Socialiniai tinklai

Aktualijos

Gražiniečių dovana Burbiškio dvarui

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 8 dieną į Burbiškių dvarą Radviliškio rajone iš Gražinos pagrindinės mokyklos išvyko geltonas mikroautobusas su mokiniais, mokytojais ir neįtikėtina dovana dvarui.

Dar pavasarį, minint Pasaulinę žemės dieną, Gražinos pagrindinėje mokykloje vyko renginys. Jo metu be teorinių užsiėmimų mokiniai dalyvavo kūrybinėse veiklose. Grupė 5-10 klasių mokinių, vadovaujamų tikybos mokytojos Vitalijos Džiugienės ir matematikos mokytojos Daivos Kareckaitės, iš antrinių žaliavų kūrė paveikslą „Burbiškių dvaro spalvos“. Mokiniai iš kartoninių dėžių karpė ir klijavo dvaro fasadą, augino ąžuolą bei įvairiaspalves popierines tulpes. Taip antrinė žaliava – kartonas ir popierius – buvo prikelti naujam gyvenimui ir tapo gražiu paveikslu. Jame puikuojasi Radviliškio rajono įžymybe tapęs Burbiškių dvaras ir tulpės, kurias mokiniai savo kūrybiniuose darbuose dažnai vaizduoja kaip vieną iš Radviliškio rajono simbolių.

Mokyklos delegaciją, atvykusią į Burbiškių dvarą, sutiko Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus – draustinio direktorius Egidijus Prascevičius ir darbuotojai bei Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Pauliukas, kuris dalyvavo Žemės dienos renginyje ir palaikė bei iniciavo paveikslo dovanojimo Burbiškių dvarui idėją. Susitikimo metu mokiniai papasakojo apie paveikslo kūrimo procesą, padėkojo savo technologijų mokytojams Rasai Masiulienei ir Sigitui Lauručiui, kurie padėjo parengti paveikslą eksponavimui. Po dovanos įteikimo muziejaus direktorius mokiniams papasakojo dvaro istoriją, organizavo ekskursiją po dvarą ir jo teritoriją. Grįždami atgal į Radviliškį mokiniai ir mokytojai aplankė Raginėnų piliakalnį, kuris mena ainių kūrimosi pradžią mūsų krašte.

Gražus rudeniškas oras ir nuostabių spalvų gamta priminė visiems, kad turime saugoti ir puoselėti tai, ką paveldėjome iš protėvių. Tik ryšys su savo gentimi ir gimtuoju kraštu, mumyse stiprina lietuvio dvasią bei ugdo žmogiškąsias vertybes.

Dėkojame visiems, kurie padėjo įgyvendinti Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų idėją.

Daiva Kareckaitė, matematikos mokytoja,
Daiva Sedelskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Velžiuose du girti kariai apgadino automobilį ir elektrinį dviratį

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 11 d. 08.02 val. Radviliškio rajone, Velžių kaime, Ežero g. esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, neblaivūs (1,55 prom.), Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karys, vyras, gim. 1990 m., ir (1,09 prom.) vyras, gim. 1999 m., viešoje vietoje, dėl chuliganiškų paskatų, demonstruodami nepagarbą aplinkai ir aplinkiniams, apgadino Latvijos piliečio, gim. 1974 m., automobilį „Fiat Ducato“, ir apgadino vyro, gim. 1971 m., elektrinį dviratį „Pegasus“. Turtinė žala tikslinama. Įtariamieji uždaryti į Šiaulių AVPK areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Girtą radviliškietį sumušė pažįstamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 10 d.17.48 val. Radviliškyje, Aušros a. g., viešoje vietoje pažįstamas vyras, gim. 1962 m., demonstruodamas nepagarbą aplinkai ir aplinkiniams, dėl chuliganiškų paskatų sumušė neblaivų (2,08 prom.) vyrą, gim. 1964 m. Nukentėjusysis dėl patirto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis nesulaikytas, neapklaustas.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019