Grinkiškyje išleisti tūkstančiai, aikštelės nekokybiškos, o kaltų nėra

Pavasarį per Radviliškio rajoną  nusirito teniso ir krepšinio aikštelių atidarinėjimo „vajus“. Meras A. Čepononis aiškino, kad  šios aikštelės  paskatins jaunimą sportuoti, o seniūnijų gyventojus – aktyviai leisti laisvalaikį. Tačiau, kaip paaiškėjo, realybė kitokia –  ne visose  aikštelėse įmanoma sportuoti.

Teniso aikšelėje – garantuota trauma

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakciją  pasiekė  buvusio grinkiškiečio, aistringo teniso gerbėjo Andriaus Morkevičiaus  laiškas: „Rašau jums dėl aikšteles mano gimtajame miestelyje Grinkiškyje. Idėja tikrai puiki, net negalvojau, kad kada nors žmonės galės žaisti tenisą Grinkiškyje. Tačiau neįsivaizduoju, kaip taip galima pasityčioti iš teniso ir krepšinio. Jūs matėte, kaip įrengtos aikšteles? Jose neįmanoma žaisti, o tik gauti traumą. Aš priklausau teniso bendruomenei Vilniuje. Visi, pamatę taip įrengtą kortą, juokiasi. Kaip taip galima?

Aikštelės danga turi būti įrengta pilnai visame plote, o nesibaigti už aikšteles linijos. Lapkričio mėnesį pamatęs taip įrengtą kortą, galvojau, kad rangovas pabaigs darbus pavasarį, tačiau savaitgalį atvykęs į Grinkiškį ir išvydęs tokį vaizdą pasibaisėjau. Gal vertėtų išsiaiškinti, kas taip pasityčiojo iš teniso?“

Redakcija, gavusi šį laišką, ėmėsi narplioti,  kas  taip  Grinkiškyje neatsakingai  įrengė teniso bei krepšinio aikšteles.

Pinigai  išleisti, aikštelės pabaigtos, o žaisti  pavojinga

Dėl nepabaigtos įrengti Grinkiškio teniso aikštelės  kreipėmės į savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėją  Gintautą Vičą, kuris kratėsi atsakomybės, neva čia ne jo problema, ir ją permetė Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjui Gintarui Pilypui.

Pasak šio skyriaus vedėjo G. Pilypo, teniso aikštelės įrengimo darbai  Grinkiškyje  yra  baigti.  „Aikštynas padarytas pagal parengtą techninį projektą ir jokių išplėtimų tikrai nedarysime. Viskas padaryta pagal techninį projektą, aikštelės tokios ir liks“,- sakė G. Pilypas.

Pasak vedėjo, projektą kuruojanti Nacionalinė mokėjimo agentūra  jokių neatitikimų neužfiksavo.

Tiesa, G. Pilypas  nepaaiškino, kaip teniso entuziastams reikėtų žaisti tokioje nekokybiškai įrengtoje aikštelėje.

Taip pat pasiteiravome aikštelę įrenginėjusio rangovo, UAB „Fasma“  vadovo Sigito Krivicko, ar jis nemano, jog teniso aikštelė Grinkiškyje nėra baigta įrenginėti. „Koks buvo užsakymas pagal projektą, tokį mes ir padarėme. Iš savo pinigų negalime daryti – jeigu buvo  užsakymas  dešimt metrų, tai  dešimt metrų, jeigu  penkiolika, tai penkiolika“,- sakė S. Krivickas.

Į klausimą, ar jis pats žaistų tenisą tokioje pusiau įrengtoje teniso aikštelėje, Radviliškio rajone teniso turnyrus organizuojantis S. Krivickas neatsakė bei pasiūlė kreiptis į savivaldybės administraciją.

Belieka tikėtis, kad rajono vadovai prabus ir imsis priemonių šiai problemai spręsti, kad  mūsų vaikai bei sporto entuziastai galėtų saugiai žaisti lauko tenisą ar krepšinį. Nacionalinė mokėjimo agentūra, kuravusi šį projektą, dar nepateikė atsakymo, kaip tai atsitiko, jog išleisti tūkstančiai eurų, o naujomis sporto žaidynių  aikštelėmis pavojinga naudotis.

Kadangi Radviliškio rajone buvo atidaryta ir daugiau teniso aikštelių, pasidomėsime ir jų kokybe.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Total
4
Dalinasi
Related Posts