Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dviračių žygis rajono keliais

Avatar

Paskelbta

data

Jau šeštus metus iš eilės buvo organizuojamas dviračių žygis Radviliškio rajono keliais. Kadangi žygiai yra teminiai, o 2017 – ieji Lietuvoje yra paskelbti Piliakalnių metais, tai ir žygį organizavęs Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Paveldosaugos ir turizmo skyriaus vedėjas V. Simelis vedė žygeivius aplankyti Radviliškio rajono piliakalnius. Žygeiviai, kurių buvo per 20, per dvi dienas nuvažiavo beveik 140 kilometrų, didžiąją dalį – neasfaltuotais rajono keliais.

Žygis prasidėjo sveikinimo kalbomis ir taisyklių, kaip elgtis kelyje, išaiškinimu. Pajudėjusią žygeivių koloną Radviliškio miesto gatvėmis palydėjo policijos automobilis.

Pirmas dviračių žygio tikslas – Velžių piliakalnis, esantis Velžių kaime. Dažnam rajono gyventojui labiau žinomas šalia stovintis „Žirnelis“ nei pats piliakalnis ar vietinių gyventojų pasakojimus apie kažkada ant piliakalnio stovėjusią bažnyčią, kuri prasmego į žemę. Iš ten žygeiviai pajudėjo Alksniupių kaimo link, bet trumpam atsikvėpti sustoja Radvilonių kaime. Apie vidurdienį kaime beveik nesimatė gyvybės ženklų, tačiau po kurio laiko atsirado keletas smalsuolių, apžiūrinėjusių dviratininkus. Kadangi netoli kaimo sankryžos yra Radvilonių dvaras, tai žygeiviai ekspromtu nutarė jį apžiūrėti. Svetinga dvaro šeimininkė netgi įsileido į vidų bei noriai bendravo su netikėtais svečiais.

Tingus, bet tvarkingas Alksniupių kaimas pasitiko ramybe. Pačiame kaime žygeivius sutiko kultūros namų direktorė L. Didžbalienė su Alksniupių seniūnaičiu A. Blinstrubu. Jie ne tik suteikė progą pasistiprinti ir atsigaivinti, bet ir aprodė kultūros namus, juose esančią puikias sales, „Draugo“ kolūkio muziejų.

Antrasis piliakalnis – Raginėnų. Žygeiviai susipažino ne tik su sakmėmis, pasakojimais ir padavimais apie piliakalnį, bet ir apsidairė aplinkui, susipažino su gyvenvietės istorija ir aplink išlikusiais pilkapynais.
Trečiasis ir paskutinis pirmąją žygio dieną aplankytas piliakalnis buvo Kleboniškių, esantis vos už kelių kilometrų nuo Raginėnų piliakalnio. Apžiūrėję bei pasivaikščioję po piliakalnį ir pasistiprinę rastomis žemuogėmis, žygeiviai pasuko į Kleboniškio kaimo muziejų, priklausantį Daugyvenės kultūros istorijos muziejui – draustiniui. Ten vyko kaimo kapelų šventė. Pasistiprinę sultiniu ir kibinais, žygeiviai toliau patraukė Šeduvos link. Nežinia, kuriai – Pakalniškių ar Šeduvos – seniūnijai priklauso dviračių takas tarp Raudondvario ir Šeduvos, bet neūkiškumas bado akis, nes takas baigia apželti žolėmis iš abiejų pusių. Tuo tarpu, skirtingai nuo tako būklės, prie pat Šeduvos seniūnijos esančioje aikštėje skvero žaliosios vejos rūpestingai prižiūrėtos. Šį kartą mūsų nepasitiko nei savo svetingumu besigiriančios Šeduvos bendruomenės atstovai, nei savo įvaizdžiu perdėtai besirūpinantis Šeduvos seniūnas. Ilgai nelūkuriavę, patraukėme į Pakiršinio pusę. Pakelėje dar apžiūrėjome memorialą, skirtą nužudytų Šeduvos žydų atminimui.

Pakiršinio dvare žygeivius pasitiko Radviliškio etninės kultūros ir amatų centro direktorė E. Karaliūtė. Jos paruoštomis vaišėmis – obuolių ir serbentų sultimis bei obuolių pyragu – žygeiviai galėjo pasistiprinti. Dvaro šeimininkė svečiams aprodė įvairių dirbinių ekspoziciją.

Iš Pakiršinio žygeiviai visu būriu patraukė į Baisogalos priestočio Imantų bendruomenės šventę. Maloniai žygeivius nuteikė svetingai pasitikę šventės organizatoriai ir jos dalyviai. Įsikūrę prie Baisogalos marių, dviračių žygio dalyviai naktį praleido palapinių miestelyje.

Sekmadienio rytą žygeiviai, pasistiprinę Baisogalos miestelio kavinėje „Pas Zitą“, pajudėjo link ketvirtojo žygio tikslo – Diauderių piliakalnio. Piliakalnis giliai pasislėpęs miške, todėl iki jo nusigauti žygeiviai turėjo pėsčiomis. Iki paskutiniojo žygio tikslo teko gerokai paplušėti žvyruotais Baisogalos, Grinkiškio, Šiaulėnų ir Šaukoto seniūnijų keliais. Tad kai kurie žygeiviai Minaičių kaime esantį laisvės kovų memorialą pasiekė gerokai apsitaškę purvais. Itin svetingai pasitikusi Kunigiškių kaimo bendruomenė leido pamiršti nedidelius kelionės nepatogumus.

Penktasis žygio piliakalnis – Kudinų, arba kitaip vadinamas Šiaulės kalnas. Pasakojama, kad Kudinų piliakalnio vietoje kažkada stovėjusi bažnyčia, kurią užnešęs smėlis. Kadangi apžvalgos bokšto teritorijoje draudžiama važinėtis ir dviračiais, todėl prieš paskutinį kelionės etapą žygeiviai turėjo nusėsti nuo dviračių ir pėsčiomis apeiti teritoriją. Gaila, bet nepastebėti nenupjautos žolės prie pat takų nebuvo galima nepamatyti, o vienoje vietoje peraugusioje žolėje sunkiai matėsi suolelis, skirtas pailsinti pavargusias kojas.

Prieš parvykstant į Radviliškį, žygeivius pietumis pavaišino Šiaulėnų bendruomenė. Daugėlaičių kaime buvo paskutinis sustojimas ir šio kaimo bendruomenės nariai leido sustojusiems žygio dalyviams atsigaivinti ir pasistiprinti prieš kelionės finišą.

Parvykusius dviračių žygio dalyvius pasitiko gausus artimųjų būrys. Visiems, dalyvavusiems žygyje, buvo išdalintos padėkos už ištvermę, už norą pažinti Radviliškio rajoną.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už „valdiškus“ – asmeninis seimūno laikraštis

Avatar

Paskelbta

data

Lietuviška patarlė „darbas meistrą giria“ negalioja tiems, kurie prieina prie valdiškų ėdžių. Jei rinkėjai negiria, pasigirti galima už „valdiškus“.

Seimo milijonierius „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas, neseniai sėdęs prie prabangaus visureigio vairo, nusprendė pataupyti – „tratina“ Seimo kanceliarijos lėšas. Politikas Radviliškio rajoną nuklojo asmeniniu laikraščiu „Seimo nario Aurimo Gaidžiūno naujienos“.

Artėjant rinkimams išsileido laikraštį

Pastarosiomis savaitėmis rajono „valstiečiai“ sukasi net sušilę. Blaškosi po namus, sukasi po turgų. Artėjant naujiems Seimo rinkimams gyventojams nemokamai dalijamas asmeninis Seimo nario A. Gaidžiūno laikraštis.

Skambiai „naujienomis“ pavadintame aštuonių puslapių laikraštyje liaupsinte liaupsinamas rajono vienmandatėje apylinkėje išrinktas baisogališkis A. Gaidžiūnas. Vien tik politiko nuotraukų – kelios dešimtys.

Leido už mokesčių mokėtojų pinigus

Jeigu atidesnis „naujienų“ skaitytojas ir suras informaciją, už kokias lėšas išleista politiko reklama – gali prireikti didinamojoje stiklo. Pasitelkus pastarąjį galima įskaityti mažytėmis raidėmis skelbiamą žinią – laikraštis išleistas už Seimo kanceliarijos lėšas. Tai yra, už mokesčių mokėtojų pinigus. Tačiau neskelbiama, kiek šis leidinys kainavo, kokiu tiražu išleistas ir kokia įmonė leido.

Visuomenės informavimo įstatymas draudžia tiek valstybės, tiek savivaldybių institucijoms turėti „personalines“ žiniasklaidos priemones. Tačiau Seimo nario padėjėjas Kęstutis Dambrauskas ginasi, girdi tai esanti informacija apie Seimo nario veiklą. Suprask, keli tuzinai politiko nuotraukų – toji informacija apie ketverius metus Seime trukusius darbus, kuriuos rinkėjai trokšte trokšta išvysti.

Politikas nėrė į krūmus

Rinkėjai turi teisę žinoti, kam jų pinigus leidžia politikai. Tačiau A. Gaidžiūnas, regis, mano priešingai.

Redakcijos šaltinių teigimu, Seimo kanceliarijos pinigai galėjo nukeliauti su „valstiečiais“ siejamai įmonei. Todėl redakcija Seimo nario el. paštu nusiuntė paprastus klausimus: kiek kainavo leidinys, kam ir kiek išleista už laikraščio leidybą – parengimą spaudai, spausdinimą, platinimą.

Atsakymo iš paties Seimo nario nesulaukta – vietoje jo sulaukta padėjėjo K. Dambrausko laiško.

„Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas mane įpareigojo Jums pateikti atsakymą į gautus klausimus. Remiantis Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo 16 straipsnio 6 dalies 1 punktu ne politinės kampanijos laikotarpiu skleidžiami įprastinio pobūdžio informaciniai pranešimai apie valstybės politikų, politinių partijų, jų valdymo organų veiklą,

išskyrus atvejus, kai tokiais pranešimais yra agituojama per būsimą politinę kampaniją balsuoti valstybės politiko, politinės partijos ar jos nario interesais arba už tokius pranešimus yra atsilyginama ar numatoma atsilyginti nėra laikomi politine reklama“, – rašo padėjėjas.

Sužinojote, kiek kainavo politiko laikraštis? Mes irgi – ne. Klausėme apie ratus, atsakė – apie batus. Jeigu viskas atlikta skaidriai, kam slapstytis už bereikšmiškų išvedžiojimų?

 Seimo narys „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas artėjant rinkimams rajoną nuklojo asmeniniu laikraščių, kurį išsileido už Seimo kanceliarijos lėšas.

Panašu, kad ekskliuzyvinį visureigį įsigijęs Seimo narys žaliasis „valstietis“ A. Gaidžiūnas nusprendė pataupyti savo reklamai – jai naudoja mokesčių mokėtojų pinigus.

‚,Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio konservatoriai – vėl teismų verpetuose

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio konservatoriai, su meru A.Čepononiu priešakyje, ne vienerius metus mynę teismų slenkstį, vėl atsidūrė teisėsaugos akiratyje. Šį kartą Temidė vėl  kirto ūkininkui G.Žilėnui.

Skundas atmestas

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kasacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Šiaulių apygardos teismo 2018 m. liepos 4 d. nuosprendžio, Lietuvos apeliacinio teismo 2019 m. balandžio 11 d. nuosprendžio ir nuteistųjų kasacinius skundus atmetė.

Aukščiausiasis Teismas buvusį Seimo narį Vitą Matuzą dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo nuteisė trejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant dvejiems metams.

Ir kitiems nuteistiesiems šioje baudžiamojoje byloje laisvės atėmimo bausmės vykdymas atidedamas dvejiems metams. Buvusio Seimo nario sutuoktinė Danutė Matuzienė pripažinta kalta dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jai subendrinus bausmes skirtas 2 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimas. Moteriai teks sumokėti ir 7980 eurų baudą. Buvusio Seimo nario žmonai bausmės buvo subendrintos, nes tai nebe pirmasis apkaltinamasis nuosprendis. D. Matuzienė jau anksčiau buvo pripažinta kalta dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvyčių kooperatinei bendrovei, kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo.

Buvusiam akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ vadovui Vytautui Šidlauskui, pripažintam kaltu dėl piktnaudžiavimo, paskirta dvejų metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

„Žilvyčių“  kooperatinės bendrovės valdybos pirmininkas Gintaras Žilėnas pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, jam paskirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Juridinis asmuo – „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“ – pripažinta kalta dėl piktnaudžiavimo, jai paskirtas likvidavimas.

Buvęs „Panevėžio energijos“ darbuotojas Stanislovas Raipa nuosprendžio neskundė. Jis ankstesnių teismų sprendimais buvo pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo, piktnaudžiavimo, paskiriant dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Visiems nuteistiesiems teks sumokėti po 376 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Samdė partietį

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir baudžiamosios bylos nagrinėjimo teisme metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. STT Panevėžio valdybos pareigūnai išsiaiškino, kad akcinėje bendrovėje „Panevėžio energija“ buvo neskaidriai vykdomi viešieji pirkimai, kurių vertė siekė apie 5 mln. eurų. Teismas konstatavo, kad nuteistieji bendrininkavo piktnaudžiaudami per AB „Panevėžio energija“ organizuotus viešuosius pirkimus, o nusikalstamas veikas organizavo buvęs Seimo narys Vitas Matuzas. Pirkimai buvo suorganizuoti taip, kad juos laimėtų „Žilvyčių kooperatinė bendrovė“.

G. Žilėnas teismuose – ne naujokas

Norime priminti, kad ūkininkas G. Žilėnas teismų slenkstį mina jau ne pirmą kartą. Šiaulių apygardos teisme buvo  nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai korupcija buvo pateikti 9 asmenims ir vienai įmonei. Ši baudžiamoji byla teismui buvo perduota dar 2014 metų balandį, o pradėta nagrinėti kitų metų birželį.

Byloje dėl pastatų rekonstrukcijos kaltinimai buvo pareikšti devyniems fiziniams ir vienam juridiniam asmeniui. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai teigia nustatę, kad vieno iš Radviliškio miesto kultūros centro pastatų rekonstrukcijos bei Radviliškio rajono Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo darbų konkursus laimėjo finansinių problemų turėjusi bendrovė. Jos akcininkai konservatoriai Aloyzas Juodis ir Gintaras Žilėnas buvo ir Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai, turėję kontroliuoti šį juridinį asmenį. Šioje byloje jiems taip pat buvo pateikti kaltinimai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019