Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gyventojų pastebėjimai Konservatoriai nemato problemos, kad balsus rinkimuose skaičiavo žmona

Avatar

Paskelbta

data

„Genys margas, o gyvenimas dar margesnis“,- sako liaudies išmintis. Mes gi pridurtume, kad tas gyvenimas ne tik šiaip margas, bet dar ir pilnas visokių įdomių sutapimų. Ir ypač prieš rinkimus jų padaugėja.

Štai  vienas sutapimas – šiemet į Seimą antrai kadencijai bando prasibrauti baisogalietis „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas. Bando tai tegu bando, neuždrausi žmogui. Bet va sutapimas – Baisogalos rinkimų komisijos pirmininkė yra… Danė Gaidžiūnienė, kandidato žmona.

Beje, Apygardos rinkiminės komisijos pirmininkas  V. Jakavičius teigė, jog įstatymai leidžia, kad  kandidato į LR Seimą žmona būtų rinkimų komisijos pirmininke  ir kad  balsus skaičiuos kandidato žmona.

Radviliškio „valstiečiai“, skyriui vadovaujant  A. Gaidžiūnui, rajono Taryboje sudarė koaliciją su konservatoriais, vadovaujamais  A. Čepononio, kurie kartu vadovauja, tai yra, sudaro daugumą, rajono Taryboje.

Konservatoriai su „valstiečiais“ taip pat vadovauja Radviliškio – Tytuvėnų apygardos rinkimų  komisijai. Šios komisijos pirmininkas – konservatorius V. Jakavičius, pavaduotoja – „valstiečio“ J. Povilaičio  dukra  R. Povilaitytė.

Redakciją iš Baisogalos krašto pasiekė kalbos, kad ten žmogelius imta aktyviai įkalbinėti balsuoti namuose. Kad nereikėtų jiems vargintis į balsavimo vietą eiti. Nes, na, patys suprantate… Gatvės visokių koronų pilnos ir taip toliau. Kilnu ir gražu. Tik klausimas. O kas gi pas tuos namuose sėdinčius žmogelius ateis? Ar tik ne pati komisijos pirmininkė, kurios vyras kandidatuoja į Seimą? A?.. Štai jums ir sutapimas.

Gal čia viskas gerai, gal ir nutinka gyvenime tokių sutapimų. Bet kai kurie gyventojai tiki, kad tokie sutapimai labai greitai gali nuvesti į situaciją, kuriose jau ir „Baltosios pirštinės“ darbo turėtų.

Taip ir eina metai iš metų: rinkėjai tikisi sąžiningų rinkimų, o partijos – bet kokia kaina pakliūti į Seimą, o kaip žmonės kalba, – „prie lovio“.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019