Gyventojai skundžiasi Neįgalaus vyro gautas socialinis būstas nenudžiugino

Į redakciją paskambino neįgalus, galintis judėti vien neįgaliojo vežimėliu, vyras. Rimvydas prieš mėnesį apsigyveno suremontuotame socialiniame būste, tačiau atliktais buto remonto darbais yra nepatenkintas. Būstas jam suteiktas bendrabučio tipo name adresu Stiklo g. 8, Radviliškyje.

Statybininkų paliktą broką tvarko, po butą eidamas keliais

Pasak Rimvydo, vietoje žadėtos grindų dangos laminato viename kambaryje patiestas plonas linoleumas, kuris nuo baldų stumdymo tuojau plyšta. Klozetas nebuvo pritvirtintas, tapetai užklijuoti skirtingų atspalvių, ties sudūrimo siūlėmis matosi klijų žymės, jie atšokę, pūslėti, o buto durys užsidaro tik gerokai trinktelėjus, spyna kleba. Vyras sako pats dirbęs statybos darbus, todėl žino, kaip turėjo būti padaryta. Neįgalus žmogus pasipiktinęs ne tik prastai suremontuotu butu, bet ir savivaldybės darbuotojais. Jis skundėsi, kad administracijos darbuotojas, bendravęs su juo dėl remonto, buvo nemandagus, ant jo šaukė pakeltu balsu, o savivaldybės meras V. Simelis ir administracijos direktorė J. Margaitienė sakė, kad jokio geresnio remonto negaus – esą butas tvarkingas, jį žmogus ir taip gavęs už dyką. Rimvydas savivaldybei siūlė, kad darbus galėtų organizuoti pats, jeigu už tai savivaldybė sumokėtų pagal sąskaitą faktūrą. Toks pasiūlymas valdininkams netiko. Dabar kojų nevaldantis vyras pats eina keliais, kad sutvarkytų statybininkų paliktą broką. Remontuoti buto iš savo pinigų Rimvydas neturi galimybės – neįgalumo pašalpa, sudėjus su kitomis pajamomis, siekia vos truputį virš 300 eurų.

Savivaldybės administracija pateikė formalų atsakymą

Apie situaciją pasiteiravus mero V. Simelio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, jokio konkretaus atsakymo nepateikta. Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Stirbienė, atsakiusi į paklausimą administracijos vardu, informavo, kad, vadovaudamasi Asmens duomenų apsaugos įstatymu, apie butą gavusį asmenį liečiančią situaciją informacijos neteiks. Kita dalis atsakymo – įstatymų citavimas: „LR Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo 2 straipsnio 1 dalis numato, kad būstas – vienbutis gyvenamasis namas, butas ar kitos gyvenamosios patalpos arba jų dalys, tinkami gyventi vienam asmeniui ar šeimai ir atitinkantys statybos bei specialiųjų normų  (higienos, gaisrinės saugos ir kitų) reikalavimus. Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą teises aktą, informuojame, kad prieš išsinuomojant būstą, asmenys ir šeimos supažindinami su būsto būkle, pasirašytinai išreiškia sutikimą nuomotis savivaldybės socialinį būstą.“

Situacija gerėja?

Po paklausimo Radviliškio rajono savivaldybės administracijai išsiuntimo su redakcija susisiekė Rimvydas ir pranešė, kad situacija šiek tiek gerėja – dažoma virtuvė, žadėta sutvarkyti duris, tik dėl linoleumo kol kas neaišku. Neįgalus vyras sakė džiaugtis kol kas neskubantis, nes dar ne remonto pabaiga, daug ką reikia tvarkyti.

Gyventojai, susiduriantys su valdininkų abejingumu, visada gali kreiptis į savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją, o mes visada stengsimės padėti susišnekėti su valdininkais.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts