Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Įvairėja klubo veikla arba Dienos dovanos

Avatar

Paskelbta

data

Nors lauke šaltis žnaibė skruostus, o šiaurys vėjas lindo po apykaklėm, knygos mylėtojų klubo „Beržė“ nariai, nieko nepaisydami, rinkosi į neeilinį užsiėmimą. Laukėme svečių.

Iš pradžių buvo pristatytas poetas Petras Valantinas, šeduvis, ilgai gyvenęs Vilniuje, o dabar vėl sugrįžęs į gimtinę. Savo ramiu balsu, atlaidžia šypsena, savo posmais jis pirmiausia mus nukėlė į jaunystės metus. „Pabarsto smėlio man po kojom – žavių jaunystės atspindžių“… – deklamavo poetas ir čia pat skatino mus kartu su juo padainuoti keletą žinomų dainų… Kai buvo išleista Ramunės Sakalauskaitės knyga apie monsinjorą Kazimierą Vasiliauską, pristatyme Šeduvoje dalyvavęs poetas skyrė monsinjorui ir savo eilėraštį, kurį paskaitė ir dabar.

Į klubo užsiėmimą atvyko poeto Rimanto Augulio draugas Leonas Pranskevičius. Jis paskaitė eilių, maloniai, šiltai pasakojo apie judviejų bendravimą, kūrybos pradžią. Šviesaus atminimo Rimantas Augulis rašyti eilėraščius pradėjo, sužinojęs apie savo nepagydomą ligą. Išgyvenęs 55 metus ir tik trejetą iš jų išguldęs savo pergyvenimus popieriuje, literatas (pasirašinėjęs slapyvardžiu Juodvarnis) savo eilėraščiuose išliko optimistu, o širdies gėla paslėpta potekstėje. Štai eilėraščio „Rauda“ kelios eilutės:

„Kas pasakys,

Kam lengviau:

Į kalną akmenį risti

Ar tempt išpampusiom venom žemyn“.

Kitus jo eilėraščius su graudulio ir vilties gaida skaitė į svečius pakviesta buvusi Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė.

Apie mūsų svečius kalbėjo ir klubo narys Romualdas Jurėnas.

Šių dviejų poetų eilės mums, klubo nariams, sukėlė visą emocijų srautą, kupiną romantikos, dvasios polėkio, nerimo, kančios, įtampos, abejonių, vilties ir realaus suvokimo.

 

Klubo narė St. Žibienė

Klubo “Beržė” dalyviai

 

Nuotr. Irinos Laiševcevos

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi