Socialiniai tinklai

Aktualijos

Direktorių delegacija Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 17 dieną Vinco Kudirkos progimnaziją aplankė Panevėžio švietimo įstaigų vadovų delegacija. Mūsų mokykla šio renginio metu ne tik pasidalino savo patirtimi, bet ir atstovavo viso Radviliškio rajono švietimo pasiekimus.

Delegacijos atstovams pristatėme mokykloje įgyvendinamus projektus ,,Integralus gamtamokslinis ugdymas 5–8 klasėse“, ,,Informatika pradiniame ugdyme“, finansinio raštingumo projektą ,,Mano bendruomenė“, pradedančiųjų mokytojų projektą „Tęsk“, ,,eTwinning“, individualios pažangos įsivertinimo bei Lions Quest programos patirtis, sportinius pasiekimus, taip pat suskaitmenintos mokinių maitinimo sistemos privalumus. Vėliau vyko ekskursija po mokyklos ir partnerių erdves: aprodėme areną, baseiną, priešmokyklinio ugdymo patalpas, naująją laboratoriją bei edukacinį centrą. 

Atsidėkodami vadovai įteikė atsiminimo dovanėles bei Panevėžio švietimo centro padėką.

Gertrūda Vileikienė, lietuvių kalbos mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Karantino metu Radviliškio ligoninėje – remontas!

Avatar

Paskelbta

data

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ darbuotojai stebisi direktoriaus V. Smalinsko užmoju karantino metu vykdyti remontus. Pasak medikų, remontas karantino metu – visiškai nesuderintas reiškinys su sterilios įstaigos statusu.

Gegužės 26 d. ligoninės durys buvo  plačiai atvertos, nebuvo ir perspėjimo, kad draudžiama lankyti ligonius ar į pastatą įeiti pašaliniams asmenims, pacientams. Ligoninės pastate, dulkių sūkuryje, darbavosi statybininkai, o pacientai laisvai įeidavo į pastatą, lyg jokio karantino net nebūtų.

Pagal CVP IS duomenis, ligoninėje remonto darbus atliks įmonė „Akira Group” už 9 tūkst. 915,95 eurus. Statybininkai pasamdyti nuo gegužės 22 dienos ir darbai  turėtų būti baigti iki birželio 8 dienos. Tad  kurį laiką medikai bei pacientai pasmerkti kęsti remonto nepatogumus, kvėpuoti dulkėmis.

„Remontas vyko ir Radviliškio psichikos sveikatos centre, tačiau tuo metu gydytojai dirbo kitur, pacientai dėl karantino nebuvo įleidžiami, tad statybos darbai niekam netrukdė“,- sakė šio Centro darbuotojai.

Beje, remontas ligoninėje vyksta netoli  izoliacinių patalpų, kurios naudojamos ligoninės pacientų izoliavimui dėl COVID – 19 ligos.

Ši problema neliko nepastebėta ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narių. Šių metų gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius paklausė ligoninės vadovo, kodėl ligoninėje vyksta remontas, kai turi būti ribojamas pacientų bei lankytojų skaičius ir kiek šis remontas įstaigai kainuos.

Posėdyje nuotoliniu būdu dalyvavęs ligoninės direktorius V. Smalinkas „nėrė į krūmus“ ir nesugebėjo atsakyti į tokį paprastą klausimą. Tik meras, sukdamasis iš nepatogios situacijos, už  savo ilgametį kolegą atsakė, kad atsakymą pateiks raštu. Tad belieka klausimas, kodėl vieniems Lietuvos Respublikos įstatymai galioja, o kitiems – ne.

(Bus daugiau)

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įgyvendintas Tarybos narių siūlymas – Radviliškio miesto kapinėse nemokama įrankinė

Avatar

Paskelbta

data

Prie Radviliškio miesto kapinių, Vingėliškio gatvėje, įrengta visada veikianti įrankinė. Žmonės, atvykę aplankyti artimųjų kapų, jų priežiūrai reikalingus įrankius galės pasiskolinti ir, žinoma, nepamiršti grąžinti.

Įrankinės idėja – iš  „Radviliškio krašto“  bendruomenės

2018 m. gegužės 2 dieną „Radviliškio krašto bendruomenė“, vadovaujama pirmininko Gedimino Lipnevičiaus, teikė pasiūlymą Radviliškio  rajono savivaldybės merui Antanui Čepononiui bei Radviliškio miesto seniūnui Ernestui Mončauskui  prie miesto bei kitų kapinių įrengti nemokamus įrankių stendus, kad atvykusiems aplankyti artimųjų kapų radviliškiečiams bei svečiams iš kitų rajonų nereikėtų  vežtis laistytuvų, grėblių, kastuvų ir jie galėtų pasinaudoti įrankiais kapinių tvarkymui nemokamai. Buvo paskaičiuota, kad tokios įrankinės įrengimui reikėtų vos šimto eurų.
Į „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių pasiūlymą už vagystes iš automobilių teistas seniūnas E. Mončauskas atsakė gana skeptiškai: „Įrankius  žmonės pavogs“.

Išgirstas Tarybos narių pasiūlymas

„Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui ir jo pavaduotojai Vilmai Aleknienei tapus  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariais, jie dėl įrankinių prie kapinių įrengimo pateikė dar vieną siūlymą – šį kartą ir Tarybai. Tarybos narių pasiūlymas  buvo išgirstas ir įrankinės atsirado prie daugelio Radviliškio rajono bei miesto kapinių. 
Beje, ir Radviliškio seniūno mestelėta frazė „Žmonės pavogs įrankius“, kaip parodė laikas, nepasiteisino – štai iš prie Šeduvos kapinių įrengto įrankių stendo  kol kas niekas nedingo.

Ir Radviliškyje įrengtas įrankių stendas

Po dvejų metų pagaliau įrankių stendas atsirado ir prie Radviliškio miesto naujųjų kapinių.

„Pagaliau, po dvejų metų mūsų siūlymų, įrankių stendai įrengti  ne tik prie Šeduvos, Baisogalos bei kitų kapinių, bet ir prie Radviliškio miesto kapinių. Radviliškio miesto senjorai skundėsi, kad sunku autobusu ar dviračiais vežioti įrankius į kapines, tad  įrankinės prie kapinių buvo būtinos. Ką buvo galima padaryti per savaitę, konservatoriams merui, administracijos direktorei bei  seniūnui prireikė dvejų metų. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau, negu niekada“,- sakė atvykęs naujosios įrankinės apžiūrėti Tarybos narys ir bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.

G. Lipnevičius kapinių administratorei – kapininkei Birutei Jackienei patarė laistytuvus bei įrankius nudažyti ryškia spalva, kad matytųsi, jog jie priklauso kapinėms – tai  atbaidytų ilgapirščiams norą pasisavinti įrankius. „Pamatę, kad žmogus nešasi ryškiai dažytą įrankį, aplinkiniai jau žinos, kad tai įrankinės prie kapinių turtas ir perspės tokį užuomaršą: „Kur nešiesi laistytuvą ar grėblį iš kapinių?“- sakė Tarybos narys ir „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas.

Kapinių administratorė pažadėjo atsižvelgti į šį pasiūlymą.
Įrankinę galima rasti prie Radviliškio miesto kapinių pagrindinio įėjimo įsikūrusio kapinių administratoriaus namelio. Tikimasi, kad žmonės su įrankiais elgsis atsakingai, nepamirš grąžinti atgal. Ši graži idėja jau įgyvendinta prie daugelio Lietuvos kapinių ir tikimasi, kad artimiausiu metu bus įrengta ir prie likusių. 

Pagal Tarybos narių siūlymą, bendruomenės bei seniūnijos įrengė įrankines prie Radviliškio, Šeduvos, Baisogalos, Grinkiškio, Polekėlės, Alksniupių bei prie daugelio kitų kapinių.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019