Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Eketėje  – kariuomenės ir visuomenės atstovai

Avatar

Paskelbta

data

 

 

Vasario 12 d. Radviliškyje, prie Eibariškių tvenkinio, spaudžiant 5 laipsnių šaltukui, rinkosi kariai ir civiliai, pasiryžę sudalyvauti iššūkyje – išsimaudyti lediniame vandenyje. KASP 6-osios rinktinės, 608 lengvųjų pėstininkų kuopos bei Oro gynybos bataliono karius iššūkiui išsimaudyti lediniame vandenyje pakvietė  Oro gynybos bataliono seržantas Tadas Grimaila.

„Dabar Lietuvoje vyksta iššūkis „30 dienų eketėje“, kuriame aš ir pats dalyvauju. Pats propaguoju maudynes žiemą, tad nusprendžiau pakviesti ir kitus radviliškiečius prisijungti prie šitos pramogos. Kuo daugiau žmonių susirenka, tuo būna linksmiau, baimės nebelieka. Todėl nusprendžiau pakviesti ir kariškius prisijungti prie šio iššūkio ir jie noriai sutiko išbandyti save“,- sakė seržantas T.Grimaila.

Norinčiųjų išbandyti maudynes lediniame vandenyje atsirado nemažai: apie 15 karių, būrelis civilių – iš viso į šaltą eketę nėrė per 20 ledinio iššūkio dalyvių.

Prieš ledines maudynes visi iššūkio dalyviai kartu apšilo: padarė mankštą, nubėgo krosą, atliko keletą būrį sutelkiančių, baimės ir negatyvių minčių atsikratyti padedančių pratimų.

Atėjus lemtingai akimirkai, nei vienas dalyvis nesuabejojo, neatsisakė dalyvauti: greitai palapinėse nusimetę rūbus, vyrai ir moterys būriu nėrė į iš anksto paruoštą eketę. Panirę trumpam į ledinį vandenį, vieni kitų padedami drąsuoliai išlipo į krantą, skubėjo apsirengti.

Ledinių maudynių iššūkį priėmusių artimųjų ir draugų atėję palaikyti radviliškiečiai žavėjosi ir stebėjosi jų drąsa ir pasiryžimu, sakė patys niekada neišdrįsiantys taip pasielgti.

„Žiemos metu maudausi jau ketverius  metus. Per tą laiką susiradau daug įdomių žmonių, naujos veiklos ir pažinčių. Svarbiausia – sustiprinau sveikatą. Kai pradėjau grūdintis lediniame vandenyje, nei karto nesirgau – ligos tiesiog „nebekabina” manęs ir tiek. Kiekvienas kartas lendant į eketę yra skirtingas ir tikrai nenuobodus. Užplūsta energija, kuri pozityviai nuteikia gerai dienai. „Pasikrauni“ optimizmo, gerų emocijų. Nemačiau dar nei vieno, kuris po maudynių eketėje būtų liūdėjęs – matai tik  plačias šypsenas ir daug gerų emocijų. Bet viskas turi būti „su protu“. Mūsų kiekvieno galimybės ir sugebėjimai skirtingi. Taip ir čia. Vieniems tas tinka, kitiems ne“,- savo maudynių žiemą  patirtimi su „Radviliškio kraštu“  dalijosi  Tadas.

Apsirengę ir apšilę, maudynių dalyviai vaišinosi karšta arbata, dalinosi įspūdžiais. „Vanduo buvo šiltas, tačiau kiek sunkiau buvo išlipti iš vandens ant slidaus ledo“,- sakė radviliškietė Jūratė. Beje, moteris šiemet jau antrą kartą paneria į eketę. Kiti maudynių dalyviai sakė vieni gal ir nedrįstų nerti į eketę, tačiau būrys bendraminčių prideda drąsos.

Ne paslaptis, kad daugelis skeptiškai žiūri į besimaudančius eketėje. Paklausėme Tado, kaip jis reaguoja į pašaipius žvilgsnius.

„Šiais laikais mes labai priklausomi nuo medijos, spaudos, farmacijos, visos visuomenės informavimo „mašinos“. Daug sudaryta stereotipų, taisyklių, kad turi elgtis taip  ir ne kitaip, nes kiti taip nesielgia. Dar labai daro didelę įtaką ,,ką žmonės pasakys, ką pagalvos?!“ Žmogus kartais nesusimąsto, ko jis pats ištikrųjų nori, o ne ko nori iš jo aplinka. Tų skeptikų ir pesimizmo pilna visur, todėl labai džiaugiuosi, kad nors ir mažais žingsneliais, atsiranda vis daugiau žmonių, prisijungiančių  prie manęs. Ir svarbiausia, kad matau juos laimingesnius. Savo laimę kuriame mes patys. O gal ta laimė čia pat? Būsiu banalus, bet laimė iš tikrųjų slypi mažuose ir paprastuose dalykuose“,- samprotavo radviliškietis.

Tad galima drąsiai teigti, kad užduotis įvykdyta – būrys karių ir civilių Radviliškyje nugalėjo baimę ir  išsimaudę lediniame vandenyje pasisėmė optimizmo visai gerai dienai. Kas žino, galbūt kam nors tokios maudynės, kaip ir Tadui, taps gyvenimo būdu.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi