Socialiniai tinklai

Aktualijos

Iš radviliškiečių vėl „pavogta“ Joninių šventė

Avatar

Paskelbta

data

Jau  kelerius  metus Lietuvoje Joninių šventė paskelbta  nedarbo diena. Šią dieną  tradiciškai sveikinami Jonai ir Janinos,  miesteliuose bei gyvenvietėse liepsnoja Joninių laužai, vyksta trankūs koncertai. Deja, tik ne Radviliškyje.

Per Jonines Radviliškyje – tyla

Birželio 24 – ąją, kai daugelyje  Radviliškio rajono miestelių bei gyvenviečių  vyko  Joninių šventės linksmybės, Radviliškyje  buvo tylu – rajone, valdomame konservatorių bei valstiečių, buvo nuspręsta, kad  radviliškiečiai nenusipelnė Joninių šventės.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“  redakcijai  iš savivaldybės atsiųstame rašte  informuojama, kad Radviliškio mieste Joninių šventė nebus organizuojama, norintys Jonines švęsti  radviliškiečiai turės vykti į Kleboniškių kaimo buities muziejų ar kitas seniūnijas – Šeduvą, Aukštelkus, Šiaulėnus.

Į Joninių šventę – tik už pinigus

Dar vienas valdininkų akibrokštas – kai kitų miestelių gyventojai Joninių šventėje linksminasi nemokamai, norintieji jas švęsti Kleboniškių kaimo buities muziejuje, turės pakloti 3 arba 4 eurus. „Neturint automobilio į Kleboniškiuose organizuojamą Joninių šventę niekaip nenuvyksi – ten nevažinėja autobusai. Ir kodėl turime už šventę mokėti pinigus, kai  kitur nemokama“,- guodėsi radviliškiečiai, pasipiktinę rajono vadovų sprendimu.

Beje, Tarybos narys G. Lipnevičius, gavęs gyventojų nusiskundimų dėl šventės nebuvimo, teiravosi mero ir administracijos direktorės, kodėl Radviliškyje neorganizuojama Joninių šventė, gyventojai  kviečiami dalyvauti apmokestintoje šventėje Kleboniškyje. Bet šis  gyventojų prašymas ir Radviliškyje turėti Joninių šventę, rajoną valdančių konservatorių nesudomino.

Radviliškiečių  šventei pinigų neskirta…

Radviliškio kultūros centras turi nemažai darbuotojų bei visą reikiamą aparatūrą, meno kolektyvų, tad suorganizuoti trankią Joninių šventę Radviliškio miesto parke tikrai nebūtų sunku ir neprireiktų didelių lėšų. Tačiau savivaldybės atsiųstame  rašte redakcijai informuojama, kad „Joninių šventės organizavimui Radviliškio mieste lėšų neskirta, kadangi tradiciškai šios šventės organizavimu visada rūpindavosi kitos Radviliškio rajono kultūros įstaigos“. Galbūt Kultūros centrui nebuvo duoti nurodymai „iš aukščiau“ organizuoti  Joninių šventę, nes rajono meras ne Jonas, o Antanas…

O gal Joninių šventei neskirta lėšų,  nes valdininkai sumanė pataupyti  –  reikėtų mokėti atlikėjams, o šias lėšas būtų galima ir per kokią statybą „įsisavinti“…

Taip jau kelis metus iš  radviliškiečių  „pavagiama“  Joninių šventė, o valdininkai gyventojams ciniškai siūlo už pinigus vykti į Joninių šventę Kleboniškių kaime.

Tik įdomu, kodėl radviliškiečiai turėtų bastytis po rajono seniūnijas, ieškodami Joninių šventės ir dar mokėti pinigus? Juk kitų rajonų vadovai taip nesielgia – šventės juose nemokamos. Radviliškis – rajono centras ir jo nereikėtų išbraukti iš švenčių sąrašo, juk galima Jonines švęsti ir Radviliškyje, ir Šeduvoje, ir Baisogaloje, ir Šiaulėnuose, ir Aukštelkuose…Belieka tikėtis, artėja rinkimai, pasikeis vadovai ir šventės sugrįš į Radviliškį.

Jonas Petrikas

Radviliškio rajono gyventojams Joninių šventė buvo mokama

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kovo 8-ąją – dėmesys moterims: kaip ir kasmet, karaliauja tulpės

Avatar

Paskelbta

data

Nors šiemet orai šiluma nelepina, kovo 8-oji nuo seno asocijuojasi su vienomis pirmųjų pavasario gėlių – tulpėmis. Tarptautinę moterų solidarumo dieną įprasta koleges, drauges ar mylimąsias pasveikinti įteikiant jos simboliu tapusias gėles. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad kovo 8-ąją kasmet tarp perkamiausių gėlių karaliauja tulpės, o jų pardavimai, lyginant su įprasta diena, padidėja net apie 30 kartų.
„Tradiciškai tapo įprasta, kad šią dieną sveikinti moteris, o tulpės turbūt yra ta pavasario gėlė, be kurios nė viena Moters diena neįsivaizduojama. Šią dieną tulpių pardavimai yra didžiausi, skaičiuojama, kad kovo. 7–8 dienomis jie padidėja net apie 30 kartų. Vis dėlto siekdami pasiūlyti platesnę įvairovę, turime ir didelį rožių, gerberų, narcizų pasirinkimą. Šias gėles pirkėjai taip pat mielai renkasi, tačiau tulpių pardavimai yra didžiausi“, – teigia V. Budrienė.
Pasak komunikacijos vadovės, per Moters dieną ir jos išvakarėse padidėja ne tik gėlių, bet ir saldainių pardavimai – švenčių dienomis paprastai auga susidomėjimas brangesnių prekių kategorijos produktais bei tradicinėmis šventinėmis prekėmis, tokiomis kaip desertai, įvairūs saldumynai, šokoladas, todėl ši šventė – taip pat nėra išimtis.
„Per kiekvieną šventinę dieną vartotojai ieško ypatingesnio skonio, todėl pastebime padidėjančius aukštesnės kokybės, brangesnių produktų pardavimus. Žmonės nori pasilepinti ir perka daugiau išskirtinių gaminių. Vis dėlto kovo 8-oji lieka labiau gėlės žiedo švente. Su ja aktyviai konkuruoja Valentino diena, kai sveikinamos ne tik moterys, bet visi mylimieji. Todėl ir romantiška vakarienė yra dažnesnė būtent pastarąją šventę“, – kalba V. Budrienė.
Anot jos, Moters dieną pardavimų atžvilgiu tikrai galima lyginti su Valentino diena, tačiau pastebima, kad Kovo 8-ąją ne tiek daug dėmesio tenka įvairiems meilę simbolizuojantiems suvenyrams ir atvirukams. Taip pat ir itin populiarūs iš desertų tortai dažniau pirkėjų krepšeliuose atsiduria meilės dieną. Skaičiuojama, kad pagal tortų pardavimų duomenis, Valentino diena yra trečia po Kalėdų ir Motinos dienos.

 

 Vaida Budrienė
„Iki“ komunikacijos vadovė
Mob. tel. +370 686 56010
El. p. vaida.budriene@iki.lt

Skaityti daugiau

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi