Ekstremalių situacijų komisijoje – apie gaisrų pavojų

Balandžio 29 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame, atsižvelgiant į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento rekomendacijas, apsvarstytos prevencinės priemonės gaisrams išvengti.
Pastaruoju metu Lietuvoje įsivyravus sausiems bei vėjuotiems orams susidarė labai palankios sąlygos gaisrams kilti bei plisti. Ugniagesiai primygtinai prašo gyventojų šiuo metu susilaikyti nuo bet kokio atviros ugnies naudojimo lauke iki pasikeis oro sąlygos ir sumažės gaisringumo pavojus. Taip pat prašoma būti itin budriems naudojant ugnį ir buityje.

 „Pavasaris ne tik gražus oras, gera nuotaika, pavasaris tai ir problemos, kurios turbūt aktualiausios miškininkams“,- sakė  savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Socialinio skyriaus vedėjas D. Brazys.
„Šį savaitgalį buvo keturi maži gaisrai – kažkas sugalvojo padegti keturis ąžuolus , juk visokių keistuolių pasitaiko“,- sakė ugniagesių atstovas.
Ekstremalių situacijų komisija nusprendė išplatinti informaciją bei perspėti seniūnus, kad esant IV klasės dideliam gaisrų pavojui (toks dabar yra Radviliškio rajone), gyventojams būtų uždrausta eiti į miškus.
Policijos atstovai perspėti, kad dažniau patikrintų vietas, kuriose mėgsta rinktis jaunimas bei deginti laužus. Medžiotojai taip pat perspėti, kad, pamatę gaisro židinį, praneštų ugniagesiams.
Pasak ugniagesių, iki šiol Radviliškio mieste bei rajone didelių gaisrų nebuvo: degė žolės plotas Gedimino gatvėje, prie „Gairelitos“, tai vienur, tai kitus matyti išdeginti maži žolės ploteliai.
Šiuo metu, esant tokiai sausrai, ugniagesiai budi durpynuose, o durpyne esanti įmonė žada pristabdyti durpių kasimą, kad nekiltų gaisro pavojaus.

Ugniagesiai dar kartą įspėja gyventojus nedeginti žolės, šiukšlių, nekurti laužų, nepalikti be priežiūros šašlykinių, nes gaisro nuostoliai gali būti neprognozuojami.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts