Socialiniai tinklai

Aktualijos

Grinkiškyje išleisti tūkstančiai, aikštelės nekokybiškos, o kaltų nėra

Avatar

Paskelbta

data

Pavasarį per Radviliškio rajoną  nusirito teniso ir krepšinio aikštelių atidarinėjimo „vajus“. Meras A. Čepononis aiškino, kad  šios aikštelės  paskatins jaunimą sportuoti, o seniūnijų gyventojus – aktyviai leisti laisvalaikį. Tačiau, kaip paaiškėjo, realybė kitokia –  ne visose  aikštelėse įmanoma sportuoti.

Teniso aikšelėje – garantuota trauma

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  pasiekė  buvusio grinkiškiečio, aistringo teniso gerbėjo Andriaus Morkevičiaus  laiškas: „Rašau jums dėl aikšteles mano gimtajame miestelyje Grinkiškyje. Idėja tikrai puiki, net negalvojau, kad kada nors žmonės galės žaisti tenisą Grinkiškyje. Tačiau neįsivaizduoju, kaip taip galima pasityčioti iš teniso ir krepšinio. Jūs matėte, kaip įrengtos aikšteles? Jose neįmanoma žaisti, o tik gauti traumą. Aš priklausau teniso bendruomenei Vilniuje. Visi, pamatę taip įrengtą kortą, juokiasi. Kaip taip galima?

Aikštelės danga turi būti įrengta pilnai visame plote, o nesibaigti už aikšteles linijos. Lapkričio mėnesį pamatęs taip įrengtą kortą, galvojau, kad rangovas pabaigs darbus pavasarį, tačiau savaitgalį atvykęs į Grinkiškį ir išvydęs tokį vaizdą pasibaisėjau. Gal vertėtų išsiaiškinti, kas taip pasityčiojo iš teniso?“

Redakcija, gavusi šį laišką, ėmėsi narplioti,  kas  taip  Grinkiškyje neatsakingai  įrengė teniso bei krepšinio aikšteles.

Pinigai  išleisti, aikštelės pabaigtos, o žaisti  pavojinga

Dėl nepabaigtos įrengti Grinkiškio teniso aikštelės  kreipėmės į savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėją  Gintautą Vičą, kuris kratėsi atsakomybės, neva čia ne jo problema, ir ją permetė Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjui Gintarui Pilypui.

Pasak šio skyriaus vedėjo G. Pilypo, teniso aikštelės įrengimo darbai  Grinkiškyje  yra  baigti.  „Aikštynas padarytas pagal parengtą techninį projektą ir jokių išplėtimų tikrai nedarysime. Viskas padaryta pagal techninį projektą, aikštelės tokios ir liks“,- sakė G. Pilypas.

Pasak vedėjo, projektą kuruojanti Nacionalinė mokėjimo agentūra  jokių neatitikimų neužfiksavo.

Tiesa, G. Pilypas  nepaaiškino, kaip teniso entuziastams reikėtų žaisti tokioje nekokybiškai įrengtoje aikštelėje.

Taip pat pasiteiravome aikštelę įrenginėjusio rangovo, UAB „Fasma“  vadovo Sigito Krivicko, ar jis nemano, jog teniso aikštelė Grinkiškyje nėra baigta įrenginėti. „Koks buvo užsakymas pagal projektą, tokį mes ir padarėme. Iš savo pinigų negalime daryti – jeigu buvo  užsakymas  dešimt metrų, tai  dešimt metrų, jeigu  penkiolika, tai penkiolika“,- sakė S. Krivickas.

Į klausimą, ar jis pats žaistų tenisą tokioje pusiau įrengtoje teniso aikštelėje, Radviliškio rajone teniso turnyrus organizuojantis S. Krivickas neatsakė bei pasiūlė kreiptis į savivaldybės administraciją.

Belieka tikėtis, kad rajono vadovai prabus ir imsis priemonių šiai problemai spręsti, kad  mūsų vaikai bei sporto entuziastai galėtų saugiai žaisti lauko tenisą ar krepšinį. Nacionalinė mokėjimo agentūra, kuravusi šį projektą, dar nepateikė atsakymo, kaip tai atsitiko, jog išleisti tūkstančiai eurų, o naujomis sporto žaidynių  aikštelėmis pavojinga naudotis.

Kadangi Radviliškio rajone buvo atidaryta ir daugiau teniso aikštelių, pasidomėsime ir jų kokybe.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Auksinė krivūlė“ – ne už rajono pasiekimus

Avatar

Paskelbta

data

Vietos savivaldos dienos išvakarėse Vilniuje Lietuvos savivaldybių asociacija tradiciškai suorganizavo savivaldos apdovanojimus „Auksinė krivūlė“. Šį kartą  apdovanojimas po ilgos pertraukos pasisekė ir Radviliškio rajoną, jo į Vilnių atsiimti vyko meras Antanas Čepononis su Moterimi Saule – administracijos direktore Jolanta Margaitiene.

Ar „Auksinė krivūlė“ buvo išmaldauta?

Ne paslaptis, kad konservatoriams valdant Radviliškio rajoną, jis pagal gyventojų atlyginimų dydį bei gyventojų skaičiaus mažėjimą sparčiai grimzta į dugną. Gal todėl ir savivaldybių asociacijos apdovanojimas „Auksinė krivūlė“ jau aštuonerius metus aplenkdavo Radviliškio rajoną. O ir už kokius pasiekimus galima teikti apdovanojimą, kai  Radviliškio rajono savivaldybės ypatingi nuopelnai būtų nebent dažnas valdininkų lankymasis teisme, nebaigtos brangios statybos, mažiausi medikų ir mokytojų atlyginimai regione bei visoje Lietuvos žiniasklaidoje skambantys skandalai apie Viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus.

Tačiau merui A. Čepononiui  susiruošus   dalyvauti Seimo rinkimuose, situacija pasikeitė – Radviliškio rajonui „Auksinė krivūlė“ įteikta už glaudų savivaldos ir Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimą.

Dėl tokios  nominacijos kyla šiokių tokių abejonių – ar tik ne tos krivūlės rajono meras  spalio 5 dieną vyko į Vilnių maldauti? Juk reikia pasirodyti – štai dar netapęs Seimo nariu auksinius daiktus į rajoną parveža, o kai taps, tai jau visus auksu apipils ir iš visų jėgų dirbs, kad  tik „rajonui būtų geriau“.

Rajono ir kariuomenės bendradarbiavimas susiklostęs istoriškai

Dar kyla klausimas, ar  yra koks  bent koks Radviliškio rajono savivaldybės nuopelnas dėl to, kad  rajonas apsuptas Lietuvos kariuomenės padalinių? Rajone nuo seno yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos Arsenalas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas, Krašto apsaugos savanoriai. Tiesa, dar Radviliškio rajone planavo įsikurti Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos batalionas, tačiau savo dislokacijos vieta batalionas pasirinko Šilalės miestelį.

„Glaudus bendradarbiavimas“ – stovėjimas šalia kariškių?

Na, o pastaruoju metu „labai glaudų“ bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene rajono meras A. Čepononis ir administracijos direktorė J. Margaitienė pademonstruoja  pastovėdamas šalia kariškių per iškilmingą  priesaikos ceremoniją,  vykstančią Radviliškio miesto aikštėje. Meras ir direktorė  paprastai stovi šalia aukšto rango kariškių, vadinasi, „glaudžiai bendradarbiauja“?

Ateities vizija – apdovanojimai už realius darbus

Belieka tikėtis, jog ateityje, galbūt rajoną valdant naujam merui, „Auksinės krivūlės“ Radviliškio rajonui bus teikiamos ne „pritempiant“ nuopelnus už  bendradarbiavimą su Lietuvos kariuomene, o už realius pasiekimus. Pavyzdžiui, už atsakingą požiūrį į efektyvų finansų valdymą, kaip  Varėnos rajono savivaldybei ar  už smulkaus ir vidutinio verslo skatinimą, kaip Plungės rajono savivaldybei.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Replika Invaziniai kurmiai

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškį pamėgo invazinis Sosnovskio barštis. „Paplentės“ soduose karaliauja invaziniai šliužai, tačiau tuo invazinės bėdos nesibaigė.

Miško gatvėje pastebėtas ir invazinis kurmis. Ieškodamas patelės poravimuisi, jis perkniso kelkraštį, įgriaudamas trinkeles. Kalbama, jog panaudos savo būsto įrengimui. Bet ir tai juokas, pasakojama, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse esama ir invazinių merų. Kai pagalvoji – siaubas.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019