Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ekstremalių situacijų komisijoje – apie gaisrų pavojų

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 29 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame, atsižvelgiant į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rekomendacijas, apsvarstytos prevencinės priemonės gaisrams išvengti.
Pastaruoju metu Lietuvoje įsivyravus sausiems bei vėjuotiems orams susidarė labai palankios sąlygos gaisrams kilti bei plisti. Ugniagesiai primygtinai prašo gyventojų šiuo metu susilaikyti nuo bet kokio atviros ugnies naudojimo lauke iki pasikeis oro sąlygos ir sumažės gaisringumo pavojus. Taip pat prašoma būti itin budriems naudojant ugnį ir buityje.

 „Pavasaris ne tik gražus oras, gera nuotaika, pavasaris tai ir problemos, kurios turbūt aktualiausios miškininkams“,- sakė  savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Socialinio skyriaus vedėjas D. Brazys.
„Šį savaitgalį buvo keturi maži gaisrai – kažkas sugalvojo padegti keturis ąžuolus , juk visokių keistuolių pasitaiko“,- sakė ugniagesių atstovas.
Ekstremalių situacijų komisija nusprendė išplatinti informaciją bei perspėti seniūnus, kad esant IV klasės dideliam gaisrų pavojui (toks dabar yra Radviliškio rajone), gyventojams būtų uždrausta eiti į miškus.
Policijos atstovai perspėti, kad dažniau patikrintų vietas, kuriose mėgsta rinktis jaunimas bei deginti laužus. Medžiotojai taip pat perspėti, kad, pamatę gaisro židinį, praneštų ugniagesiams.
Pasak ugniagesių, iki šiol Radviliškio mieste bei rajone didelių gaisrų nebuvo: degė žolės plotas Gedimino gatvėje, prie „Gairelitos“, tai vienur, tai kitus matyti išdeginti maži žolės ploteliai.
Šiuo metu, esant tokiai sausrai, ugniagesiai budi durpynuose, o durpyne esanti įmonė žada pristabdyti durpių kasimą, kad nekiltų gaisro pavojaus.

Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus nedeginti žolės, šiukšlių, nekurti laužų, nepalikti be priežiūros šašlykinių, nes gaisro nuostoliai gali būti neprognozuojami.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019