Diena Trakiškyje – tai prasmingai praleistas laikas

Pirmąjį spalio šeštadienį žingeidūs mūsų mokyklos mokytojai, nepedagoginiai darbuotojai dalyvavo išvykoje į Trakiškį (Panevėžio r.). Rinkosi Trakiškį, nes domino edukacinė veikla ,,Žolynų, žolynėlių galia” ir ,,Sraigių ūkis”.

Mintimis dalijosi išvykos organizatorė pedagogė Aušra Sadzevičienė: ,,Apsilankėme Panevėžio r. Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinyje, kur prieš devyniolika metų suburtas žolininkių būrelis „Trakiškio žolininkės“ (vadovė Vilija Šaparnienė-Kišonienė). Labai patiko žolininkių vedama edukacine veikla ,,Žolynų, žolynėlių galia”, kurios tikslas – supažindinti su vaistažolėmis, jų naudingomis savybėmis, parodyti, kaip kuri žolė atrodo, paaiškinti, kur auga ir kada rinkti.

Trakiškio žolininkės augina žolynus, juos renka, džiovina, ruošia arbatas ir pasakojo apie jų naudingas savybes. Žolininkės teatralizuotai pristatė senąją liaudies medicinos patirtį: autentišką gydymo būdą – aprūkymą dagiliais ir kitomis žolelėmis, gelbstintį nuo įvairių ligų ir „blogos akies“, padedantį, „kad velniai atstotų ir piktos dvasios nesikerotų“. Edukacinės programos metu mus vaišino „Laimės“ arbata, kurios vaistažolių buvo galima įsigyti ir pasikonsultuoti apie jų naudingas savybes.

Ten pat, Trakiškio kaime, gyvena Janina Krištaponienė, kuri jau visą dešimtmetį yra entuziastinga sraigių augintoja. Vos atvykus pas ją, akį patraukė lauko aplinka, išpuošta sraigių skulptūromis, kompozicijomis. ,,Sraigių ūkio” šeimininkė supažindino su sraigių auginimu maistui bei perdirbimui, didelių sraigių ir mažų sraigiukų pardavimu, organizavo ekskursiją bei edukacinę programą, pateikiančią informacijos nuo sraigių auginimo iki paruošimo vartojimui.,,Sraigių ūkyje” auginamos kelių rūšių sraigės, vienos jų – didžiosios afrikinės sraigės (Helix aspersa maxima) – skirtos maistui bei perdirbimui. Be maistinių sraigių, Janinos Krikštaponienės ūkyje galima pamatyti penkių rūšių sraiges achatinas, kurias augina tam, kad galėtų parodyti atvykstantiems žmonėms. Ūkyje įrengtas sraigių produkcijos gaminimo cechas. Šeimininkė gamina sraigių paštetą, įdarą pyragėliams, sraiges verda, apkepa su česnaku ir pagardina padažu bei nuolat išbando naujus patiekalus. Visi su didžiuliu noru ne tik padegustavome gaminamos produkcijos, bet ir jos įsigijome. Čia taip pat įsigijome ir iš sraigių kiautų šeimininkės gaminamų įvairių suvenyrų.”

Išvykos dalyviai sakė, kad diena Trakiškyje – tai prasmingai praleistas laikas. Daug naujo sužinota apie žolynus ir sraiges, daug teigiamų emocijų patirta!

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts