Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gražu – bibliotekoje, gražiau – kūrybiniai darbai, gražiausia – bendrystė

Avatar

Paskelbta

data

 

Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje Vasario 16-osios išvakarėse sumirgėjo nauja kūrybinių darbų paroda „Gražu, gražiau, gražiausia“. Galimybę pasigėrėti ja Viešosios bibliotekos kolektyvui, jos lankytojams ir visiems rajono gyventojams suteikė Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai. Salėje akis džiugino ir lietuviškumo prasmę įžvelgti skatino mokyklos mokytojų, mokinių bei jų tėvelių kūrybos darbai.

 

Atidarant parodą, savos bendruomenės susitelkimu, sutarimu ir kūrybiniu rezultatu pasidžiaugė šios mokyklos direktorė Rasa Dagienė. Ji papasakojo, kaip kilo iniciatyva, suvienijusi bendram kūrybiniam darbui. Tos pačios mokyklos pradinių klasių mokytoja ekspertė Rasmuta Valčiukienė plačiau priminė Seime eksponuotos šios parodos atidarymo renginį, pasidalijo mintimis apie įkvėpimą kurti. Pradinių klasių mokytoja metodininkė Loreta Pukertienė bei mažieji darbų autoriai Miglė Balčiūnaitė ir Augustas Sluckus kalbėjo apie savo įspūdžius, kuriuos jiems paliko ši kūrybinė užduotis, ir patikino, kad panašioje vėl su malonumu dalyvautų.

Renginio pabaigoje Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, cituodama pirmuosius Lietuvos valstybės himno kūrėjo Vinco Kudirkos eilėraščio žodžius „gražu, gražiau, gražiausia“, įvardijo patirtas džiugias akimirkas ir padėkojo kūrėjų grupei.

Vienybės, meilės ir pareigos Tėvynei idėjos, išsakytos Vinco Kudirkos eilėraštyje „Gražu, gražiau ir gražiausia“, paskatino ir sutelkė Lietuvos tautinio sąjūdžio ideologo vardu pavadintos mokyklos bendruomenę kūrėjo idėjas įprasminti piešiniuose. Iš daugiau nei 200 piešinių, kuriuos piešė Radviliškio Vinco Kudirkos mokyklos bendruomenės nariai, šiai parodai atrinkta 34. Darbai atlikti įvairiomis tapybos bei grafikos technikomis: guašu, akvarele, spalvotais pieštukais, rašikliais. Kiekvienas piešinys – mažas bandymas pasakyti tai, kas svarbu šiandien XXI amžiaus žmogui, Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariui.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Aktualijos

Europos paveldo dienos 2020 Radviliškio rajone

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 18 d. Radviliškyje tradiciškai vyko Europos paveldo dienos, kurių tema šiais metais – paveldas ir edukacija. Ta proga keliauti po rajoną ir susipažinti su paveldu ir edukacijomis miesto mokinius pakvietė Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyris.

Į ekskursiją vyko mokiniai ir mokytojai iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos. Miesto centre tradiciškai buvo iškelta Europos paveldo dienų vėliava.

Po vėliavos pakėlimo ir sveikinimo žodžių mokiniai ir mokytojai susėdo į autobusą ir patraukė į pirmą kelionės tašką – Šeduvos kultūros ir amatų centrą. Šeduvos užvažiuojamuose namuose Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai supažindino su keramikos paslaptimis. Vyko edukacinis užsiėmimas, kuriame mokiniai iš molio lipdė dubenėlius.

Šeduvos bažnyčioje mokiniai iš arti galėjo pamatyti, kaip atrodo bažnyčios vargonai, bei klausėsi įdomių pasakojimų apie senąją Šeduvą.

Antrasis sustojimo taškas buvo Baisogalos dvaras. Čia ekskursijos dalyviai galėjo pasivaikščioti po dvaro parką, pasigrožėti dvaro pastatu ir susipažinti su dvaro istorija. Pasivaikščiojus po Baisogalos dvaro teritoriją, ekskursantai buvo pakviesti pakvietė vykti į Pakiršinio dvarą ir jame įsikūrusį Radviliškio rajono savivaldybės etninės kultūros ir amatų centrą.

Ten mokiniams buvo papasakota dvaro istorija, mokiniai buvo supažindinti su etninės kultūros ir amatų centro veikla, kokiais amatais jie užsiima, kokias vykdo edukacines veiklas. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti vieną iš daugelio edukacinių užsiėmimų – draugystės apyrankės pynimą. Nespėjusieji nusipinti apyrankės, ją baigs parsivežę namo.

Iš Pakiršinio dvaro Europos paveldo dienų dalyviai patraukė atgal į jų laukiantį autobusą ir kupini įspūdžių išvyko atgal į Radviliškį.
Visos ekskursijos metu buvo laikomasi visų saugumo priemonių.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į patikros punktus – taksi automobiliu

Avatar

Paskelbta

data

Daugelis rajono gyventojų teiraujasi, kaip nuvykti į patikros punktą pasitikrinti dėl Covid – 19 neturint automobilio. Vienas iš būdų – vykti tam pritaikytu  taksi automobiliu.

Šiam taksi automobiliui suteiktas Radviliškio rajono savivaldybės leidimas vežti Radviliškio miesto ir rajono žmones į mobilų patikros punktą. Vežamas tik 1 žmogus nustatytu laiku. Kelionės metu būtina dėvėti kaukę ir vienkartines pirštines. Po kiekvienos patikros automobilis dezinfekuojamas ir vėdinamas 20 min. Registruotis kelionei į patikros punktą  reikia  tel. 8 686 67136.

„Radviliškio  krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019