Socialiniai tinklai

Aktualijos

Už Raudondvario dvaro sodybos nepriežiūrą savininkei skirta 1 100 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

1 100 eurų administracinę baudą už Raudondvario dvaro sodybos vandens malūno langų ir durų neužsandarinimą bei pastato teritorijos nepriežiūrą turės sumokėti Radviliškio rajone gyvenanti verslininkė Ugnė  Usevičiūtė Nutarimas administracinio nusižengimo byloje priimtas Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose.

U. Usevičiūtė, būdama bendrovės vadove, nepašalino 2019 m. rugsėjo 18 d. Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos surašyto reikalavimo pašalinti pažeidimus nekilnojamame kultūros paveldo objekte. Specialistai buvo nurodę užsandarinti atviras Raudondvario dvaro sodybos vandens malūno langų ir durų angas, pašalinti prie pastato augančius savaiminius želdinius bei išvalyti iš pastato teritorijos statybines šiukšles.

U. Usevičiūtės atsakomybę lengvinančių bei atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Verslininkė turi galiojančią nuobaudą už tokio pat nusižengimo padarymą. Prieš daugiau nei metus už analogišką nusižengimą teismas buvo paskyręs 390 Eur baudą, kuri nesumokėta.

Verslininkėiš esmės kaltę dėl padaryto nusižengimo pripažino, jo padarymo neginčijo, dalį reikalavime nurodytų pažeidimų pašalino. Ji teisme nurodė, kad nupjauti želdiniai, kurie buvo aukšti ir pjaunama žolė, bet gali būti, kad želdiniai vėl ataugo, nes jie yra savaime augantys. Anot U. Usevičiūtės, durų ir langų užsandarinti negali, nes langai bus daužomi, durys išlaužiamos, kai pašaliniai asmenys norės patekti į pastato vidų.

Departamento atstovai prie Raudondvario dvaro malūno lankėsi prieš daugiau nei mėnesį. Jie nurodė, kad prie malūno augo želdiniai, buvo statybinės šiukšlės, langai ir durys neužsandarinti. Pažymėjo, kad U. Usevičiūtė apie surašytą 2019 m. rugsėjo 18 d. reikalavimą ir jame nurodytą terminą iki 2019 m. lapkričio 15 d. nustatytiems trūkumams pašalinti buvo žinoma, ji buvo informuota tinkamai. Įteikus reikalavimą dėl pažeidimų pašalinimo, verslininkė prieštaravimų nereiškė. Taip pat nurodė, kad  U.Usevičiūtė  7 kartus buvo kviečiama atvykti į Departamentą protokolui surašyti, tačiau nei karto neatvyko, todėl administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas jai nedalyvaujant.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškyje namuose rastas moters lavonas

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 27 d. 14.55 val. Radviliškyje, Maironio g., namuose  rastas
moters, gim. 1971 m., lavonas be išorinių sužalojimų.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Po to, kai rašėme Administracijos direktorės brangaus buto pirkimo „viražus“ paviešino ir LRT

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė apie sveiku protu nesuvokiamą administracijos direktorės J. Margaitienės norą viską rajono savivaldybėje pirkti labai brangiai: mašiną, baseino kėdes, statybos darbus. Ne išimtis ir buto pirkimas, kuris bus skirtas bendruomeniniams vaikų globos namams.

Po paviešinimo savaitraštyje „Radviliškio kraštas“, pirkiniu susidomėjo ir nacionalinė spauda

Buto pirkimu Stiklo gatvėje už daugiau nei 48 tūkst. eurų susidomėjo ir nacionalinė spauda – LRT.

Pasipiktinę šio namo gyventojai kelia klausimą dėl per didelės buto kainos ir fakto, kad butas nupirktas iš savivaldybės darbuotojos ir dėl to, jog jie nebuvo informuoti apie jų laiptinėje esančiame bute  kuriamą naują įstaigą.

Administracijos direktorė „už valdiškus“ pirko butą iš savo darbuotojos

Administracijos direktorė J. Margaitienė šioje situacijoje jokio interesų konflikto nemato – gyventojai ir patys galėjo siūlyti savo butus aukcionui (jeigu būtų apie jį žinoję). O kad butas pirktas iš savivaldybės darbuotojos L. Baškevičienės, dirbančios Finansų skyriuje, nieko tokio – ši darbuotoja pirkimo komisijoje nedalyvavo, tad interesų konfliktų nėra.

Na, administracijos direktorė visada stengiasi „sukti uodegą“ pateisindama brangius pirkimus, tik, deja, tai ne visada pavyksta.

Vicemeras dėl buto pirkimo „iš savų“ problemų nemato

Vicemeras M. Pauliukas teigia, jog paskelbiant konkursą nebuvo jokių galimybių tiksliai sužinoti, koks butas bus nupirktas, todėl namo gyventojai ir nebuvo informuoti apie planus pirkti  butą ir jame  įsteigti bendruomeninius vaikų globos namus. Jis tikisi, jog gyventojai bus tolerantiški ir globėjiški naujiems gyventojams.

Taip ir norisi vicemerui paaiškinti –  juk ne apie globėjiškumą ir toleranciją kalba, o apie mokesčių mokėtojų  pinigus, nes savivaldybėje – daugiau nei milijono eurų skylė, o jam vadovaujant  pinigai beatodairiškai švaistomi iš biudžeto  perkant butą už namo kainą.

Jonas Petrikas


Skaityti daugiau

Skaitomiausi