Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Didėja mokestis už namų administravimą

Avatar

Paskelbta

data

Gyventojai skundžiasiDidėja mokestis už namų administravimą


Į „Radviliškio krašto“ redakciją paskambinę radviliškiečiai skundžiasi vis didėjančia mokesčių našta. Vienas iš didėjančių mokesčių – UAB „Radviliškio būstas“ už namų administravimą.

Gyventojai klausia: „Kaip gali savivaldybė nuspręsti, kada kelti maksimalius tarifus be gyventojų pritarimo .Įdomu, kaip dažnai ji nuspręs juos didinti ? Kodėl nesugalvoja mažinti?“

Šį klausimą iškelti rajono gyventojus paskatino rajono tarybos priimtas sprendimas „Dėl Radviliškio rajono daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administravimo maksimalaus tarifo apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuriame patvirtintas  Radviliškio rajono daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administravimo skaičiuojamasis tarifas – 0,046 Eur/m2 naudingo ploto per mėnesį (be PVM). Šis tarifas įsigaliojo nuo liepos 1 dienos.

Pagal šį tarifą nuo liepos 1 d. buvo perskaičiuotos namų administravimo išlaidos ir ši paslauga gyventojams pabrango, pavyzdžiui, nuo 0,0514 Eur./kv. m iki 0,0557 Eur./ kv.m.

Pasak UAB „Radviliškio būstas“ atstovės Neringos Paulauskienės, namų administravimo mokestis perskaičiuojamas ir didinamas ne kasmet. Šiemet perskaičiavus namų administravimo mokestį, jis  gyventojams padidėjo maždaug 1 euro centu ir tai priklauso nuo namo amžiaus, ploto ir t.t.

Beje, tarybos posėdžio metu „valstiečiui“ J. Povilaičiui iškilo klausimas, kodėl komitetuose buvo svarstoma mažesnė kaina už namų administravimą, o dabar tvirtinama didesnė. Pasak administratorės direktorės J. Margaitienės, namų administravimo konkursą laimėjusiam ir mažesnę kainą pasiūliusiam UAB „Radviliškio būstui“ niekas po to netrukdo pasikelti administravimo kainos iki rajone leistino maksimumo.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi