Dučinsko vardo teniso varžybos

Liepos 31 – rugpjūčio 1 dienomis vyko 15-tasis Dučinsko vardo taurei laimėti teniso turnyras. Žaidė teniso mėgėjai, atvykę iš Vilniaus, Pasvalio, Skaudvilės, Radviliškio ir mūsiškių vietinių būrys – viso 16 žaidėjų. Suskirstyti pagal pajėgumą į du pogrupius,  šeštadienio rytą pradėjo turnyrą.  Abi dienos buvo gražios – saulėtos, bet nekarštos.

Sekmadienį, per patį turnyro įkarštį, į Baisogalą užsuko mums gerai pažįstamas Lietuvos respublikos Seimo narys Antanas Čepononis. Trumpam pertraukus varžybas, jis  pasveikino dalyvius ir organizatorius, prisiminė mokslininką  Alfredą Dučinską ir visiems varžybų dalyviams padovanojo baltus marškinėlius su Baisogalos emblema, o jau baigusiam turnyrą šiauliškiui Mariui Bubai įteikė Paguodos prizą.

Sekmadienio popietėje aiškėjo prizininkai ir nugalėtojai. Stipriais padavimais ir smūgiais per tinklą išsiskyrė Dučinsko giminaičiai Jokūbas ir jo tėvas Stanaičiai, baisogalis Eimutis Briedelis, bet geriausiojo žaidėjo taurė teko ne jiems. Finale susitiko du jau pradėję žilti Vytautai – iš Skaudvilės ir Pasvalio. Po ramios, be stiprių kirčių, bet tiksliai pataikydamas kamuoliuką į silpną varžovo vietą, kovos, nugalėtoju tapo pasvalietis, vairavimo mokyklos instruktorius Vytautas Špokauskas, įveikęs savo bendraamžį 60-metį mokytoją iš Skaudvilės Vytautą Kenstavičių 6 – 2, 6 – 1. Pastarasis anksčiau Baisogaloje jau du kartus buvo laimėjęs Dučinsko vardo taurę, ir jei būtų laimėjęs dvikovą šiemet, Pereinamoji taurė, 10 metų keliaudama po „svietą“, būtų likusi visam laikui Skaudvilėje. V.Špokauskas sakė, kad Pasvalys neturi tokių gerų kortų, kaip Baisogala, yra sulopytu pagrindu aikštelė, kurioje žaisdamas jis net kelio traumą gavo. Kortus įsirengė pasvalietis verslininkas, kuriame retkarčiais  pasitreniruoja. Dalyvauja daugelyje turnyrų, pastoviai – Šiauliuose.

Trečią vietą, susitikęs su 27-mečiu sūnumi Jokūbu, rezultatu 7- 6, 1- 6 ir 10 -5 laimėjo ir taure buvo apdovanotas 50-metis vilnietis Juozas Stanaitis. Jų kova dėl vietos buvo tikrai sportiška, principinė, kovėsi lyg nebūtų giminės. Bet pasibaigus dvikovai suprakaitavę, nuoširdžiai  apsikabino.

Nugalėtojams taures įteikė sporto instruktorius Julius Optas, turnyrą organizavo Gintaras Marcinkus.

Kazys Strolys

Total
0
Dalinasi
Related Posts