Gedimino Lipnevičiaus paruoštas sprendimo projektas dėl nemokamo važiavimo viešuoju transportu patvirtintas visuose komitetuose

Savivaldybės komitetuose svarstyta Gedimino Lipnevičiaus idėja dėl nemokamo keleivių vežimo Radviliškio mieste ir rajone. Tam pritarta vienbalsiai. Beliko paskutinis balsavimas, kuris įvyks šį ketvirtadienį vyksiančiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje. Jei Tarybos nario idėja bus patvirtinta, visi Radviliškio miesto ir rajono gyventojai galės vykti autobusais mieste ir rajone nemokamai. G. Lipnevičius pažadėjo, kad kitas žingsnis bus papildomi maršrutai.

Rugpjūčio 31 dieną Radviliškio rajono savivaldybėje vyks Tarybos posėdis. Jame be kitų klausimų bus  svarstoma galimybė visame Radviliškio rajone keleivius vietinio susisiekimo autobusais vežti nemokamai.

Prieš kelis metus pateikta idėja skinasi kelią

Šią idėją dėl nemokamo važiavimo autobusais prieš keletą metų pasiūlė Tarybos narys, dabartinis opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius, tuo metu vadovaujant merui Vytautui Simeliui. Tada įvairiais raštais šią idėją blokavo meras kartu su valdančiaisiais konservatoriais.

„Emtros“ vadovas dėl įgyvendinimo problemų nemato

UAB „Emtra“ direktorius Donatas Vadalauskas užtikrino, kad jeigu keleiviai bus vežami nemokamai, jiems bus taikoma 100 procentų važiavimo nuolaida ir finansinių problemų nebus. Pasak jo, daugiau rūpesčių kiltų, jeigu keleiviams reikėtų mokėti po vieną centą, nes tada susikauptų daug smulkių monetų. 

Komitetuose  buvo išsakyta daug pastabų, kad ne visi šiuo metu esantys autobusų reisai yra patogūs keleiviams. Sulaukiama skundų, kad kai kuriose vietovėse reisų labai trūksta. 

Pradžioje pasiūlyta patvirtinti sprendimą dėl nemokamo keleivių vežimo, o paskui sudaryti darbo grupę, kuri važiuotų į bendruomenes ir ten pat išsiaiškintų gyventojų poreikius. Žinant, ko reikia žmonėms, bus galima koreguoti autobusų maršrutus. 

Visi pažadėjo palaikymą

Visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai pažadėjo savo palaikymą. Patvirtinus komitetuose, šis klausimas įtrauktas į artimiausio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę. 

Preliminariais duomenimis, šiam sprendimui įgyvendinti papildomai gali prireikti tik apie 50 tūkstančių eurų metams.

Paruošta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts