Girtuoklystės Stiklo gatvės bendrabutyje užtikrino vietą Šiaulių tardymo izoliatoriuje

Bendrabutis Stiklo gatvėje, Radviliškyje, ramiu gyvenimu skųstis negali. Visai neseniai, 2022 m. rugsėjo 3 d., apie 16.16 val., čia esančiame bendro naudojimo vestibiulyje, kilus konfliktui, penkis kartus už smurtinius nusikaltimus teistas Aurimas Malinauskas sumušė neblaivų jauną savo pažįstamą. Abu konflikto dalyviai buvo neblaivūs.

Pažeidė viešąją tvarką

Nustatyta, kad Aurimas M. pažeidė viešąją tvarką, nes viešoje vietoje, bendrabučio vestibiulyje, kur gali lankytis ir kiti asmenys, o konfliktą matė ir daugiau žmonių, jis dėl chuliganiškų paskatų ir menkavertės dingsties rankos kumščiu nukentėjusiajam vieną kartą sudavė į galvą ir dar kartą spyrė jam į pilvą. Akivaizdžių sužalojimų ant nukentėjusiojo kūno nebuvo rasta, tačiau tokie Aurimo M. veiksmai įvertinti kaip nepagarba aplinkiniams bei aplinkai, rimties bei viešosios tvarkos sutrikdymas. Jam pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį.

Girtavo balkone

Kaltinamasis parodymus apie savo padarytą nusikalstamą veiką davė ikiteisminio tyrimo metu. Jis papasakojo, kad tą dieną nuo ryto su dar trimis draugais lauke gėrė alų. Vėliau kompanija nusprendė eiti į Aurimo M. namus Stiklo gatvėje, kur jie girtavimą tęsė bendro naudojimo balkone. Į balkoną užėjo vėliau nukentėjusiuoju tapęs kaltinamojo pažįstamas R. M. Jis buvo apsvaigęs nuo alkoholio – tai, pasak Aurimo M., matėsi iš jo elgesio, o vėliau buvo nustatyta ir alkotesteriu. Pavakary, apie 16.00 valandą, bendro naudojimo vestibiulyje vyrai, kaltinamasis ir nukentėjusysis, apsižodžiavo. Aurimas M. pripažino, kad nukentėjusiajam sudavė kumščiu į galvą, o kojos keliu spyrė į pilvo sritį.

Bausmę siūlė prokuroras

Prokuroras siūlė baudžiamąją bylą užbaigti teismo baudžiamojo įsakymo priėmimu. Teismas nusprendė, kad supaprastintas bylos nagrinėjimo procesas yra galimas: bylos aplinkybės buvo aiškios, nes ir teismas pripažino, jog Aurimui M. inkriminuota nusikalstama veika yra įrodyta, kaltinamasis dar ikiteisminio tyrimo metu neprieštaravo proceso užbaigimui teismo baudžiamuoju įsakymu ir su prokuroro siūloma bausmės rūšimi ir dydžiu sutiko. Įvertintos atsakomybę lengvinanti ir sunkinanti aplinkybės, kaltinamojo asmenybė – jis teistas, administracine tvarka baustas, turi galiojančių administracinių nuobaudų. Nuspręsta, kad bausmės tikslai bus pasiekti, Aurimui M. paskyrus arešto bausmę.

Skirtas 50 parų areštas

2022 m. spalio 4 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo bendrabučio gyventoją pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį ir skyrė jam 75 parų arešto bausmę. Ši bausmė buvo sumažinta trečdaliu, nes byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu, todėl galutinė bausmė – 50 parų arešto. Aurimas Malinauskas dėl bausmės atlikimo, įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui, turės pats nuvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių. Teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu bei prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvus koliažas

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts