Socialiniai tinklai

Aktualijos

GYVENTOJAI SKUNDŽIASI

Avatar

Paskelbta

data

Tiekiamas vanduo primena sriubą

UAB „Radviliškio vanduo“ klientai pyksta dėl jiems teikiamo vandens kokybės. Iš čiaupo bėgantis vanduo tamsiai rudas, nemažai priemaišų. Ko gero, panašesnis į skystą sriubą nei į geriamą vandenį. Tokios kokybės vandeniu galima tik daržus palaistyti, bet ne virti, skalbti ar plauti. Tuo tarpu vandenį tiekiančios įmonės vadovas didelės problemos nemato ir kaltina Rad- viliškio specifinį dirvožemį bei itin mažą vartotojų skaičių.

Nei virti, nei skalbti

Redakciją pasiekė jaunos moters Giedrės B. iš Aukštelkų seniūnijos laiškas, kuriame ji skundėsi dėl vandens kokybės. Kad savo nuogąstavimus ne tik žodžiais paremtų, prie laiško pridėjo nuotrauką. Pasirodo, dviejų nepilnamečių vaikų mamos namuose iš čiaupo bėgantį vandenį sunku vadinti gyvybės šalti- niu. Gyventojai pyksta, kad rudos spalvos ir turinčio daug priemaišų vanduo namų ūkyje niekam nėra tinkamas. Tik gal auginant daržoves, kurias apdorojant vis tiek būtinas geros kokybės šva- rus vanduo. „Kur higienos specia- listai, kur kiti atsakingi pareigūnai, nejaugi tikrai galima be jokios atsakomybės teikti tokią bjaurastį gyventojams?“ – piktinosi jauna moteris.

„Radviliškio vanduo“ specialistai kaltina geležį ir vartotojų kiekį

Vandenį tiekiančios įmonės specialistai šią situaciją komentavo taip: „Kaulinių k. gyvenvietėje yra 15 vartotojų, kurie naudojasi UAB „Radviliškio vanduo“ paslaugomis. Per pirmą 2018 m. pusmetį parduota 318 m3 vandens Kaulinių k. gyventojams. Dėl mažo suvartojimo ant vamzdyno sienelių kaupiasi geležies sąnašos, dėl to susvyravus slėgiui atitrūksta nuo sienelių apnašos ir patenka pas gyventojus, vanduo atrodo su tamsiomis priemaišomis. Tink- lai yra pasenę ir plaunami per ketvirtį kartą bei pagal gyventojų prašymus – per 2018 m. gauti du pranešimai. Paskutinį kartą buvo plauta rugsėjo 4 d. ir rugsėjo 20 d. į vandenį įterpiant orą. Visam plovimui buvo išleista apie 30 m3 vandens. Pagal suderintą programą birželio 27 d. buvo paimti pusmetiniai vandens tyrimai, pagal kuriuos geležies norma yra viršijama. Savivaldybė yra pateikusi paraišką 6 gyvenvietėse, tame tarpe ir Kauliniuose, pastatyti nugeležinimo įrenginius, kurių pagalba būtų išvaloma geležis bei amonio ir mangano jungi- niai.“ Tad, kol valdininkai susitars, gyventojams teks vandenį vartoti ne iš krano.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio rajone sunkiai sužalotas fermos darbininkas

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 20 d. 14.00 val. Radviliškio r., Kairėnėlių k., galvijų fermoje, ūkio darbininkas, gimęs 1958 m., ruošdamas pašarus, per pašarų metimo angą nukrito iš fermos antro aukšto ant pirmo aukšto betoninių grindų. Sunkiai sužalotas nukentėjusysis gydomas Respublikinės Šiaulių ligoninės chirurgijos reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Baisogaloje „Carite“ labdara – tik saviems?

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija gavo baisogalės, pavadinkime ją Janina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skundą dėl Baisogalos miestelio katalikiškos labdaros organizacijos „Caritas“ veiklos.

Padeda ne tiems, kuriems reikia?

Pasak Janinos, konfliktas tarp jos ir „Caritas“ moterų kilo, kai ji nuėjo paprašyti pasirinkti labdaros – batų ir rūbų vaikams.
„Aš šiuo metu niekur nedirbu, nors esu baigusi socialinės darbuotojos kursus. Prašiau darbo seniūnės, sakė, kad šiuo metu nėra lėšų, savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Darius Brazys pasakė: „Jūs ieškokitės darbo pati, o tada mes jau žiūrėsime“.

Nuėjus į „Caritas“ būstinę, jos darbuotoja Aldona Štankelienė net neleido užlipti į antrą aukštą, kur sudėta labdara, sakė, kad aš galiu eiti dirbti. Man buvo pasakyta, kad jos padeda tik sunkiai besiverčiantiems, o aš į tą kategoriją nepatenku. Vieną kartą norėjau paprašyti vyrui kokių nors darbinių batų, tai nė tų negavau“,- liejo apmaudą moteris.

Pasak baisogalės, „Carito“ moterys padeda ne tiems žmonėms: „Yra geriančių šeimų, kurioms duodama labdara. Taip pat „Carito“ darbuotojos padeda vienai jaunai moteriai, pas kurią dažnai lankosi vaikų teisių specialistai dėl vaiko nepriežiūros – jos vienas vaikas jau paimtas, gyvena pas tėvą, o moteris mėgsta linksmą gyvenimą, dažnai ten vyksta pobūviai. Tiesa, šiuo metu neturi ir darbo – buvo atleista dėl dažnų atsiprašinėjimų, policijos vizitų. Aš nieko nesakau, tegul padeda, bet gal reikia atidžiau rinktis, kam padėti, o kam ne. Kitos moterys bijo rašyti ir skųstis dėl labdaros dalinimo. Jokio piktumo neturiu, bet kodėl ne visiems „Caritas“ vienodai padeda?

Dar viena pakiršinietė gauna dideles pašalpas, o trečiadieniais labdarą į namus maišais su taksi automobiliu parsiveža. Girdėjau, kad kai kuriems žmonėms „Caritas“ ir skolas padeda padengti. Man niekas nieko nedengia, aš ir neprašau, tik pikta, kad vieniems viskas, o kitiems – nieko “,- sakė baisogalė.

Konfliktas bažnyčioje

Baisogalė Janina apmaudavo ir dėl bažnyčioje kilusio konflikto tarp jos dukrų ir „Caritas“ darbuotojų: „Mano dukros lanko bažnyčios chorą, tačiau Bronės Marašinskienės buvo nuvarytos nuo klausyklos. Vaikams buvo pasakyta: „Reikia kasdien eiti į bažnyčią, prie klausyklos ir prie komunijos“. Vaikai iš bažnyčios parėjo verkdami. Tą dieną neturėjau laiko nueiti pas kleboną pasiaiškinti, bet aš tą klausimą dar iškelsiu“

Pasak moters, Baisogalos bažnyčios klebonas geras žmogus, tačiau turbūt jis apie konfliktą su vaikais nieko nežino.

„Caritas“ darbuotojos komentaras

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija susisiekė su Baisogalos katalikiškos organizacijos „Caritas“ darbuotoja Aldona Štankeliene. „Pirmą kartą girdžiu, kad kas nors būtų išvarytas ir negautų labdaros. Pas mus kas nori, tas eina – gali ateiti ir labai pasiturintys, ir geriantys. Mes labdarą daliname kiekvieną trečiadienį – maždaug penki Baisogalos miestelio gyventojai labdaros atneša, apie penkiolika ateina pasirinkti. Mes jokių siuntinių negauname, labdara dalinamės. Visos moterys „Carite“ dirbame savanoriškai, turime šeimų su labai didelėmis problemomis, kurias padeda spręsti ir seniūnija, ir klebonas. Man tokie kaltinimai didžiulis šokas“,- sakė A. Štankelienė.

Pasak „Caritas“ darbuotojos, ji atsimena įvykusį konfliktą ir turbūt skundą atsiuntusi moteris supyko, kad jos labai padeda vienišai mamai, neturinčiai nei tėvų, nei vyro, nei namų, atvykusiai iš kito rajono.

A. Štankelienė sakė apie konfliktą bažnyčioje nieko nežinanti, tokio net negalėjo būti. Belieka tikėtis, kad konfliktas tarp Baisogalos moterų išsispręs taikiai ir nebebus skundų dėl labdaros davimo ar nedavimo, o „Carito“ labdara pasieks ne tik vienišas mamas, bet ir visus sunkiai
besiverčiančius baisogalius.

Agnė Dapkutė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019