Gyventojai skundžiasi Radvilonių ir Liutkiškių kaimų gyventojams svarstoma kompensuoti šulinių įsirengimą

Tiek į redakciją, tiek į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių kreipėsi Radvilonių ir Liutkiškių kaimų gyventojai, prašydami išspręsti problemą – žmonės jau ilgą laiką čia neturi normalaus geriamo vandens. Anksčiau vandenį, kuris gal ir nebuvo pačios geriausios kokybės, Liutkiškiuose tiekė privati bendrovė, tačiau nuo 2021 m. spalio 1 d. iš čiaupų nebėga joks vanduo. Radviloniuose situacija taip pat grėsminga, kadangi gyventojai taip pat naudojasi privačiu vandens gręžiniu.

Tarybos narys pareikalavo konkretaus atsakymo

2021 m. spalio 14 d. Tarybos posėdyje nepartinis Gediminas Lipnevičius paprašė pakomentuoti situaciją dėl geriamo vandens tiekimo Liutkiškių ir Radvilonių gyvenvietėse. Pasirūpinti tiekti tinkamą geriamą vandenį gyvenvietėse – savivaldybės ir savivaldybės įmonės UAB „Radviliškio vanduo“ pareiga. Viešoje erdvėje buvo deklaruojama, kad savivaldybės bei vandentvarkos įmonės specialistai susitikinėjo su šių kaimų gyventojais bei ieškojo sprendimų. Tarybos narys pasidomėjo, ar buvo rasta išeitis tiekti geriamą vandenį, juo labiau, kad į jo rašytinį užklausimą dėl Radvilonių kaimo, kuris gali netekti geriamo vandens, atsakymas nebuvo pateiktas. Tarybos narys G. Lipnevičius pažymėjo, kad vis dar laukia atsakymo raštu į paklausimą dėl Radvilonių kaimo.

Pažadėjo Tarybos posėdžiui parengti sprendimo projektą

Į Tarybos nario klausimą administracijos direktorė Jolanta Margaitienė atsakyti liepė Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjui Gintarui Pilypui. Savo kalbą šis darbuotojas pradėjo taip: „Tai nėra lengvas klausimas… Tas įvyko nuo privatizavimo momento ir turime gana nelengvus sprendimus. Turėjome susitikimą su Liutkiškių kaimo gyventojais, kuriame dalyvavo meras, vicemeras, ilgai kalbėjomės su gyventojais. Kitam Tarybos posėdžiui teiksime sprendimo projektą ir diskutuosime apie pagalbą gyventojams, apsirūpinant geriamuoju vandeniu.“

Grįžti prie centralizuoto vandens tiekimo galimybės nematė

Nesusilaikė nuo komentaro ir meras Vytautas Simelis, sakydamas, kad bandė ir vieną, ir kitą projektą apsvarstyti, pasiūlyti, tačiau nieko paguodžiančio pasakyti negalėjo – esą grįžti prie centralizuoto vandens tiekimo – labai sudėtingas ir ilgas kelias. Pasiūlyta išeitis, kuri kaip sprendimo projektas, bus teikiama Tarybai – siūlyti šių kaimų gyventojams kompensuoti vandens tiekimo sistemų įsigijimą.

Viena iš nuskambėjusių idėjų – pasiūlyta pasinaudoti europine parama dėl vandens tiekimo sistemos įrengimo, G. Pilypas atsakė, kad tokios galimybės nėra.

Turimais duomenimis, svarstoma galimybė skirti po 1000 eurų paramą šulinio ar gręžinio įsirengimui, bet kol kas tai tik pasvarstymas. Apie priimtus sprendimus informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
5
Dalinasi
Related Posts