Ką gali sveikas mokytojas?

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko dešimtoji mokslinė-praktinė konferencija „Sveikas mokytojas – sėkmingo ugdymo garantas“. Tai, kad dar prieš paskelbiant konferencijos programą, administracija sulaukė gausaus skirtingų mokyklų kolektyvų susidomėjimo ir prašymų priimti į klausytojų gretas, aiškiausiai parodo šios konferencijos tematikos aktualumą ir svarbą.

Dėl pandemijos šiais metais dalyvių apimtis teko gerokai sumažinti: dalyvauti konferencijoje galimybė suteikta šimtui klausytojų. Be kudirkiečių pranešimų šiemet klausėsi Šiaulių Salduvės progimnazijos mokytojai ir trisdešimt klausytojų iš skirtingų šalies ugdymo įstaigų.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę klausytis penkių pranešimų mokytojo emocinės ir fizinės sveikatos temomis. Pirmą pranešimą konferencijoje skaitė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos direktorė Rasa Dagienė. Savo pranešime „Sveikas mokytojas. Kas iš to?“ mokyklos vadovė apibendrino per dešimtmetį sukauptą konferencijos išmintį, aptarė konferencijos tematikos išskirtinumą visų mokytojams skirtų mokymų kontekste. Esminė pranešimo mintis – kalbėdami apie gyvenimo kokybę mes dažnai nepelnytai mažai dėmesio skiriame žmogaus ekologijos klausimams, o tai ypatingai svarbu kalbant apie pedagogus, nuo kurių fizinės ir emocinės sveikatos priklauso mokinių, taigi visos jaunosios kartos, ateitis.

Antrą pranešimą „Pamatyk ir pasidaryk pats arba nerimo apsuptyje“ skaitė psichologė-psichoterapeutė Žydrė Arlauskaitė. Pranešime akademiniais ir praktiniais aspektais aptarta nerimo kilmė ir jo įveikos strategijos. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Daliumi Barkausku, sporto medicinos gydytoju ir Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytoju. Jo pranešimo „Ar tikrai mums reikia miegoti?“ metu kalbėta ir apie miego svarbą žmogaus organizmui, miego metu vykstančius regeneracinius kūno pokyčius. Apie pastaruoju metu itin aktualią švietimo problemą –darbuotojų perdegimą pranešime „Profesinis perdegimas: kodėl vengti, kaip atpažinti, ko imtis?“ kalbėjo Modesta Morkevičiūtė, VDU Psichologijos katedros doktorantė. Paskutinis konferencijos pranešimas buvo apie tarpusavio komunikacijos ir empatijos svarbą švietime ir kasdieniniame gyvenime. Šį pranešimą skaitė švietimo inovatorius Lukas Benevičius.

V. Kudirkos progimnazija dėkoja ilgamečiams konferencijos partneriams: Vytauto Didžiojo universitetui ir Radviliškio rajono visuomenės sveikatos biurui. Partnerių dėka konferencijos dalyviai ne tik gavo kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus su VDU regalijomis, bet ir turėjo galimybę atlikti nemokamus kūno sveikatos analizės tyrimus. Už konferencijos dalyvių maitinimą dėkojame VšĮ „Bruneros“. Išskirtinį padėkos žodį už paramą skiriame ir daugelį metu konferenciją remiančiai Radviliškio rajono savivaldybei ir visus renginio dalyvius savo produkcija apdovanojančiai BIOK laboratorijai.

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos informacija

Total
8
Dalinasi
Related Posts