Radviliškiečiai stoja į kovą prieš varnas

Radviliškiečiams ramybės neduoda  mieste gyvenančių balandžių pulkai – jie apsigyvena daugiabučių  namų vėdinimo angose, užkemša ventiliaciją, teršia gyventojų balkonuose, ant palangių. Šį kartą gavome nusiskundimų vėl dėl  varnų bei kovų invazijos Radviliškio centre. Gedimino gatvės Nr. 5 namo gyventojus neramina vis didėjantys varnų pulkai, besikuriantys šio namo kieme esančiuose medžiuose.

„Kovo 15 dieną varnos pradėjo lizdų krovimą ir jų bus daug daugiau nei buvo. Tiesa, buvo bandymų varnų lizdus sunaikinti juos išardant, tačiau tokiu būdu tik pinigai išmetami į balą – tik apsisukę varnų būriai vėl sukasi lizdus. Gal didesnį efektą duotų varnų baidymas fejerverkais. Dar vienas būdas atsikratyti nepageidaujamų kaimynių varnų – išgenėti medžių šakas, jas sutrumpinant iki pusės. Tokiu būdu praeis mažiausiai dešimt metų, kol vėl atskris kovai. Juk medžio šaka ne pirštas – ataugs ir bus gražus vainikas. O nesiimant jokių priemonių sulauksime nelaimės, kai kils didelė audra ir virs tie aukšti medžiai ant kieme stovinčių automobilių. Kol kas miesto vadovams pasiūlytume praleisti naktį kartu su mumis varnų kaimynystėje – ryte tikrai atsikelsite „pailsėję“. Beje, seniau buvo bandymų kovoti su varnomis bei kovais sumontavus garsinę atbaidymo įrangą, tačiau varnos jos bijojo tik dvi dienas“,- savaitraščio redakcijai skundėsi varnų taršos bei triukšmo neapsikentęs radviliškietis.

Pasiteiravome daugiabučio namo administratoriaus UAB „Mano būstas Radviliškis“, ar planuojama imtis kokių nors priemonių kovai su šiais sparnuočiais.

Administratorius  paaiškino, jog  UAB  „Mano būstas Radviliškis“ yra daręs du metus iš eilės gyventojų apklausą, ar šie sutiktų, kad  į kovą su  varnomis bei kovais  būtų  pasitelktos oro patrankos, tačiau dėl mažo gyventojų aktyvumo apklausos neįvyko.

Dėl gyventojų problemos kreipėmės ir į Radviliškio miesto seniūniją. Gautą atsakymą cituojame:

Informuojame, kad problema yra sprendžiama. Gedimino g. 5, Radviliškio m., varnų lizdai buvo išardyti 2023 m. vasario 10 d., remiantis Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Šiaulių valdybos gauta išvada dėl populiacijos gausos reguliavimo. Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Šiaulių valdyba leido nuo 2023-02-02 iki 2023-02-28 ir nuo 2023-07-01 iki 2023-12-31 vykdyti varninių paukščių populiacijos gausos reguliavimą ardant varninių paukščių lizdus. Darbai ir toliau bus vykdomi pagal poreikį ir nustatytą terminą.

Belieka tikėtis, jog miesto seniūnija išgirs gyventojų prašymus bei  imsis efektyvesnių priemonių kovai su varnomis ir Gedimino gatvės gyventojai vėl galės mėgautis ramybe bei švaria aplinka.

Paulius Ropė

Total
0
Dalinasi
Related Posts