Ekspertai apie galimus ribojimus per Velykas spręs prieš šventę

Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narys Vaidotas Grigas tikina, kad kol kas jokių sprendimų dėl galimų ribojimų per Velykas dėl koronaviruso situacijos nėra priimta. Anot jo, apie tai bus kalbama prieš pačias Velykas.

„Aš manau, kad tai yra pakankamai ankstyvas laiko tarpas. Mes nežinome, iki Velykų yra pakankamai ilgas laiko tarpas. Nežinome, kokių siurprizų pateiks nauja atmaina, britiškoji atmaina, ką matome pas kaimynus.

Vertinant epidemiologinę situaciją, kol kas jokių sprendimų yra nepriimta. Šitas klausimas tiesiog yra pasvarstytas ir jokių sprendimų nepriimta.

Manau, kad dar per anksti šitą daryti. Prieš pat Velykas matysime epidemiologinę situaciją, matysime kitus dalykus ir tada spręsime“, – antradienį žurnalistams sakė V. Grigas.

Ekspertas akcentavo, kad sprendimai dėl ribojimų bus susiję su britiškos atmainos plitimu Lietuvoje ir kitais veiksniais. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad viruso atmainos smarkiai išplito Lenkijoje, Estijoje.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija kovo 8 d.  nutarė Vyriausybei siūlyti nuo kovo 15 d. atsisakyti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, tačiau numatyti, jog judėjimo ribojimas išliktų tose savivaldybėse, kuriose sergamumas COVID-19 yra pats didžiausias (viršija 500 susirgimų 100-tui tūkst. žmonių rodiklį).

Total
1
Dalinasi
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts