Girta baisogališkė „prisivažinėjo“ – teismas konfiskavo automobilį bei skyrė baudą

Kad ne vien vyrai išdrįsta vairuoti, būdami girti, parodo Neringos N. atvejis, kuri šių metų rugpjūčio 20 d., 14.20 val., Radviliškio rajone, Baisogaloje, būdama prie vairo „įpūtė“ net 2,51 promiles alkoholio. Netrukus drąsuolė atsidūrė areštinėje, o rugsėjo 15 d. buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje 26-erių metų Neringa N. pripažinta kalta, padariusi nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalyje. 

Važiavo cigarečių

Ikiteisminio tyrimo metu jauna moteris papasakojo, kad tą rugpjūčio 20-ąją nuo 10.00 val. ryto pas kaimynus vartojo alkoholį. Po pietų ji su trimis nepilnamečiais vaikais išvažiavo į degalinę nusipirkti cigarečių. Automobilį vairavo pati, o vaikai sėdėjo gale. Vyro tuo metu namuose nebuvo. Jis buvo išvykęs į darbus. Tik įvažiavus į degalinės teritoriją, prie jos priėjo policijos pareigūnai ir paprašė pateikti automobilio dokumentus bei vairuotojo pažymėjimą. Netrukus buvo pasiūlyta pasitikrinti neblaivumą. Pirmu pūtimu moteris įpūtė 2,51 promiles alkoholio, antru – 2,84 promiles. Su alkotesterio parodymais Neringa N. sutiko.

Automobilis – konfiskuotinas

Kadangi Baudžiamojo kodekso uždraustos veikos įrankis, priklausantis kaltininkui arba jo šeimai, visais atvejais yra konfiskuotinas, teismas sprendė ir dėl baudžiamojo poveikio priemonės – konfiskavimo. Nuspręsta konfiskuoti automobilį „Škoda Fabia Combi“, kadangi jis yra šeimos turtas bei padarytos nusikalstamos veikos įrankis. Neringa N. policijos pareigūnams parodė, kad automobilis registruotas jos vyro vardu, tačiau minėta transporto priemone naudojosi abu šeimos nariai. Nedrausminga vairuotoja nurodė, kad automobilis buvo įsigytas už 800 eurų. Byloje esanti pažyma rodo, kad dabartinė automobilio rinkos vertė – 1490 eurai su PVM.

Bauda ir „atimtos“ teisės

Neteistai, nebaustai administracine tvarka bei registruotai Užimtumo tarnyboje Neringai N. teismas baudžiamuoju įsakymu skyrė baudą. Kadangi byla išnagrinėta, priimant teismo baudžiamąjį įsakymą, paskirta bausmė sumažinta trečdaliu ir Neringai N. paskirta galutinė bausmė – 38 MGL (1800 Eur) dydžio bauda, ją įpareigojant sumokėti per 12 mėnesių nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Su tokia bausmės rūšimi moteris ikiteisminio tyrimo metu, prieš perduodant nagrinėti teismui, sutiko. Skirtos ir dvi baudžiamojo poveikio priemonės: uždraudimas naudotis specialia teise – vairuoti kelių transporto priemones 2 metams bei turto – automobilio „Škoda Fabia Combi” – konfiskavimas. Iš Neringos N. priteistos ir jos vairuoto automobilio transportavimo bei saugojimo aikštelėje išlaidos – 60,80 Eur. Dažnam Lietuvos gyventojui tokios išlaidos – ne juokai, o ir cigarečių nupirkti teks prašyti kitų žmonių, nes sėsti už vairo dar dvejus metus – rizikinga. Paskirta bausmė bus pradėta vykdyti, įsiteisėjus teismo baudžiamajam įsakymui. Šiuo metu Neringa N. dar turi galimybę per įstatymo nustatytą terminą pateikti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme ir prašyti skirti kitą bausmės rūšį.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts