Socialiniai tinklai

Aktualijos

Edukaciniai renginiai Pociūnėlių bibliotekoje

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių miestelio bibliotekoje lapkričio 19 d. vyko edukaciniai renginiai. Juos organizavo bibliotekininkė Elena Jankūnienė, o vedė viešnios iš Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos: Rima Giedrienė, Daiva Paulauskienė, Jolanta Šilinskienė, Audronė Sinušaitė.

Renginiuose dalyvavo Pociūnėlių pagrindinės mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vaikai ir kiti mokiniai, kuriems įdomus Radviliškio rajonas, kurie gerbia knygas. Dalyvavo ir vaikai iš Pociūnėlių vaikų dienos centro ,,Spindulėlis“.  

Pirmasis edukacinis renginys – popietė ,,Gimtojo krašto pažinimas“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Viešnios parodė neilgą dokumentinį filmą apie Radviliškio rajoną, vaizdingai ir įdomiai atskleidžiantį rajono unikalumą. Mokiniams surengta viktorina. Paaiškėjo, kad apie savąjį rajoną vaikai žino gana daug. Popietės dalyvius sudomino ir dar vienas filmukas, originaliai sukurtas radviliškiečių moksleivių. Abu filmai praplėtė mūsų mokinių žinias apie gimtąjį kraštą. Pagilino jas ir viešnių surengta knygų bei periodinių leidinių paroda, skirta Radviliškio rajonui.

Antrasis edukacinis renginys susijęs su knygomis. Mažiesiems renginio dalyviams ypač patiko viešnių iš Radviliškio spektakliukas, kurio veikėjai Zuikis ir Ežiukas svarstė, kodėl verta skaityti knygas, kodėl tai smagiausia daryti kartu su tėveliais. Vaikus džiugino, kad spektakliuko metu veikėjai su jais artimai bendravo.

Labai įdomi antrojo edukacinio renginio dalis – ,,Kamišibai – interaktyvus pasakų sekimo  būdas”. Daugelis vaikų pirmą kartą išgirdo, kas yra kamišibai (išvertus iš japonų kalbos, reiškia ,,popieriaus teatras“). Ne tik išgirdo, bet ir pamatė, kaip sekama pasakaitė pagal Linos Žutautės knygą ,,Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“. Beje, ši pasakaitė jungia žodžio ir spalvų meną su sveikos gyvensenos ugdymu.

Renginio pabaigoje viešnios pakvietė vaikus sudėlioti dėlionę. Dėlionė įdomi ir prasminga – iš spalvingų kvadratėlių buvo sukurtas Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos pastato vaizdas. Vaikai sakė, kad dėlioti buvo sunku, tad labai džiaugėsi, jog pavyko teisingai atlikti užduotį. Be to, jie aiškiau galėjo įsivaizduoti, iš kur atvyko viešnios į Pociūnėlius.

Laikas, praleistas miestelio bibliotekoje, vaikams neprailgo, nes netrūko turiningos veiklos. Kartu su mokiniais Radviliškio rajonu domėjosi bei žinias apie knygą ir popieriaus teatrą gilino pradinių klasių mokytoja, dirbanti vaikų dienos centre ,,Spindulėlis“, Audronė Macijauskienė, istorijos mokytojas Saulius Čepaitis ir šios informacijos pateikėja.

Roma Buivydienė, mokyklos jaunųjų kūrėjų būrelio vadovė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019