Už melagingus parodymus jaunai radviliškietei – laisvės apribojimas

Anksčiau neteistai Agnei Stonkuvienei melagingų parodymų davimas kainavo nepigiai – teismas ją pripažino kalta pagal Baudžiamojo kodekso 235 straipsnio 1 dalį ir už tai skyrė 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant ją būti namuose nuo 23 valandos iki 6 valandos, jeigu tai nesusiję su darbu ar sveikatos priežiūra. Apie tai, ko buvo primelavusi teisėsaugai ši moteris – mūsų pasakojimas.

„Geri“ norai

Pasirodo, neįgali moteris nuo bausmės gelbėjo savo sugyventinį, kuris buvo įtariamas vaikiško vežimėlio vagyste. Ji 2022 m. vasario 1 d., apklausiama kaip liudytoja, ikiteisminio tyrimo byloje pasakojo, kad vaikišką vežimėlį kartu su sugyventiniu G. R. pirko už 35 Eur iš tamsaus gymio vyriškio. Vėliau Agnė S. pripažino, kad tada melavo. Taip ji darė dėl to, kad jos tokius parodymus duoti prašė sugyventinis. Moteris sakė, kad nežino, kodėl sugyventinis to paprašė, tačiau ji įtarė, kad jos vyriškis kartu su draugu tą vežimėlį pavogė. Agnė S. pripažino, jog norėjo, kad sugyventinis nebūtų nubaustas ir dėl to ryžosi, davusi priesaiką, meluoti. Teisingus parodymus moteris davė, kai viską gerai apgalvojo.

Gyvena sunkiai

Jauna moteris nurodė, kad augina du mažus vaikučius – 3 mėnesių ir beveik 2 metų. Agnė S. prisipažino, kad gyvena iš vaikų pinigų, neįgalumo pašalpos ir kitokių išmokų. Dviejų vaikučių mama teturi 45 proc. darbingumą. Nors būdama riboto darbingumo ir turėdama du mažus vaikus, Agnė S. sutiko, kad jai būtų skirta viešųjų darbų arba laisvės apribojimo bausmė. Taip pat ji sutiko, kad byla būtų išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį sakymą, į teismą nekviečiant nei jos, nei liudytojų.

Bausmę parinko prokuroras

Prokuroras, pateikęs pareiškimą teismui, siūlė procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu ir Agnei Stonkuvienei paskirti 9 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir ją, pritaikius Baudžiamojo kodekso nuostatas, sumažinti vienu trečdaliu. Teismas nerado priežasčių tokio pareiškimo netenkinti, kadangi buvo visos įstatyme nustatytos sąlygos tokiam bylos užbaigimui.

Teismas pritarė pasiūlymui

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė prokuroro pareiškimą ir kartu baudžiamąją bylą išnagrinėjo 2022 m. rugsėjo 28 d. Baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajai, kuri per 14 dienų nuo baudžiamojo įsakymo įteikimo turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, kad būtų paskirta kitokia bausmė. Praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Parengta pagal Šiaulių apylinkės teismo pateiktą informaciją

Asociatyvus koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts