Socialiniai tinklai

Aktualijos

Į rajono darželius bei mokyklas vaikai nepriimami, ar jų tik rekomenduojama nevesti?

Avatar

Paskelbta

data

Nuo gegužės 18 d. jau leidžiama veikti darželiams ir ikimokyklinėms grupėms. Vadinasi, Radviliškio rajono darželinukai bei ikimokyklinukai gali sugrįžti į savo grupes ir klases, susitikti su pasiilgtais draugais. Tačiau kai kurių  ikimokyklines ugdymo įstaigas bei mokyklas lankančių vaikų tėvai susiduria su  šių įstaigų vadovų ir darbuotojų  atkalbinėjimais nevesti vaikų į lopšelius – darželius bei priešmokyklines grupes, neva, namie jiems bus saugiau.

Vaikų ugdymo būdą renkasi patys tėvai

Radviliškio Vaižganto progimnaziją lankančių priešmokyklinukų tėvai  savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai paskambinę skundėsi, kad vaikų nelabai norima priimti į mokyklą, nors nuo gegužės 18 d. jau pradėjo veikti priešmokyklinio ugdymo grupės. „Vaikų į mokyklą siūloma nevesti, jeigu namuose yra  vienas nedirbantis tėvas“,- sakė į redakciją skambinę tėveliai. Apie šią situaciją pasiteiravome  Vaižganto progimnazijos direktorės Nijolės Krušienės. „Pageidavimą lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę  pareiškė  27 vaikų tėvai, realiai mokyklą lanko 24 vaikai, kiti ugdosi namuose. Maždaug 2 trečdaliai priešmokyklinukų ugdosi namuose.  Klasių auklėtojai apklausė tėvelius, kurių vaikai ketina lankyti mokyklą, sudarėme sąrašus, sudarėme naujas grupes. Patys tėvai sprendžia, lankyti mokyklą, ar rinktis nuotolinį mokymą. Mokyklą lankantys vaikai gauna jiems priklausantį  maitinimą“,-sakė Vaižganto progimnazijos direktorė.

Tėvams buvo rekomenduojama nevesti atžalų į darželius?

Socialinėje erdvėje pasirodė žinučių, jog lopšelių- darželių direktorės bei auklėtojos skambina tėvams ir nerekomenduoja dar nevesti savo atžalų į lopšelius – darželius, palaukti iki  birželio 1 dienos ar karantino pabaigos.

Savaitraščio redakcija pasiteiravo Šeduvos lopšelio – darželio  direktorės Daivos Staškūnienės, ar tėvai buvo atkalbinėjami nevesti vaikų į darželį. „Jokių atkalbinėjimų nevesti vaikų į darželį nebuvo, galiu drąsiai tai paneigti. Nuo balandžio 18 d. mūsų lopšelį – darželį pradėjo lankyti  24 vaikai, jų daugėja. Jeigu Šeduvos gimnazija dirbtų ne nuotoliniu būdu, vaikų būtų daugiau –  kai kuriose šeimose yra pradinukų, mamos mokytojos, tad tėvai pasirinko nuotolinį ugdymą. Jeigu darželį lankytų tik 5 vaikai, būtų problemų  su maistu – tiekėjai turbūt atsisakytų jį tiekti, tačiau dabar vaikų yra daugiau ir jie visi maitinami“,- sakė  Šeduvos lopšelio – darželio direktorė.

Lopšelį – darželį „Kregždutė“ lankančių vaikų tėvai redakcijai skundėsi, kad  šios ugdymo įstaigos darbuotojai rekomenduoja nevesti vaikų į darželį, jeigu namuose yra suaugęs žmogus, galintis prižiūrėti vaiką. „Šiuo metu darželį lanko 30 vaikų iš 40 norinčiųjų – kiti kol kas nepasirodė. Tėvus supažindinime su sveikatos apsaugos ministro rekomendacijomis, jeigu namuose yra suaugęs žmogus, galintis prižiūrėti vaiką, geriau jo į darželį nevesti, nes karantinas dar nepasibaigęs. Šiuo metu visi vaikai yra maitinami“,- redakcijai sakė lopšelio – darželio „Kregždutė“ direktorė J. Pranevičienė.

Nusiskundimų redakcija sulaukė ir iš lopšelį – darželį „Žvaigždutė“ lankančių vaikų tėvelių. „Į šį darželį vaikai nepriimami, jeigu vienas iš tėvų nedirba ar šeimoje gyvena močiutė, esanti rizikos grupėje“,- skundėsi darželinukų tėvai. „Žvaigždutės“ direktorė  redakcijai pakomentavo šią situaciją: „Dabar yra karantino laikotarpis ir karantino metu yra tam tikri apribojimai. Viena iš rekomendacijų – jeigu tėvai turi galimybę, dėl vaikų sveikatos ir saugumo palaikyti vaiką namuose, kaip iki šiol buvo. O karantino metu lankyti darželį gali tie vaikai, kurių abu tėvai nebegali dirbti nuotoliniu būdu, turi dirbti tiesiogiai. Taip buvo formuojamos grupės ne tik mūsų darželyje, bet ir visoje šalyje. Šiuo metu turime 4 grupes, kurias lanko 62 vaikai“,- sakė darželio direktorė R. Ivanauskaitė.

Su auklėtojų  prašymais neleisti vaikų į darželį  iki karantino pabaigos susidūrė ir  lopšelio darželio „Eglutė“  tėvai. „Mums skambino šio darželio auklėtojos ir prašė dar kol kas nevesti vaikų į darželį“,- „Facebook“ socialinėje erdvėje  žinutėmis dalinasi tėvai.

Pasak lopšelio – darželio „Eglutė“ direktorės A. Varkulevičienės, auklėtojos tik prašo tėvų būti sąmoningais. „Auklėtojos prašo tik tėvų sąmoningumo, jeigu yra  galimybė, nevesti vaikų į darželį. Kaip auklėtoja gali ką nors  liepti ar neliepti? Auklėtojos tik gali rekomenduoti“,- sakė direktorė.

Švietimo skyriaus komentaras

Pakomentuoti situaciją, pagal kokias rekomendacijas ne visi vaikai priimami į lopšelius – darželius, paprašėme  savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistės Juditos Steponavičienės: „Rekomenduoti ir kalbėti vadovai bei  auklėtojai su tėvais  gali, nes situacija ne eilinė – kol kas paskelbtas karantinas. Yra nemažai vaikų, kurie gyvena su rizikos grupės asmenimis ir vis tiek lanko darželį. Ugdymo įstaigų darbuotojams kalbėti su tėvais ir prašyti nevesti vaiko į darželį neuždrausta – tėvai patys apsisprendžia, ar vaikas  lanko darželį, ar ne. Skirtingi dalykai, ar rekomenduoja nevesti vaiko į darželį, ar nepriima, reikia žiūrėti į konkrečią situaciją. Iškilus neaiškumams, tėvai turėtų kreiptis į savivaldybės Švietimo skyrių, o mes pasidomėsime, kas buvo tėvams rekomenduota, ar kodėl vaikai nebuvo priimti į darželius. Kol kas mūsų skyrius negavo nei vieno tėvo skundo, kad vaikas dėl kokių nors priežasčių nebuvo priimtas į ugdymo įstaigą“.

Skundų sulaukė ir Tarybos narys G. Lipnevičius

Daugelio tėvelių skundų bei prašymo padėti sulaukė ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys G. Lipnevičius, kuris socialiniuose tinkluose viešai paklausė tėvelių, ar jie susiduria su kokiomis nors problemomis dėl vaikų priėmimo į darželius bei mokyklas nuo gegužės 18 dienos.

Tarybos nario komentaras

„Aš taip pat sulaukiau daugelio tėvelių nusiskundimų bei prašymų padėti, sprendėme šią problemą. Kaip paaiškino ugdymo įstaigų vadovai, buvo tik rekomenduojama nevesti vaikų į darželius bei mokyklas. Dabar tai būtų galima įvardinti kaip nesusipratimą, nes, kaip mus patikino vadovai, vesti vaikus į darželius bei priešmokyklines grupes kliūčių nebėra. O tėveliams, jei turėsite problemų ar kiltų kokių klausimų, kreipkitės telefonu: 865799599, arba Tarybos nario el. paštu: gediminas.lipnevicius@radviliskis.lt, arba per socialinius tinklus „Facebook“. Kiekvieną neaiškumą  spręsime ir išspręsime draugiškai, kartu su ugdymo įstaigų vadovais bei tėveliais“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Paulius Ropė


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019