Į motinas tinkančią sugyventinę už priekaištus „auklėjo“ smūgiais

Kai kuriems žmonėms nusikaltimų darymas, girtavimas, smurtavimas tampa gyvenimo būdu. Galbūt taip nutiko ir radviliškiečiui, 48-erių Dariui Rimolaičiui, kuris, būdamas jau trylika kartų teistas už įvairiausius nusikaltimus, tarp jų – ir už smurtą prieš artimus žmones, sumušė 73 metų sugyventinę. Abu konflikto dalyviai buvo smarkiai neblaivūs: vyrukui nustatytas 2,34 promilių girtumas, o jo sugyventinei – 2,63 promilės. Tam kartui Darius R. iškeliavo į areštinę, tik kaži, ar jos poveikis išliks ilgam.

Siūlė nagrinėti raštu

Baudžiamąją bylą išnagrinėjo Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė. Į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu kreipėsi prokuroras. Jis už įvykdytą nusikalstamą veiką kaltinamajam siūlė skirti arešto bausmę. Nustatyta, kad bylą tokiu būdu išnagrinėti yra visos įstatymo nustatytos sąlygos: bylos aplinkybės yra aiškios, Dariui R. inkriminuota nusikalstama veika yra įrodyta ir kvalifikuota teisingai, o pats kaltinamasis neprieštarauja, kad procesas būtų užbaigtas teismo baudžiamuoju įsakymu bei su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu sutiko.

Už priekaištus – smūgiai

Apklaustas ikiteisminio tyrimo metu, kaltinamasis Darius R. kaltu dėl smurto prisipažino. Jis aiškino, kad dėl savo elgesio gailisi. Pasak Dariaus R., rugpjūčio 4 d., apie 13.00 valandą, jis grįžo iš darbo į namus Radviliškyje, Geležinkelio gatvėje. Po to jie dviese su sugyventine namuose vartojo alkoholį. Vakare tarp jo ir gyvenimo draugės kilo ginčas dėl pinigų. Pasak kaltinamojo, sugyventinė tuo metu virtuvėje neleido jam pasidaryti kavos. Dėl šios priežasties jis ranka pastūmė moterį, paliesdamas petį. Nukentėjusioji nepargriuvo, tačiau neužilgo jos laukė kitas išpuolis – miegamajame Darius R. jai kumščiu sudavė vieną smūgį į veidą. Jis tokį savo poelgį teisino tuo, kad gyvenimo draugė jam priekaištavo ir šūkavo. Vėliau, esą norėdamas, kad sugyventinė eitų miegoti, suėmė už jos surištos plaukų kasos ir tempė, versdamas moterį į lovą. Ar sugyventinė trenkėsi į sieną, vyras sakė nematęs, bet pripažino, jog taip galėjo būti, kadangi lova yra prie pat sienos.

Du mėnesiai arešto ir pykčio suvaldymo pamokos

Teismas Darių Rimolaitį pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalį ir skyrė jam 90 parų arešto bausmę, ją sumažindamas trečdaliu, dėl ko galutinė bausmė – 60 parų arešto, kurį nuteistasis turės atlikti Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Taip pat jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – per 9 mėnesius po arešto bausmės atlikimo dienos Darius R. privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Šios priemonės vykdymą prižiūrės Probacijos tarnyba.

Kaltinamajam iki teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo paskirta kardomoji priemonė – įpareigojimas gyventi skyrium nuo nukentėjusiosios.

Neįsiteisėjo

Teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs. Jis išsiųstas įteikti nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo jis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
4
Dalinasi
Related Posts