

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts