Gyventojai skundžiasi Radviliškio miesto kapinių konteineriai šiukšlėmis plūsta, o seniūnas liepia palaukti

Radviliškiečiai, besilankantys miesto kapinėse, stebisi – kas gi nutiko, kad šiukšlėmis užsikimšo ten stovintys šiukšlių konteineriai. Šiukšlės tiesiog lipa per kraštus ir tūpia rateliu aplinkui konteinerius, o išvežti jas po Vėlinių, praėjus savaitei, tarsi nebeliko kam. Skaitytojų atsiųstose nuotraukose – situacija aikštelėje prie konteinerių 2022 m. lapkričio 7 d.

Seniūnas „kaltino“ Vėlines

Paklaustas, kodėl susidarė tokia situacija, Radviliškio miesto seniūnas dėl netvarkos „apkaltino“ neseniai paminėtas Vėlines ir sakė, kad šiukšles pagal grafiką išveža UAB „Ecoservice projektai“, na, maždaug taip: „Palaukite šiek tiek ir išveš“. Jis pasiuntė dėl šiukšlių teirautis bendrovėje „Ecoservice projektai“.

Redakcijai pradėjus teirautis, pažadėjo išvežti… tą pačią dieną

Lapkričio 8 d. išsamiau problemą pakomentavo UAB „Ecoservice projektai“ regiono atliekų surinkimo administravimo vadovė Orinta Vainutytė: „Gyventojai savo artimųjų kapus aktyviai tvarko prieš Vėlines, taip pat atvyksta po jų nurinkti likusių atliekų, todėl atliekų kiekis padidėja net kelis kartus. Radviliškio kapinėse atliekos įprastai vežamos kiekvieną trečiadienį, o šiuo laikotarpiu, atsižvelgdami į patirtį, organizuojame dažnesnį išvežimą.

Papildomai į kapines vykome spalio 27 d., 28 d., 31 d., taip pat lapkričio 3 d., artimiausias išvežimas numatytas lapkričio 8 d. – jo metu ištuštinsime pilnus konteinerius, surinksime ir šalia padėtus maišelius su atliekomis.“

Siūlo taikyti tvarumo idėjas

Po paaiškinimo, kada bus išvežtos šiukšlės (o jos jau turi būti išvežtos) sekė patarimai gyventojams: „Po Vėlinių konteineriai prisipildo itin greitai, prašome gyventojų supratimo. Taip pat patariame, einant lankyti artimųjų kapų, laikytis saiko – artimuosius galima pagerbti ir viena žvakele, taip išvengiant pernelyg didelio aplinką teršiančių atliekų kiekio susidarymo po švenčių, rinktis priemones, kurios yra tvarios – žvakides naudoti pakartotinai, rinktis gyvas gėles, kurios po to gali būti kompostuojamos.

Atliekų išvežimo klausimas prie kapinių po Vėlinių metų metus stringa ir ar nereikėtų atsakingiems asmenims galų gale pasistengti, kad konteineriai prie kapinių esantys konteineriai būtų laiku ir tinkamai prižiūrimi.

,,Radviliškio krašto” informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts