Džiugi žinia Baisogalos gimnazijos bendruomenei – iš pagrindų bus tvarkomas mokyklos stadionas

Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Gediminas Lipnevičius savo socialinio tinklo paskyroje pasidalino džiugia žinia – pabaigus Baisogalos gimnazijos renovaciją, bus pradėtas ir šios mokyklos stadiono kapitalinis remontas. „Kaip mane informavo savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyrius, jei finansavimas neužstrigs, darbai prasidės kitų metų rudenį“, – informavo Tarybos narys.

Nors būklė prasta, stadionas naudojamas

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasidomėjo, ar tai tikrai tiesa. Baisogalos gimnazijos direktorė Rita Juškevičienė pranešė, kad dabartinė gimnazijos stadiono būklė iš tiesų prasta: „Bėgimo takeliai po šiųmetinių liūčių praktiškai išplauti, aplink stadioną nėra vientiso bėgimo tako, treniruokliai – seni ir nefunkcionalūs, nelygi krepšinio aikštės danga“. Vis tik direktorė pasidžiaugė, kad, nepaisant apverktinos stadiono būklės, jis yra aktyviai naudojamas ne tik organizuojant ugdymo procesą, bet ir sportinius renginius. Kad stadioną žadama tvarkyti R. Juškevičienė išsitarė irgi girdėjusi: „Mano žiniomis, jau yra baigtas ruošti gimnazijos stadiono renovacijos planas.“ Tik pasakyti nieko konkretaus, kada galima tikėtis, kad situacija pagerės, mokyklos vadovė negalėjo.

Darbai vyksta – rengiamas projektas

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Gintautas Vičas, užklaustas, ką savivaldybė žada daryti dėl Baisogalos gimnazijos remonto, atsakė kiek aiškiau – patvirtino, darbai jau vyksta. Jis pripažino, kad Baisogalos gimnazijos lauko aikštynas nuo statybos pradžios nebuvo atnaujintas, todėl bėgimo takai sunykę, treniruokliai – ir fiziškai, ir morališkai pasenę, o universali žaidimų aikštelė su dirbtine danga po smarkesnio lietaus yra apsemiama, kadangi neįrengti paviršinio vandens surinkimo tinklai. G. Vičas informavo, kad šiuo metu rengiamas aikštyno rekonstravimo techninis darbų projektas. Kuomet projektui bus  atlikta bendroji ekspertizė, savivaldybė galės informuoti apie statybos darbų kainą. Šio savivaldybės tarnautojo manymu, stadiono remonto kaina gali siekti daugiau nei milijoną eurų.

Pokyčiai – jau kitais metais

Kadangi remonto darbų kaina gali būti iš tiesų nemaža, pasak G. Vičo, aikštyno tvarkymo pradžia priklausys nuo skiriamo finansavimo šiam objektui. Anot savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo, savivaldybė tikisi pasinaudoti Sporto rėmimo fondo lėšomis arba kitomis valstybės investicijų programos priemonėmis. Preliminari stadiono remonto darbų pradžia – 2023-ųjų metų antra pusė.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts