Europos paveldo dienų renginys – istorijos, literatūros ir meno pamokų tąsa

Rugsėjo 24 dieną mūsų mokyklos šeštokės Mileta, Rusnė, Deimantė, Emilija ir Austė kartu su mokytoja Danute atsiliepė į Radviliškio savivaldybės Kultūros, paveldosaugos ir turizmo skyriaus kvietimą pasiduoti paveldo kerams ir įsitraukti į jo pažinimo renginius.

Kartu su kitų miesto mokyklų mokiniais iškėlę Europos paveldo dienų vėliavą prie savivaldybės, lydimi vedėjo pavaduotojos Germantė Jucevičiūtė-Kluczynska, leidomės į kultūrinį nuotykį.

Pirmasis sustojimas – Šeduva. Čia, susibūrę prie Laisvės aikštėje stovinčio paminklo Prisikėlimo apygardos partizanams, klausėmės įtaigaus kultūros ir amatų centro specialistės Izolinos Stanulienės pasakojimo apie miestelį ir jo garsiąją praeitį. Šeduvoje mūsų laukė ne tik jau sutvarkyta istorinė Turgaus aikštė, bet ir kita moderni staigmena: įvairiose miestelio vietose prikabintos nedidelės mėlynos lentelės, nuo kurių nuskenavę QR kodą klausėmės pasakojimų apie žydų gyvenimą Šeduvoje iki Antrojo pasaulinio karo.

Lankydamiesi „Retromobile“ muziejuje gyvai aptarinėjome ten eksponuojamus istorinius automobilius, o Žirginio sporto jojimo bazėje Raudondvaryje gėrėjomės sportiniais žirgais bei garsiaisiais Žemaitukų veislės arkliais.

Pasivaikščioję po Burbiškio dvaro parką, susipažinę su jo istorija, apžiūrėjome parodą „Dvaro pramogos. Medžioklė“, kuri mus nukėlė į XIX amžiaus antrosios pusės – XX amžiaus pirmosios pusės laikus.

Taigi, drąsiai galime teigti, kad dalyvavimas Europos paveldo dienų renginyje mums tapo istorijos, literatūros ir meno pamokų tąsa, leido geriau pažinti greta esantį kultūros paveldą, įsitraukti ir suprasti, kad aplankyti objektai – vertybės, kurias pažinus gyventi darosi įdomiau.

V. Kudirkos progimnazijos inf.

Total
0
Dalinasi
Related Posts