Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dovana kraštiečiams – kelionė po Bauskės apylinkes

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 11 d. Pakalniškių bendruomenės narius į kelionę po Bauskės apylinkes pakvietė kraštietis istorikas Petras Juknevičius.

Kelionės metu aplankė Bauskės rotušę, pastatytą XVII a. pirmoje pusėje, kuri buvo didžiausia ir puošniausia Kuržemės hercogystėje. Dabartiniu metu joje įsikūręs Turizmo informacijos centras. Rotušėje keliautojai ne tik apžiūrėjo ekspoziciją „Sverk ir matuok Bauskėje“, bet ir patys aktyviai dalyvavo šioje akcijoje ir netgi gavo sertifikatus.

Keliautojai aplankė ir Šventosios Dvasios liuteronų bažnyčią, kuri buvo pastatyta XVI amžiuje. Tai pats seniausias Bauskėje išsaugotas senamiesčio pastatas, kuris kažkada buvo pastatytas vokiečių parapijai. Ši bažnyčia rūpestingai saugoja liudijimus apie miesto ir miestiečių istoriją, joje surinkta nuostabi meno paminklų kolekcija.

Pakalniškių bendruomenės nariai turėjo galimybę pasivaikščioti po Saulės skverą ir sinagogos vietą, aplankė garsaus Latvijos poeto Vilio Plūdonio paminklą, kuris Bauskės centre pastatytas 2014 m. Paminklo autorius – Girts Burnis.

Tą pačią dieną keliautojai aplankė ir Bauskės pilį, kurios ansamblį sudaro dvi dalys. Senesnė dalis – Livonijos ordino pilis, statyta XV amžiaus viduryje, tačiau iki šių dienų išlikę tik jos griuvėsiai. Naujesnė – Kurlando hercogų rezidencija, kuri buvo pastatyta XVI amžiaus pabaigoje, išlikusi, žavi apsilankančius turistus savo didybe ir grožiu. Turistai kopė į senosios pilies Didįjį bokštą ir mėgavosi Mušos ir Mėmelės upių santakos bei plačiu Žiemgalos gamtovaizdžiu.

Kraštiečiai vyko ir į Žiemgalos Gamtos ir mašinų muziejų, kuris įsikūręs šalia Uzvaros, prie Lietuvos sienos. Senų išskirtinių motorinių transporto priemonių muziejus yra didžiausia privati automobilių kolekcija Baltijos šalyse. Iš viso muziejuje yra 100 įvairių 20 šimtmečio automobilių. Žiemgalio valstiečių sodyboje turistai iš arčiau susipažino su senovine latvių buitimi.

Pakalniškių bendruomenės nariai nuoširdžiai dėkoja kraštiečiui Petrui Juknevičiui už įdomią ir turiningą ekskursiją, kuri leido pažinti Bauskės krašto grožį, kelionės metu pasidžiaugti jos architektūriniais paminklais. Kraštiečiui organizuoti šią kelionę padėjo Pakalniškių kaimo bibliotekininkė Ramutė Smailienė.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naktį du girti radviliškiečiai daužė namo bei buto duris, gadino automobilių veidrodėlius

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 d. 2.30 val. Radviliškyje, Kaštonų g., neblaivus (2,25
prom.) vyras, gim. 1995 m., ir kitas neblaivus (2,04 prom.) vyras, gim.
1989 m., sugadino trijų lengvųjų automobilių veidrodėlius,
sulaužė daugiabučio namo laiptinės duris bei apgadino vieno buto
duris. Abu įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje du nepažįstamieji užpuolė ir apvogė automobilio vairuotoją

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 21 d. 7.11 val. Radviliškyje, G. Sakalausko g., vyrą, gim. 1961
m., sumušė du nepažįstami asmenys ir iš jo automobilio pagrobė
krepšį su asmeniniais daiktais, dokumentais ir maisto produktais.
Nukentėjusysis galvos žaizdas po medikų apžiūros Radviliškio
ligoninėje gydosi ambulatoriškai. Turtinė žala – 385 eurai. Vėliau
netoli įvykio vietos pagrobtas krepšys su daiktais rastas.
Nusikalstamos veikos padarymu įtariami neblaivus (2,32 prom.) vyras,
gim. 1992 m., ir neblaivus (1,80 prom.) vyras, gim. 1982 m., sulaikyti
ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi