G. Lipnevičius: „Kviečiu visus vykti autobusais nemokamai“

Meras, socialdemokratai, „valstiečiai“ nepalaikė sprendimo, bet atėjo fotografuotis

Nuo šių metų rugsėjo 19 dienos visi keleiviai vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Radviliškio rajono teritorijoje pradėti vežti nemokamai. Šią naujovę autobusų keleiviams simboliškai pristatė rajono Savivaldybės vadovai, valdančiųjų partijų lyderiai bei Tarybos narys, opozicijos lyderis Gediminas Lipnevičius, kuris kvietė gyventojus dažniau naudotis nemokamu tapusiu viešuoju transportu.

„Šiandien man džiugi žinia… Nuo šiandien visi galite važiuoti „Emtra“ autobusais Radviliškio mieste bei rajone visada ir visur nemokamai! Tai mano kelerių metų darbas Jums. Mano pasiūlymas bei paruoštas Spendimo projektas Tarybai buvo patvirtintas. Kitas darbas – kova dėl daugiau maršrutų“, – savo facebook paskyroje rašė Lietuvos regionų partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Gediminas Lipnevičius.

Simboliška, kad nemokamos kelionės autobusais radviliškiečiams pristatytos per visoje Europoje rugsėjo 16-22 dienomis minimą Europos judumo savaitę, kurios metu gyventojai skatinami daugiau judėti ir dažniau keliauti dviračiais bei visuomeniniu transportu.

Į maršrutinį autobusą įlipančius keleivius vairuotojai informavo apie tai, kad už keliones mokėti nebereikia. Nustebę radviliškiečiai teiravosi, kiek laiko galios ši akcija, ir išgirdo atsakymą, jog nemokamai galės važiuoti visada, nes tai nėra trumpalaikė akcija.

Kai kurie autobusų keleiviai senu įpratimu vairuotojui vis dar siūlė pinigus už bilietą ir buvo maloniai nustebę, kai vairuotojas atsisakė imti pinigus. „Tikrai labai gera naujiena. Ačiū“, – dėkojo dažnas, išgirdęs džiugią naujovę.

Priėmus šį sprendimą Savivaldybė turės atlyginti nuostolius keleivius pagal koncesijos sutartį Radviliškio rajone vežančiai įmonei „Emtra“. Šiam tikslui iš Savivaldybės biudžeto likusiems šių metų mėnesiams papildomai reikės apie 17 tūkstančių eurų, o per visus metus – apie 50 tūkstančių eurų.

Bendrovės „Emtra“ direktorius Donatas Vadalauskas sakė, kad politikams nusprendus keliones padaryti nemokamas, įmonei tai jokių papildomų rūpesčių nesukėlė, netgi priešingai – apskaita tapo paprastesnė, nes keleiviams išduodami nulio centų vertės bilietėliai, kurie įmonei padės stebėti keleivių srautus.

Tarybos narys G. Lipnevičius sakė, kad ateityje, kai nusistovės keleivių srautai, kels klausimą, kad būtų peržiūrėti esami autobusų maršrutai ir esant poreikiui įvedami nauji arba keičiamas dabartinių maršrutų laikas.

Meras, socialdemokratai, „valstiečiai“ nepalaikė sprendimo, bet atėjo fotografuotis

Tarybos narys G. Lipnevičius nemokamo keleivių vežimo sprendimą teikė ne tik dabar, bet ir prie mero Vytauto Simelio, tačiau tada šis sprendimas nesulaukė palaikymo. Jo nepalaikė ne tik tuometinis meras, bet ir tuometiniai Tarybos nariai: socialdemokratas K. Račkauskis, J. Pravilonis, „valstiečiai“, tuometinis ir dabartinis vicemeras V. Krikščiūnas ir kiti. Tačiau tai jiems nesutrukdė rugsėjo 19 d.  ateiti nusifotografuoti prie autobuso.

Šioje taryboje G. Lipnevičiaus siūlymą dėl nemokamo keleivių vežimo palaikė dauguma Tarybos narių. Meras K. Račkauskis nebalsavo.

,,Radviliškio krašto” informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts