Diskutuota apie skiepijimo nuo COVID-19 proceso organizavimą Radviliškio rajone

Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, seniūnai, Radviliškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovai nuotoliniu būdu surengtame pasitarime diskutavo apie visuotinės vakcinacijos nuo Covid-19 ligos organizavimo Radviliškio rajone iššūkius.

Plataus masto vakcinacija – didelis iššūkis sveikatos priežiūros įstaigoms

„Tokio masto vakcinacijos per tokį trumpą laiką ne tik Radviliškyje, bet ir visame pasaulyje nėra buvę, sprendžiamų klausimų iškyla kasdien, todėl šiame pasitarime aptarta, kaip prie vakcinacijos proceso sklandesnio organizavimo galėtų prisidėti seniūnijos, jų darbuotojai. Sulaukta ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų prašymo prisidėti prie skiepijamų asmenų sąrašų sudarymo“, – sakė Aistė Ginaitienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos vyriausioji gydytoja.

Paskiepytos pirmosios skiepijimo prioritetų sąraše esančios asmenų grupės

Radviliškio rajone pirmąja vakcinos doze jau paskiepyta 618 asmenų, t. y. visi asmens sveikatos priežiūros įstaigų, Radviliškio ligoninės darbuotojai, globos namų darbuotojai ir gyventojai, slaugos skyrių pacientai ir darbuotojai, odontologai, vaistininkai. Šiuo metu sudarinėjami norinčiųjų skiepytis asmenų sąrašai pagal prioritetus ir amžiaus grupes.

Iššūkiai – ne tik sąrašai, bet ir patalpos, pavėžėjimas

Išklausius Radviliškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasisakymus, paaiškėjo, kad labiausiai pagalbos dėl skiepijamų sąrašų sudarymo reikia Šeduvos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigai. Jiems šiuo klausimu planuoja talkinti Šeduvos miesto seniūnijos darbuotojai. Kiekvienam rajono gyventojui bus skambinama, siekiant išsiaiškinti, ar jis sutinka būti paskiepytas, ar ne. Kiekvienas, sulaukęs tokio skambučio, turi žinoti, kad skambinant dėl skiepo nėra prašoma jokių prisijungimo prie banko duomenų, jokių asmens kodų ar kitokių asmens identifikavimo duomenų, tikslinamas tik asmens vardas, pavardė, telefono numeris ir klausiama, ar jis sutinka skiepytis nuo COVID-19 ligos, ar ne.

Radviliškio rajono pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos didžiausia problema – skiepijimui tinkamos patalpos. Šiuo metu skiepijama poliklinikos procedūriniame kabinete, prie kurio laukia ir antikūnių testo atlikti atėję asmenys, ir sergantieji kitomis ligomis, ir laukiantieji procedūrų. Susidaro grūstys, tad reiktų paieškoti labiau tinkamų patalpų gyventojų skiepijimui Radviliškio mieste“, – sakė Žydrūnė Motiejūnienė, Radviliškio pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos slaugos administratorė. Tinkamų vykdyti gyventojų skiepijimą patalpų paieškomis užsiims Radviliškio rajono savivaldybės administracija.

Gali būti, kad skiepytis sutikusius asmenis iš nutolusių vietų iki pirminės sveikatos priežiūros centro atveš tam tikslui paskirtas transportas. Šiuo klausimu taip pat rūpinasi Radviliškio rajono savivaldybės administracija.

Imunitetas – trims mėnesiams, nebus skiepijami COVID-19 persirgę asmenys

Covid-19 vakcina asmenys skiepijami du kartus, tik po dviejų skiepų susiformuoja imunitetas. Jis išlieka apie tris mėnesius, vėliau skiepą reikia kartoti, atlikti pakartotiną vakcinaciją. Visiems rajono gyventojams, paskiepytiems pirmąja vakcinos doze, suteikta informacija apie vakcinacijos laiką antrąja skiepo doze, bet, pasak A. Ginaitienės, sudėtinga iš anksto numatyti kitų asmenų grupių naujos vakcinacijos datą, nes nėra aiškiai žinoma, kada rajoną pasieks paskirtos naujos vakcinos dozės.

Žinoma, nebus skiepijami asmenys, kurie per tris mėnesius iki numatomos skiepijimo datos sirgo COVID-19 ar skiepijimo metu serga besimptome šios ligos forma. Tai bus tikrinama atliekant greituosius antikūnių testus. Tokiems asmenims skiepijimo procesas bus atidedamas vėlesniam laikui, nes persirgus organizme natūraliai susiformuoja imunitetas.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
15
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts