Į sukčių paspęstus pelėkautus pateko jų pačių pasiuntinys

69 metų Radviliškio gyventoja išvengė jai paspęstų sukčių pelėkautų ir išsaugojo 3000 eurų, kuriuos, įtariama,  iš jos norėjo išvilioti pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji.

Kovo 16 d. apie 16.00 val.  Radviliškyje, Lizdeikos g., gyvenančiai moteriai,  fiksuoto ryšio telefonu paskambinęs nepažįstamas jaunuolis prisistatė sūnėnu ir verksmingu balsu pasakė, kad padarė avariją, dėl kurios jis yra kaltas ir, norint išvengti nemalonumų su teisėsauga,  nukentėjusiajai  reikia atlyginti žalą, kuri siekia 5000 eurų. Moteris nejučiomis ištarė savo sūnėno vardą. Ir tai buvo jos klaida. Balsas anapus ragelyje ėmė tvirtinti, kad čia esąs tikrai jis – Andrius, ir vis prašė pagalbos. Radviliškietė patikino, kad tiek pinigų ji neturi. Tada ragelį perėmęs ir pareigūnu prisistatęs asmuo pasiūlė išeitį – duoti tokią sumą, kokią turi, o likusius galima bus sumokėti dalimis per metus. Pinigų paimti ateisiąs nukentėjusiosios sūnus.

Moteris turėjo 3000 eurų  ir jau buvo pasiruošusi juos paaukoti savo mylimam sūnėnui, tik viduje sukirbėjo nepatiklumo kirminas. Ir tai  tapo moters išsigelbėjimu.

 – Ar jūs ne apgavikai? – nedrąsiai pasiteiravo ji.

Ir nors sulaukė patikinimo, kad tikrai – ne apgavikai, tačiau, baigusi pokalbį,  ji paskambino šalia gyvenančiai dukrai ir papasakojo apie skambutį. Pasitarti su artimaisiais – tai labai protingas žingsnis, sulaukus netikėto telefoninio skambučio ir pinigų prašymo. Dukra iš karto sumojo, kad reikia paskambinti Andriui ir paklausti, kokia jį ištiko nelaimė. Paaiškėjo, kad sūnėnui viskas gerai ir  jokie pinigai jam nereikalingi.

Tada dukra nubėgo pas kaimynystėje gyvenantį Radviliškio rajono policijos komisariato vyresnįjį tyrėją Raimondą Senulį. Laimei, pareigūnas buvo ne tarnyboje, tad jį rado kieme. Kaimynė nerimavo: ką daryti, tuoj, tuoj pinigų turi ateiti  „sužalotosios sūnėnas“?

Policijos pareigūnas ir laisvalaikiu – policijos pareigūnas, tad R.Senulis metė visus namų ūkio darbus, paskui kaimynę nuskubėjo į radviliškietės namus ir juose jau rado taksi pinigų atvažiavusį sukčių pasiuntinį, kurį  kartu su moters artimaisiais  sulaikė. Sulaikytasis – 26 metų Radviliškio gyventojas, atsidūrė areštinėje. Įtariama, kad šio nusikaltimo organizatoriai –  pataisos namuose už nusikaltimus bausmę atliekantys asmenys.

69 metų Radviliškio gyventoja nuo sukčių spendžiamų pinklių išsisuka jau antrą kartą. Prieš keletą metų buvo mėginta užvaldyti jos banko sąskaitą, gundant pranešimu, kad į jos sąskaitą  įplaukė didelė pinigų suma ir, kad ji staiga  nedingtų, moters buvo prašoma vykdyti skambinusiojo nurodymus. O moteris, kuri žinojo, jog jos sąskaita tuščia,  atkirto: dievas davė, dievas  tegul ir  ir pasiims. Be to,  pagrasino kreiptis į pareigūnus. Tuo pokalbis ir baigėsi. Moteris apsaugojo savo sąskaitą, kuri nors ir buvo tuščia, tačiau ją galima panaudoti greitiesiems kreditams paimti, kurie sukčių būna  pasisavinami, o  atsakomybė už jų grąžinimą tenka sąskaitos savininkui.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts