Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Įvairėja klubo veikla arba Dienos dovanos

Avatar

Paskelbta

data

Nors lauke šaltis žnaibė skruostus, o šiaurys vėjas lindo po apykaklėm, knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai, nieko nepaisydami, rinkosi į neeilinį užsiėmimą. Laukėme svečių.

Iš pradžių buvo pristatytas poetas Petras Valantinas, šeduvis, ilgai gyvenęs Vilniuje, o dabar vėl sugrįžęs į gimtinę. Savo ramiu balsu, atlaidžia šypsena, savo posmais jis pirmiausia mus nukėlė į jaunystės metus. „Pabarsto smėlio man po kojom – žavių jaunystės atspindžių“… – deklamavo poetas ir čia pat skatino mus kartu su juo padainuoti keletą žinomų dainų… Kai buvo išleista Ramunės Sakalauskaitės knyga apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską, pristatyme Šeduvoje dalyvavęs poetas skyrė monsinjorui ir savo eilėraštį, kurį paskaitė ir dabar.

Į klubo užsiėmimą atvyko poeto Rimanto Augulio draugas Leonas Pranskevičius. Jis paskaitė eilių, maloniai, šiltai pasakojo apie judviejų bendravimą, kūrybos pradžią. Šviesaus atminimo Rimantas Augulis rašyti eilėraščius pradėjo, sužinojęs apie savo nepagydomą ligą. Išgyvenęs 55 metus ir tik trejetą iš jų išguldęs savo pergyvenimus popieriuje, literatas (pasirašinėjęs slapyvardžiu Juodvarnis) savo eilėraščiuose išliko optimistu, o širdies gėla paslėpta potekstėje. Štai eilėraščio „Rauda“ kelios eilutės:

„Kas pasakys,

Kam lengviau:

Į kalną akmenį risti

Ar tempt išpampusiom venom žemyn“.

Kitus jo eilėraščius su graudulio ir vilties gaida skaitė į svečius pakviesta buvusi Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė.

Apie mūsų svečius kalbėjo ir klubo narys Romualdas Jurėnas.

Šių dviejų poetų eilės mums, klubo nariams, sukėlė visą emocijų srautą, kupiną romantikos, dvasios polėkio, nerimo, kančios, įtampos, abejonių, vilties ir realaus suvokimo.

 

Klubo narė St. Žibienė

Klubo “Beržė” dalyviai

 

Nuotr. Irinos Laiševcevos

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019