Socialiniai tinklai

Aktualijos

Iš naujų konteinerių – smarvė riečia nosį, miestas virto sąvartynu

Avatar

Paskelbta

data

Kaip jau buvome rašę,Radviliškyje pradėjus įrenginėti pusiau požemines konteinerių aikšteles, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje netilo skundai: „Naujos pusiau požeminių konteinerių aikštelės pradėtos įrenginėti po pat butų langais. Kaip vasarą reikės atsidaryti langus – nuo jų sklindantis dvokas bus nepakeliamas“.

Tuo metu  Radviliškio rajono savivaldybės Statybų ir viešosios tvarkos skyriaus specialistas V. Varanavičius įtikinėjo gyventojus, jog nemalonūs kvapai nuo konteinerių nesklis. „Pusiau požeminiai konteineriai bus įkasti į žemę, jie nebus paviršiuje kaip antžeminiai konteineriai. Žemėje įkastų konteinerių  viduje temperatūra bus žemesnė kaip antžeminių ir  jokie nemalonūs kvapai nesklis. Juk ir iš antžeminių konteinerių joks nemalonus kvapas nesijaučia“,- teigė specialistas.  O į gyventojų nuogąstavimus dėl nemalonių kvapų iš pusiau požeminių konteinerių bei neestetiško vaizdo, šis savivaldybės administracijos atstovas atkirto: „O kas gali būti negražu prie daugiabučių namų? Argi gali būti negražūs nauji konteineriai?“ Bet realybė kitokia

Gyventojų nuogąstavimai pasitvirtino

Nors Radviliškio rajono savivaldybės administracija ir rengė susitikimą su rajono gyventojais dėl naujų konteinerių vietos, tai buvo daroma  daugiau dėl akių – kai kurių pusiau požeminių konteinerių aikštelių vietos buvo pakeistos net neatsiklausus gyventojų nuomonės. Pasak savivaldybės specialistų, numatytose vietose konteinerių aikšteles trukdė įrengti  komunikacijų trasos. Štai Žaliosios  gatvės Nr. 10 namo gyventojai net apstulbo beveik po pat balkonais išvydę konteinerių aikštelę.

Radviliškiečiai konteinerius, pastatytus tiesiog po gyventojų balkonais, jau praminė „mero dovanėle“. Norėdami išsivaduoti nuo tokių „nekvapnių dovanėlių“ po savo langais, radviliškiečiai su raštais kreipėsi pagalbos į nepartinį tarybos narį G. Lipnevičių, o šis savo ruožtu dėl konteinerių po balkonais  kreipėsi į  rajono merą A. Čepononį bei administracijos direktorę J. Margaitienę.  Gyventojai surinko beveik pusšimtį parašų su prašymais, kad konteineriai  būtų įrenginėjami  toliau nuo gyvenamųjų namų. Iš mero kolegės, administracijos direktorės J. Margaitienės  Tarybos nariui G. Lipnevičiui kovo mėnesį  atsiųstame rašte  buvo rašoma, cituojame: „Naujomis aikštelėmis siekiama: padidinti atliekų surinkimo aikštelių prieinamumą, sumažinti vizualinę taršą dėl didesnės konteinerių talpos, pagerinti bendrą gyvenamųjų vietovių vaizdą, pritaikyti tokių aikštelių pasiekimą žmonėms su judėjimo negalia. Konteinerių techninės savybės užtikrins, kad  sukauptos atliekos bus mažiau veikiamos teigiamos oro temperatūros (lėčiau pus), nes atliekų kaupykla bus įkasta į žemę iki 2 m, o tai neleis gyvūnams ir asocialiems asmenims patekti į konteinerio vidų ir ištampyti atliekų, tokių konteinerių nebus galima nustumti ar išversti. Aikštelė atitiks nacionalinius ir Europos Sąjungos standartus bei nekels neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai bei saugumui, todėl gyventojams turėtų sumažėti neigiamų patirčių, susijusių su nemaloniais kvapais, garsais, netvarka dėl prišiukšlinimo“.

Kad ir kaip gražiai suokė savivaldybės valdininkai dėl naujų ir labai brangių pusiau požeminių konteinerių aikštelių, kainavusių net puse milijono eurų, gyventojų nuogąstavimai pasitvirtino – pradėjus vežėjams  tuštinti naujuosius konteinerius po miestą pasklido dvokas, o iš konteineriuose esančių maišų ant asfalto liejosi nemalonaus kvapo skystis – srutos.

Miestas virto sąvartynu

Pradėjus eksploatuoti naujuosius konteinerius, Radviliškio miestas virto sąvartynu – prie konteinerių atsirado šiukšlių maišų krūvos, netelpančių į naujuosius konteinerius, nes jie per maži, o dvokas nuo jų pasklido po visą daugiabučių rajoną. Dar viena problema, kurią įvardijo radviliškiečiai: „Naujųjų konteinerių  skylės mesti šiukšlėms siauresnės, ne visi maišeliai į juos telpa, tai ir krauna žmonės šalia jų šiukšlių „everestus“. Vaizdelis tikrai nekoks“.

Įdomu, kas ir kaip apskaičiavo konteinerių tūrį, jeigu daugiau nei pusė šiukšlių į juos netilpo ir šiukšlių kalnas išaugo šalia konteinerių, tuo sukeldamas gyventojų nuogąstavimus dėl galimo parazitų bei ligų plitimo. Jau turim Radviliškio ligoninėje niežų epidemiją, gyventojai baiminasi, kad neįvyktų ligų protrūkis visame Radviliškio mieste.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi į  rajono merą bei savivaldybės administraciją su klausimų, kaip bus bandoma miesto gyventojus apsaugoti nuo nemalonių kvapų draugijos bei gresiančio užkrato, tačiau kol kas atsakymo nesulaukta.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019