Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Džiugi naujiena – Basanavičiaus, Daujočių ir Daukanto gatvių gyventojai turės vandenį

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 28 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi UAB „Radviliškio vanduo“ atstovai: direktorius Egidijus Barčkus ir vyr. inžinierius Mindaugas Gapšys. Svečiai bendruomenės nariams pristatė baigiamus bei pradedamus projektus, na, o popietės dalyviai jiems turėjo nemažai klausimų.
Atlikti ir būsimi darbai
UAB „Radviliškio vanduo“ atliktus darbus pristatė M.Gapšys. „Reikšmingas atliktas darbas – Arimaičių gyvenvietėje įrengti nuotekų valymo įrengimai, įvestos nuotekos, vandentiekis. Radviliškyje Pašvaistės, Lukšio, Varpo gatvėse nutiestas paviršinio vandens surinkimo tinklas, taip pat vandentiekis, nuotekos. Radvilų g. prie 11 namo kaupėsi vanduo, buvo  atlikta tinklų rekonstrukcija, taip pat prie projekto buvo prijungtas Maironio g. 11 namas.
Beinoravoje įrengti vandens nugeležinimo įrenginiai, jie dar bus įrengti Arimaičių ir Kaulinių gyvenvietėse, Jonaitiškiuose, Miežaičiuose, Daugėlaičiuose.
Grinkiškyje vykdomas projektas – tiesiami nuotekų valymo  bei vandens nugeležinimo tinklai – iš viso per 20 kilometrų. Taip pat per 3 tūkst. socialinio būsto gyventojų suteikta galimybė į vidų prisijungti  nuotekų bei vandens tinklus.
Trakų bei Valančiaus gatvių gyventojų kiemai skendo dėl paviršinio vandens, šiuo metu yra gautas finansavimas trasos, einančios pagal geležinkelio sankasą, rekonstrukcijai.
Taip pat numatyti atvirų nuotekų griovių valymo darbai Basanavičiaus gatvėje, o gavus Europos sąjungos finansavimą, numatyta tiesti vandens ir nuotekų tinklus Basanavičiaus gatvėje.
Baisogaloje ir Šeduvoje ruošiamasi statyti vandens nugeležinimo įrenginius, Grinkiškyje reikia užbaigti nugeležinimo įrenginių įrengimą, taip pat Šeduvoje Sodų ir Laukų gatvėse ruošiamasi pakloti. nuotekų bei vandentiekio tinklus“,- užbaigtus ir būsimus darbus vardijo svečias.
Pasak bendrovės direktoriaus E.Barčkaus, 2019 m. visiems numatytiems projektams reikės 150 tūkst. eurų, 2018 m. buvo išleista 300 tūkst. eurų.

Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius pasiteiravo svečių, kad vandentiekiu bei nuotekų tinklais galės džiaugtis Basanavičiaus ir greta esančių gatvių gyventojai. „Jeigu viskas eisis sklandžiai, šis projektas prasidėtų 2019 m. ir būtų baigtas po 1,5 metų, bus prijungti 67 abonementai. Prie šio projekto taip pat norima prijungti tankiai apgyvendintas Daujočių ir Daukanto gatves“,- sakė M.Gapšys.
Sodininkų skundai
Susitikime dalyvavęs „Bitutės“ sodų pirmininkas V. Kačinskas išsakė priekaištų vandentiekininkams: „Sodininkai daug kartų kreipėsi į UAB „Radviliškio vanduo“ su prašymu į „Bitutės“ ir „Vyturėlio“ sodus įvesti vandenį bei nuotekas – šiuo metu soduose nuolat gyvena nemažai žmonių – šiuo metu yra 85 nuolatinai apgyvendinti būstai ir 300 sklypų.  2013 m. buvo parengtas komercinis planas, išleisti dideli pinigai, tačiau nei vandens nei nuotekų neturime“.
Pasak E.Gapšio, pirmenybė nuotekų ir vandentiekio tinklų tiesimui teikiama ten, kur tankesnis apgyvendinimas, daugiau gyventojų. „Vietinių lėšų mes milijoniniams projektams įgyvendinti neturime. Jeigu savivaldybė prisidėtų ir atsirastų galimybė nuvesti nuotekas į sodų bendrijas, tikrai tą padarytume, mums kuo daugiau abonementų – tuo geriau“,- sakė M. Gapšys. Pasak M.Gapšio, finansavimas vandens bei nuotekų tinklų įrengimui skiriamas ten, kur tankus apgyvendinimas,pavyzdžiui, Basanavičiaus, Daukanto, Daujočių gatvėse.
„Jeigu nėra galimybės įvesti nuotekas, sodininkai norėtų turėti nors vandentiekį. Sodininkai naudotų vandenį daržų laistymui, tiesa, yra   soduose kūdros, tačiau jos ne visiems patogioje vietoje. Prie vandentiekio prisijungtų 67 „Bitutės“ sodų abonementai“,- sakė „Bitutės“ sodų pirmininkas.
„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius pasiūlė apsvarstyti  sodininkams mintį, gal verta daugiau prisidėti prie vandens ir nuotekų įvedimo, nes tada parduodant sodo namą ar sklypą, jo kaina būtų ženkliai didesnė. Pasak „Radviliškio vanduo“ vadovų, būtų svarstomas kiekvienas pasiūlymas.
Kodėl arbatinukuose daug nuosėdų?
Bendruomenės narė R. Radavičienė teiravosi, kodėl nuo rugsėjo mėnesio arbatinuke nuo virinamo vandens lieka daug nuosėdų. Pasak vandentiekininkų, jie nieko nedarė ir vandens kokybė nepablogėjo.
Vandens kokybė yra tikrinama kas ketvirtį, imant mėginius skirtingose miesto vietose, vandens skaitikliai tikrinami kas 5 metus.
Problema bus išspręsta
Bendruomenės narys A.Vitartas taip pat iškėlė problemą, atsiradusią Stiklo gatvėje. „Stiklo gatvėje anksčiau buvo potvyniai, dabar įrengtos paviršinio vandens nuotekos, problemos nebeliko. Prieš 2 metus išasfaltavus įvažiavimus, buvo padaryti nuolydžiai į įlajas, kur suteka vanduo. Tačiau tos vandens sutekėjimo vietos dažnai užsikemša žemėmis, ar nebūtų galima padaryti grotelių, sulaikančių žemes bei šiukšles?“
Vandentiekininkai sakė pirmą kartą girdintys apie šią problemą, tačiau groteles pažadėjo įrengti.
Savarankiškas nuotekų ir vandens įsivedimas
Susitikimo dalyviai domėjosi, ar gali patys gyventojai savarankiškai įsivesti nuotekas ir vandentiekį. Pasak svečių, tokiu atveju vandentiekininkai kaip galėdami padeda gyventojams, kad  įsivedimas mažiau   kainuotų, kad būtų kuo mažiau nepatogumų.
E.Barčkus: „Jeigu kaimynas vagia vandenį, mokate jūs“
Bendruomenės nariai taip pat domėjosi, kiek radviliškiečiai skolingi vandens tiekėjams ir kaip su skolininkais kovojama. „Šiuo metu gyventojai UAB „Radviliškio vanduo“ skolingi 100 tūkst. eurų. Skolininkams išsiunčiame pranešimus, kad per 15 dienų susimokėtų skolą, nes išjungsime vandenį. Aišku, yra ir beviltiškų skolininkų, kai skolą tenka nurašyti. Tai dažniausiai padeda ir skola sumokama arba sudaromas mokėjimo grafikas. Vanduo ir nuotekos daugiabučių namų gyventojams pabrango 2 centais, nes ten patiriamos didesnės netektys – atsiranda skirtumas tarp įvadinio skaitiklių rodmenų ir gyventojų suvartoto vandens deklaravimo. Du kartus per metus inspektoriai patikrina vandens skaitiklius   gyventojų butuose ir kartais randami dideli neatitikimai tarp deklaruoto ir realaus suvartoto vandens kiekio“,- sakė E.Barčkus. Vandentiekininkai pažymėjo, kad jeigu kuris daugiabučio namo gyventojas vagia vandenį, moka visi namo gyventojai.
„Radviliškio krašto bendruomenės’ nariai plojimais padėkojo svečiams už suteiktą naudingą informaciją, jiems buvo padovanota savaitraščio „Radviliškio kraštas“ prenumerata.
„Kavos popietes“ organizuoja „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas Gediminas Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: V.Aleknienė, R.Radavičienė, S.Skorkaitė, A.Litinskas.
Sausio 28 d. prie „Kavos popietės“ organizavimo prisidėjo T. Kojelienė, O. Kazlovskaja, G. Chodasovskaja.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Didžiausia Lietuvos bendruomenė keliavo po Druskininkų kraštą

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 10 dieną „Radviliškio krašto bendruomenės“ skyrių vadovai, pavaduotojai bei aktyviausi nariai vyko į pažintinę kelionę, kuri driekėsi nuo Merkinės piramidės iki Druskininkų kurorto. Kelionę bendruomenės aktyvistams organizavo pirmininkas G. Lipnevičius, jo pavaduotoja V. Aleknienė, bendruomenės administratorė S. Skorkaitė ir kelionės siela –  gidas A. Vitartas.
Merkinės piramidė – dvasinio pažinimo erdvė
Keliautojai, atvykę į sodybą, kurioje stovi garsioji Merkinės piramidė, pirmiausia išvysta tris  kryžius – tai vartai, vedantys  piramidės link. „Labai rekomenduoju šioje sodyboje palikti neigiamas mintis ir emocijas, jas atiduoti Žemei“,- sakė Merkinės piramidės kūrėjas Povilas Žėkas.  Išsivadavę nuo vidinių negatyvių minčių, keliautojai patraukė piramidės link. Tai tribriaunė aliumininė karkasinė stiklinė konstrukcija, kurios  viduje yra du kryžiai, atliekantys svarbią energinę funkciją. Pačios piramidės pagrindas – lygiakraštis trikampis, o jame trys koncentriniai ratai: išorinis – baltai violetinis, vidurinis – žaliai geltonas, bei centrinis – raudonasis (su pačiame piramidės centre pavaizduotu širdies ženklu).
Į piramidę suėjus  keliautojams, atėjo jos įkūrėjas P. Žėkas – jis pagiedojo, papasakojo šio įspūdingo statinio atsiradimo istoriją. Po pokalbio bendruomenės nariai iš šalia piramidės esančio pastato prisipildė talpas šventinto vandens. „Šioje piramidėje apėmė toks ramybės bei dvasinės pilnatvės jausmas, kad net norėjosi verkti“,- įspūdžiais iš šios dvasingos vietos dalinosi bendruomenės nariai.
Apsilankymas etnografinėje sodyboje
Toliau keliautojų kelias driekėsi Antano Česnulio sodybos link.  A. Česnulis – vienas geriausių Dzūkijos skulptorių. Jo sodyboje esantys medžio drožiniai ar kompozicijos – tik dalis kūrybos per 30 metų, o sodybos kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta drožinių ekspozicija. Už malūno driekiasi per dešimtmetį įkurtas parkas, savo grožiu nustebindamas ne vieną lankytoją. Kupinas kūrybinės energijos menininkas nė dienos neleidžia laiko veltui. Keliautojus sutikęs medžio drožėjas greitakalbę papasakojo apie savo kūrinius ir palinkėjo atsipūsti įspūdingoje sodybos aplinkoje.
„Talentingo medžio drožėjo sodyboje praleistas laikas buvo išties puikus – pabuvome gamtoje, pasigrožėjome įspūdingomis skulptūromis bei gražiai sutvarkytu sodybos parku“,- įspūdžiais dalinosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai.
Apsilankymas šakočių muziejuje
Bendruomenės nariai be dėmesio nepaliko ir vienintelio pasaulyje šakočių muziejaus, įkurto 2015 m. gegužės mėnesį. Šiame muziejuje iki šiol eksponuojamas analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Šio šakočio aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg!

Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Ekskursijos metu  sužinota, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat buvo galima pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai. Pasirodo, į lietuviško šakočio receptūrą įeina nuo 40 iki 80 kiaušinių! Atidžiausiai gido pasakojimo klausę ekskursijos dalyviai R. Radavičienė ir A. Vitartas buvo apdovanoti miniatiūriniais šakočiais, o kiti keliauninkai jų galėjo nebrangiai įsigyti šalia esančioje parduotuvėje.
„Labai džiaugiamės nusipirktais minkštais ir skaniais šakočiais“,- įspūdžiais dalinosi bendruomenės nariai.
Bekeliaujant atėjo ir pietų metas, tad ekskursantai papietavo Šakočių muziejus restorane. „Valgėme labai skanią sriubą, buvome sužavėti kepsniais su voveraitėmis. Pietų metu buvo patiektas labai skanus karštas obuolių  pyragas, jo neliko nei trupinėlio“,- sakė praalkę keliautojai.
Kelionė virš Nemuno
Po skanių pietų bendruomenės nariai kėlėsi lynų keliu virš Nemuno. „Nors reikėjo laukti ilgokai, vaizdas buvo įspūdingas – matėsi medžių viršūnės, Nemuno kilpa. Nuo Sniego arenos grįžome kitu keltuvu, po šios kelionės aplankėme Druskininkų kurorto centrą“,- įspūdžiais dalijosi keliauninkai.
Grojantis fontanas sužavėjo visus
Paskutinis kelionės taškas buvo Druskininkų kurorto grojantis fontanas. Gidas Albertas Vitartas užsakė M. K. Čiurlionio  simfonijos „Jūra“ ištrauką, o bendruomenės nariai galėjo palyginti Radviliškio ir kurortinio miesto fontanus.
Pasiklausę muzikos ir pailsėję, keliautojai pasuko namų link. Pakely, radę gražią  poilsiavietę, jie sustojo pailsėti ir pasivaišinti sudėtinėmis vaišėmis, o bendruomenės pirmininkas su bendruomenės skyrių vadovais, pavaduotojais bei aktyvu trumpai aptarė praėjusius rinkimus, būsimus bendruomenės renginius, darbus ir keliones.
Bendruomenės nariai į namus grįžo kiek pavargę, tačiau pilni gerų emocijų ir įspūdžių, o už įspūdingą bei gerai organizuotą kelionę keliauninkai dėkingi bendruomenės vadovams. Taip pat keliautojai dėkingi vairuotojui Valerijui už kantrybę bei saugią kelionę. 
Už skirtą autobusą „Radviliškio krašto bendruomenė“ dėkoja Radviliškio rajono savivaldybės administracijai.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija
Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

P. Urbšys: „Lietuvoje žmonės niekada nepraranda vilties“

Avatar

Paskelbta

data

Rugpjūčio 12 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, bendruomenės pirmininko ir Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, lankėsi LR Seimo narys, buvęs STT vadovas Povilas Urbšys.
Kas pasikeitė per metus?
„Prieš metus mes bendravome įvairiomis temomis: suskystintų dujų terminalas „Independence“, brangus skolinimasis, o kas pasikeitė per metus?“- LR Seimo nario klausė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
„Jūs patys tęsiate šias popietes, vadinasi, yra prasmė susitikti, bendrauti. Politikoje žmogui didelę įtaką daro valdžia ir pinigai. Žmonės, einantys į valdžią, neturi siekti jėgos. Rinkimų metu sakoma, kad  tiesa yra jėga, o kai politikai įgauna jėgos, sakoma, kad jėga yra tiesa. Didžiausias privalumas politikoje – turėti savo nuomonę.  Užsirašiau 7 numeriu, bet  žmonės mane reitingavo.  Aš buvau išrinktas kaip save išsikėlęs, buvau visiškai nepriklausomas LR Seimo narys. Politika nėra tik vienos spalvos. Prieš šiuos  rinkimus tikėjosi didelį palaikymą turėti konservatoriai, tarp jų ir Gabrielius, kuris jau matavosi premjero kėdę. Gabrielius kėlė sąlygas – pateikti pažymas iš saugumo, kad esame patikimi, ne valstybės priešai, koalicijoje turėjo dirbti ir liberalai. Jeigu būtų laimėję konservatoriai, būtų sudarę koaliciją su liberalais, Gabrielius derino sąlygas su Kurlenskiu susitikimo metu, o liberalai būtų buvę jų pagrindinis ramstis, „MG Baltic“ būtų išsaugojusi visus savo projektus. Reikia pažymėti, kad didžiausius pelnus „MG Baltic“ susižėrė iš AB „Lietuvos geležinkeliai“ užsakymu, Kubiliaus premjeravimo metu. Gal atėjo laikas, kad Kubilius atsakytų, kokie vyko susitikimai su MG Baltic vadovais? Tuo metu nebuvo liečiamas ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovas  Dailydka. Tas nelietimas valstybei kainavo apie milijardą litų – buvo nurėžti atlyginimai, pensijos.
Ši valdžia socialiai jautresnė
Pasak P. Urbšio, politikoje dažnai būna dvigubi standartai, o rinkėjai tai greitai pastebi. Pensijų bei atlyginimų didėjimas priklauso nuo visuomenės išsivystymo lygmens. Kai yra verslo  problemų, nei pensijos, nei atlyginimai nedidėja. Ši valdžia yra jautresnė socialiniais klausimais, tą parodė ir prezidento rinkimai. Žmonės patikėjo juo, kai jis kalbėjo apie gerovės valstybės kūrimą, kurioje gera gyventi ne būtų tik išrinktiesiems. Rinkėjas grįžta prie savo pasirinkimų.
„Valstiečių“ partijai meškos paslaugą daro Karbauskis, savo asmenines ambicijas iškeldamas kaip valstybės reikalą. „Valstiečiai“ išsiskaidė, kai politikai neturi valdžios galių, jų klausa yra jautresnė, o kai įgyjama valdžia, su žmonėmis pradedama kalbėti iš aukštai. Pavyzdžiui, kalbama apie ligoninių optimizavimą, o iš tikro – apie uždarymą, politikai mano, kad žmonės tamsuoliai ir nesupras. Politikų nesąžiningumas atsiliepia visiems, šiuo metu valstybėje yra prasta, tačiau stabili situacija“,- sakė LR Seimo narys.

Visai neseniai vicemeras M.Pauliukas diskutavo apie kaimų medicinos punktų optimizavimą, kas sukėlė kaimų gyventojų didelį pasipiktinimą.
Politikai turi tarnauti žmogui
Bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius paklausė Seimo nario P. Urbšio, buvusios prezidentės D. Grybauskaitės skirstymo politikų į „viršūnėles“ir „šakneles“, prie ko jis save priskirtų politikoje – prie „viršūnėlių“ ar „šaknelių“?
„Jaučiuosi kaip balta varna. Aš turiu principus, laikausi žmonėms duoto žodžio ir jo nekeičiu.  Konstitucijoje įrašyta, kad valdžia turi tarnauti žmonėms. Mes esame žmonių tarnai, jūsų samdomi. Kai prieš rinkimus ėjau rinkti parašų, sakiau, kad atėjau pas darbdavį – rinkėją, nes sudarau su juo terminuotą darbo sutartį. Politikas yra  žmonių valios vykdytojas, jis atstovauja žmonėms“ – savo nuomonę apie politikų misiją išdėstė svečias.
Apie komitetų finansavimą
Bendruomenės pirmininkas bei Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo svečio, ar nenumatoma ateityje finansuoti ne tik partijų, bet ir nepartinių rinkimų komitetų. „Akivaizdu, kad diskriminuojami komitetai. Finansavimas iš valstybės biudžeto būdavo skirdamas pagal laimėtas vietas. Finansavimas ne nuo išrinktų politikų, o nuo balsavusiųjų piliečių skaičiaus suteikia galimybę gauti finansavimą rinkimuose dalyvaujančioms partijoms. Puteikis darė sąrašus ir sudarė žmonėms galimybę balsuoti – jo partija gauna 70 tūkst. iš valstybės biudžeto. Šiuo metu dėl komitetų – geležinė uždanga, nes partijos į juos šnairuoja – komitetai joms sudaro konkurenciją, jų negali kontroliuoti“,- atsakė P. Urbšys.
 Tarybos narys G. Lipnevičius paantrino LR Seimo nariui ir atkreipė dėmes į tai, kad partijų skyriai rajonuose turi valdžią Vilniuje ir jas  galima paspausti, o komitetų ne.
„Seimo narį, jeigu jis ne taip balsavo, galima iš frakcijos išmesti. Partijų nariai yra sraigteliai, kurie turi visų klausyti, o nepriklausomi  LR Seimo nariai  yra ne frakcijų, o tautos atstovai. Kai LR Seimo narys turi laisvą mandatą, jo negalima kontroliuoti – jeigu jis nebevykdys pažadų, jo nebeišrinks“,- sakė P. Urbšys.
LR Seimo nariui paantrino  Tarybos narys G. Lipnevičius: „Mūsų nepartinis komitetas „Už geresnį gyvenimą  visiems“ šiuo metu Taryboje turi 2 mandatus, mes atstovaujame Radviliškio krašto bendruomenei“  žmonėms. Po rinkimų savo  rinkėjų neišdavėme ir savo rinkiminės programos nepakeitėme, tik dar labiau stengiamės dirbti žmonių labui, nes turime daugiau galimybių“.
Apie tyrimus Seime
Bendruomenės pirmininkas pasiteiravo LR Seimo nario apie šiuo metu vykdomus tyrimus Seime. „Po „MG Baltic“ veiklos tyrimo, Bakas sakė, kad bendrovė padarė žalą valstybei, kurią reikia išieškoti. Ar vyksta išieškojimas? Įrodyti, kad buvo padaryta žala, – misija neįmanoma, byloje  atsiranda daugiau įtariamųjų. Kai buvo svarstoma, ar reikia komisijos, buvau pesimistas, kad pateiks informaciją, kuri suderinta su prezidente. Vykstant bet kokiems tyrimams,  žiniasklaidos dėmesys padidėja, o  politikams atsiranda galimybė save parodyti“,- apie šiuo metu vykstančius tyrimus atsakė svečias.
Pralaimėti rinkimai į Panevėžio mero postą
Bendruomenės pirmininkas bei Tarybos narys G. Lipnevičius pasiteiravo, kodėl, P. Urbšio nuomone, jo komitetas pralaimėjo rinkimus į Panevėžio miesto mero postą.
„Žinau, kad žmonės nepatenkinti Panevėžio miesto meru, tačiau merą Račkauską palaikanti publiką suprato, kokią gali turėti naudą ir – buvo pasakyta: „Su Urbšiu nesusitarsi,jis net smėlio kišenėje neleis išsinešti“, tad buvo mobilizuotos jėgos. Norint parodyti, kaip keičiasi miesto įvaizdis, net trinkelės Panevėžyje buvo klojamos esant pašalui,žiemą. Žmonėms noriu pasakyti – nemiegokite ant kelio, kelkitės. Kai  pradedamas matuoti valdžios gerumas asfaltu ir trinkelėmis, tai aš nebetinku. Aš esu išrinktas Seimo nariu Vakarinėje apygardoje, rinkimuose naudojau savo asmenines lėšas, žmonės yra mano darbdavys, o aš – jų samdinys. Iki šiol nesu išdavęs nei vienos savo vertybės, jeigu būčiau lojalesnis, gal būčiau tapęs ir ministru “,- sakė politikas.
„Panašiai buvo meluojama  ir Radviliškio rajone, sakė, kad, kai ateis Lipnevičius, atleis biudžetininkus iš darbo. Nors tai visiškas melas, bet tiktai buvo patikėjusiųjų “,- svečiui paantrino bendruomenės pirmininkas.
Apie duodamus nurodymus ir viešuosius pirkimus
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasiteiravo, ar meras gali tiesiogiai savivaldybės darbuotojams duoti žodinius nurodymus. „Gali, tačiau žiūrint, kokie tie nurodymai. Jeigu jie sukelia neteisėtas pasekmes, tai jau tas žmogus, kuris juos vykdė, turės atsakyti. Jūsų rajone buvo atvejis, kad susirinkę ponai sprendė, kas turi laimėti konkursą. Konkursą laimėjo numatyta įmonė, bet ji neturėjo pinigų. Po to tie dalykai turi būti įvilkti į teisinį pagrindą, o tai padaryti turi savivaldybės klerkas, kuris tampa už konkursą atsakingas. Klerkas yra priklausomas nuo darbdavio, nes jeigu prieštaraus – neteks darbo“,- apie savivaldybių užkulisius papasakojo P. Urbšys.
„Ar reikia pokyčių viešuosiuose pirkimuose?“,- pasiteiravo svečio G. Lipnevičius.
„Be abejo reikėtų, nes atsiradus pokyčiams, sumažėtų galimybės piktnaudžiauti, būtų didesnė atsakomybė, kuo mažiau būtų taikomi dvigubi standartai. Pavyzdžiui, prokuroras, tyręs jūsų mero bylą, nuslepia informaciją, kad jo tėvai geri draugai su teisiamuoju. Kiekviena byla turi savo stiprią ir silpną pusę. Prokuroras už tuos ryšius gavo pastabą, bet kad gynyba bedė į silpniausią vietą, akivaizdu, ją galėjo nurodyti tas pats prokuroras. STT vykdžius tyrimą, nebuvo nurodytas kabineto numeris, vadinasi, neteisėtai buvo klausomasi pokalbių ir dokumentai iš bylos išimti,- sakė LR Seimo narys.

Ši svečio išsakyta informacija apie mero ir kitų konservatorių vyksią bylą ypač sudomino bei nustebino susitikimo dalyvius. 
Apie kolektyvinę atsakomybę
G. Lipnevičius pasiteiravo popietės svečio, kokia jo nuomonė apie kolektyvinę atsakomybę ir ar ji reikalinga. „Demokratinė visuomenės priiminėja kolegialų sprendimą, o demokratinė širma priiminėja sau palankius sprendimus. Kolektyvinis sprendimas priimamas kartu, dar nėra išspręstas klausimas dėl asmeninės atsakomybės“,- sakė politikas
Susitikimo pabaigoje LR Seimo narys P. Urbšys  išreiškė nuostabą Lietuvos žmonėmis, kurie  niekada nepraranda vilties, o tai – fantastinis dalykas. Seimo nariams rinkėjai duoda vilties mandatus, tad galime turėti valstybę, vertą jos žmonių, ir už tą  viltį reikia dėkoti žmonėms.
Susirinkusieji į popietę iškėlė klausimą,  kodėl renkami susikromitavę politikai, kaip, pavyzdžiui, konservatoriai Radviliškio rajone. Į šį klausimą turėtų atsakyti šios partijos rėmėjai.

Susitikimo pabaigoje bendruomenės pirmininkas  padėkojo LR Seimo nariui P. Urbšiui už nuoširdų pokalbį,o popietės dalyviai padėkojo gausias aplodismentais.
Bendruomenės narius kava vaišina pirmininkas G.Lipnevičius, jam padėjo bendruomenė nariai G. Chodosovskaja, V.Goštautienė, V.Girštautienė, D.Sopina.
Kitoje „Kavos popietėje“, rugpjūčio 19 d., 12 val., svečiuosis  „Euro vaistinės“ vedėja D. Rakutienė, su  kuria bus diskutuojama apie vaistus bei sveikatą.
 

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019