Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Įsižeidęs A. Čepononis teismui skundžia Etikos komisiją

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 26 dieną Šiaulių apygardos administraciniame teisme pradėta nagrinėti byla. Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, nepatenkintas Radviliškio etikos sargų sprendimu, jį apskundė teismui. Balandžio mėnesį posėdžiavusi Etikos komisija nusprendė, kad meras A. Čepononis, išvadinęs gyventojus „apsišikėliais“, pažeidė padorumo ir pavyzdingumo principus.

Pats politikas administracinio teismo teisėjų iš pradžių prašė nagrinėti bylą žodinio proceso tvarka, nors to nepageidavo kita ginčo pusė. Beveik 70 -metis etikos komisijos pirmininkas J. Povilaitis net geranoriškai sutiktų atiduoti šį postą, kadangi patiriamas stresas dėl visuomenės narių prašymų ir skundų nagrinėjimo bei politikų daromas spaudimas jam kainuoja labai daug sveikatos.

Mero oficialioje darbotvarkėje buvo nurodyta, kad jis 9 valandą dalyvaus teismo posėdyje. Tą patvirtino ir pats konservatorių politikas dieną prieš posėdį. Vis tik teisme paskutinę minutę buvo gautas jo prašymas nagrinėti bylą rašytinio proceso tvarka. Trijų teisėjų – Ž. Kubecko, J. Sedulienės ir L. Kartanaitės – kolegija patenkino jo prašymą.

Kodėl ryžtingai nusiteikęs teisme pamokyti etikos sargus politikas staiga pakeitė savo nuomonę, nėra aišku, tačiau noras išvengti viešumo tikriausiai suvaidino ne patį mažiausią vaidmenį. Šiuo metu merui A. Čepononiui į teismo salę sugužėję žiniasklaidos atstovai nėra patys maloniausi svečiai. Jei „Kakadu“ laidoje per nacionalinę televiziją paviešinus faktą, kad šis politikas, viešai pasišvaistęs netinkamais epitetais, jaučiasi įsižeidęs dėl Etikos komisijos sprendimo, jo prestižas ir autoritetas sumenktų, apie mero „žygdarbius“ žinotų ne tik rajone, bet ir sostinėje.

Potencialus piliečio skundas VTEK dėl tarnybinio transporto naudojimo asmeniniams tikslams taip pat galėjo būti priežastimi neatvykti į posėdį. Politikas ginasi kaip privatus asmuo, todėl ir aiškinimasis etikos sargams iš Vilniaus taip pat nėra jo siekiamybė. Tuo pakankamai dažnai užsiima jo pavaduotojas K. Augulis.

Teismas šioje byloje dėl Etikos komisijos sprendimo, kuriuo meras A. Čepononis pripažintas pasielgęs pažeidęs padorumą ir pavyzdingumą, nutartį skelbs spalio 16 d., o korupcinėje byloje, kurioje teisiamas meras A.Čepononis – spalio 12 d. Tad spalis merui – nuosprendžių metas.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi