Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Eketėje  – kariuomenės ir visuomenės atstovai

Avatar

Paskelbta

data

 

 

Vasario 12 d. Radviliškyje, prie Eibariškių tvenkinio, spaudžiant 5 laipsnių šaltukui, rinkosi kariai ir civiliai, pasiryžę sudalyvauti iššūkyje – išsimaudyti lediniame vandenyje. KASP 6-osios rinktinės, 608 lengvųjų pėstininkų kuopos bei Oro gynybos bataliono karius iššūkiui išsimaudyti lediniame vandenyje pakvietė  Oro gynybos bataliono seržantas Tadas Grimaila.

„Dabar Lietuvoje vyksta iššūkis „30 dienų eketėje“, kuriame aš ir pats dalyvauju. Pats propaguoju maudynes žiemą, tad nusprendžiau pakviesti ir kitus radviliškiečius prisijungti prie šitos pramogos. Kuo daugiau žmonių susirenka, tuo būna linksmiau, baimės nebelieka. Todėl nusprendžiau pakviesti ir kariškius prisijungti prie šio iššūkio ir jie noriai sutiko išbandyti save“,- sakė seržantas T.Grimaila.

Norinčiųjų išbandyti maudynes lediniame vandenyje atsirado nemažai: apie 15 karių, būrelis civilių – iš viso į šaltą eketę nėrė per 20 ledinio iššūkio dalyvių.

Prieš ledines maudynes visi iššūkio dalyviai kartu apšilo: padarė mankštą, nubėgo krosą, atliko keletą būrį sutelkiančių, baimės ir negatyvių minčių atsikratyti padedančių pratimų.

Atėjus lemtingai akimirkai, nei vienas dalyvis nesuabejojo, neatsisakė dalyvauti: greitai palapinėse nusimetę rūbus, vyrai ir moterys būriu nėrė į iš anksto paruoštą eketę. Panirę trumpam į ledinį vandenį, vieni kitų padedami drąsuoliai išlipo į krantą, skubėjo apsirengti.

Ledinių maudynių iššūkį priėmusių artimųjų ir draugų atėję palaikyti radviliškiečiai žavėjosi ir stebėjosi jų drąsa ir pasiryžimu, sakė patys niekada neišdrįsiantys taip pasielgti.

„Žiemos metu maudausi jau ketverius  metus. Per tą laiką susiradau daug įdomių žmonių, naujos veiklos ir pažinčių. Svarbiausia – sustiprinau sveikatą. Kai pradėjau grūdintis lediniame vandenyje, nei karto nesirgau – ligos tiesiog „nebekabina” manęs ir tiek. Kiekvienas kartas lendant į eketę yra skirtingas ir tikrai nenuobodus. Užplūsta energija, kuri pozityviai nuteikia gerai dienai. „Pasikrauni“ optimizmo, gerų emocijų. Nemačiau dar nei vieno, kuris po maudynių eketėje būtų liūdėjęs – matai tik  plačias šypsenas ir daug gerų emocijų. Bet viskas turi būti „su protu“. Mūsų kiekvieno galimybės ir sugebėjimai skirtingi. Taip ir čia. Vieniems tas tinka, kitiems ne“,- savo maudynių žiemą  patirtimi su „Radviliškio kraštu“  dalijosi  Tadas.

Apsirengę ir apšilę, maudynių dalyviai vaišinosi karšta arbata, dalinosi įspūdžiais. „Vanduo buvo šiltas, tačiau kiek sunkiau buvo išlipti iš vandens ant slidaus ledo“,- sakė radviliškietė Jūratė. Beje, moteris šiemet jau antrą kartą paneria į eketę. Kiti maudynių dalyviai sakė vieni gal ir nedrįstų nerti į eketę, tačiau būrys bendraminčių prideda drąsos.

Ne paslaptis, kad daugelis skeptiškai žiūri į besimaudančius eketėje. Paklausėme Tado, kaip jis reaguoja į pašaipius žvilgsnius.

„Šiais laikais mes labai priklausomi nuo medijos, spaudos, farmacijos, visos visuomenės informavimo „mašinos“. Daug sudaryta stereotipų, taisyklių, kad turi elgtis taip  ir ne kitaip, nes kiti taip nesielgia. Dar labai daro didelę įtaką ,,ką žmonės pasakys, ką pagalvos?!“ Žmogus kartais nesusimąsto, ko jis pats ištikrųjų nori, o ne ko nori iš jo aplinka. Tų skeptikų ir pesimizmo pilna visur, todėl labai džiaugiuosi, kad nors ir mažais žingsneliais, atsiranda vis daugiau žmonių, prisijungiančių  prie manęs. Ir svarbiausia, kad matau juos laimingesnius. Savo laimę kuriame mes patys. O gal ta laimė čia pat? Būsiu banalus, bet laimė iš tikrųjų slypi mažuose ir paprastuose dalykuose“,- samprotavo radviliškietis.

Tad galima drąsiai teigti, kad užduotis įvykdyta – būrys karių ir civilių Radviliškyje nugalėjo baimę ir  išsimaudę lediniame vandenyje pasisėmė optimizmo visai gerai dienai. Kas žino, galbūt kam nors tokios maudynės, kaip ir Tadui, taps gyvenimo būdu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019