Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Dėl ligoninės vadovo kėdės „muštynės“ teisme

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 8 d.  Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose toliau buvo nagrinėjama Radviliškio ligoninės konkurso byla. Po padarytos pertraukos teisėja Giedrė Kairienė išklausė ginčo puses. Buvusi įstaigos vadovė Danutė Povelauskienė teigė, kad ja buvo atsikratyta. Tuo tarpu Vaidas Smalinskas, dėl kurio kvalifikacijos tinkamumo ir kyla ginčas, įsitikinęs, jog darbas „Sodroje“ turi būti prilygintas socialiniam darbui. Teisininko išsilavinimą turintis V. Smalinskas posėdžio metu Temidės tarnams įrodinėjo, kad jam teko konsultuoti ir klausimais, kur pigiau įsigyti … malkų.
Du viename
Vienintelis likęs Savivaldybės administracijos juristas A. Matuzevičius pristatė tiek Savivaldybės, tiek Savivaldybės administracijos poziciją. D. Povelauskienės advokatė Eugenija Povilaitienė klausimais bandė išsiaiškinti, kam iš tikro atstovauja juristas. Net ir įsigilinusiems į savivaldos darbą buvo gerokai keblu suprasti, kaip dvi institucijos yra persipynusios. Klausimas po klausimo ir buvo puikiai atskleista, kaip yra uzurpuota savivaldybės administracijos institucija. Stebint iš šono, susidarė įspūdis, kad meras A. Čepononis dalina nurodymus sau nepavaldiems darbuotojams, kurie iki paskutinio „kraujo lašo“ gina savivaldybės vadovo poziciją. A. Matuzevičius atskleidė, jog meras nuolat domėjosi konkurso eiga. Kam merui aktyviai lįsti į konkursą, tėra retorinis klausimas.

Meras domėjosi ligoninės viešaisiais pirkimais
Posėdžio metu „prispaustas“ D. Povelauskienės advokatės klausimų, A. Matuzevičius išdavė, kad, be kita ko, meras itin domėjosi vienu viešuoju pirkimu. Juristo teigimu, meras tikrino informaciją apie padarytus pažeidimus, kadangi jam esą buvo pranešta apie LR Viešųjų pirkimų įstatymą. Priminsime, kai Viešųjų pirkimų tarnyba išnagrinėjo su Radviliškio baseinu susijusius pirkimus, konservatorius A. Čepononis nebuvo itin kategoriškas savo bendrapartietės Jolantos Margaitienės atžvilgiu. Kaip ir su sutartimis dėl nemokamo mokinių maitinimo nebuvo nubaustas kitas jo bendrapartietis Vaidas Jakavičius. Nesugebėdamas argumentuotai apginti mero reputacijos, A. Matuzevičius kaip kokia užsikirtusi ir įkyriai besikartojanti plokštelė po kone kiekvieno pasisakymo nuolat pridurdavo: „Tai ne bylos dalykas. Su byla tai nesusiję.“

Buvęs politikas demonstruoja sklerozę
Atstovaudamas savo klientui, advokatas Justinas Usonis itin kazuistiniu pasisakymu į aukštumas kėlė V. Smalinską. Tačiau iš esmės jis nepasakė nieko svarbaus, todėl liudyti buvo iškviestas buvęs politikas. Paklaustas, kokias pareigas ir kiek laiko jas ėjo Savivaldybėje, kokie ryšiai sieja su komisijos nariais, ar tinkamai užpildė dokumentus į konkursą, ar jis nėra pripažintas pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą, ligoninės direktorius V. Smalinskas perėjo į amnezijos būseną. Tūlas pilietis pagalvos, kad naudinga tokia taktika: kas naudinga – atsimenu, kas nenaudinga – neatsimenu. Tauta turėtų žinoti, kad nuo 2015 metų pavasario iki 2018 metų vasaros vienam iš svarbiausių komitetų vadovavo asmuo, kuris, praėjus vos porai mėnesių nuo pareigų pasikeitimo, nebesugeba atsiminti, kokia tvarka yra priimami teisės aktai Savivaldybėje!

Direktoriaus pavaduotoja neutrali
Į teismą pakviesta Radviliškio ligoninės direktoriaus pavaduotoja Kristina Vyšniauskienė pasirinko neutralumo taktiką. Kartu su advokatu Aisčiu Damulevičiumi ji nereiškė jokių atskirų reikalavimų. Galime tik priminti, jog po konkurso ji liko antra, ir, jei teismas pripažintų, jog V. Smalinsko darbo patirtis „Sodroje“ nebūtų laikoma kvalifikuota socialinės pagalbos patirtimi, tai būtent atsilaisvinusi direktoriaus kėdė liktų jai. Ar rajonui ir jo gyventojams tikrai nebūtų geriau, kad jauna, medicinos srityje turinti patirties ambicinga ir nebijanti iššūkių medikė užimtų didžiausios įstaigos rajone vadovo postą? V. Smalinsko protegavimas bet kokia kaina kelia tikrai pagrįstų minčių dėl beatodairiškos konservatorių partijos Radviliškio skyriaus nepotizmo politikos. Tiesa, liudydama, K. Vyšniauskienė mėtė kaltinimus ir buvusiai vadovei. Ji teismui pasakė, kad D. Povelauskienė, sužinojusi apie jos apsisprendimą dalyvauti konkurse, darė moralinį ir psichologinį spaudimą. Anot jaunos specialistės, tuometinė direktorė neišleidusi jos mokamų atostogų, nes esą jos pavaduotoja ruošis konkursui. Mes skaitytojus galime tik informuoti, jog, prašant informacijos iš Savivaldybės administracijos, žiniasklaidai nebuvo pateiktos konkurso pretendentų pavardės. Valdininkai net ribojo visuomenės atstovų dalyvavimą šiame konkurse stebėtojų teisėmis.

Ignoruojamos įstatymo normos
V. Smalinsko ir jam palankių advokatų susierzinimas tikrai suprantamas. Rimtais veidais ir be jokios sąžinės graužaties jie teismui įrodinėjo, kad buvęs komiteto pirmininkas tik vykdė Tarybos nario pareigas ir toks elgesys nepažeidžia jokių teisės aktų. Tokia išvada tikrai teisinga. Tik jie patogiai „pamiršo“, kad kitas įstatymas, tai yra Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje, draudžia valstybės tarnyboje dirbusiems asmenims vienerius metus eiti pareigas tose įstaigose ar įmonėse, kurias jie kontroliavo. O to neneigia nei esamas direktorius, nei jo advokatas. Tikriausiai mažai kas žino, kad būtent Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija neleido A. Čepononiui 2012 metais užimti Savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ direktoriaus posto. Tiesa, jam to ir nereikėjo, nes vėliau tenkinosi gerokai žemesnėmis abonentinio skyriaus viršininko pareigomis. Niekas nenustebo, kad jos buvo sukurtos būtent šiam asmeniui. Tad sistema yra sukurta ir ją reikia išlaikyti bet kokia kaina.

V. Smalinskas mėtė kaltinimus D. Povelauskienei
Esamas ligoninės direktorius nesidrovėjo pateikti kaltinimų buvusiai vadovei. Dar kartą pakviestas liudyti, jis garsiai teismui pareiškė, jog esą šiuo teismo procesu D. Povelauskienė bando paslėpti visus padarytus pažeidimus! Per du darbo mėnesius jis jau pastebėjęs krūvą pažeidimų. Paprašytas konkretizuoti, kas konkrečiai buvo pažeista, kaip nustatyti pažeidimai, ar buvo atliktas auditas, kokių priemonių ligoninės direktorius imsis, V. Smalinskas pradėjo išsisukinėti. Jo parengtame raštiškame atsakyme lakoniškai buvo atsakyta, jog: „šiuo metu yra peržiūrimi iki šiol priimti sprendimai. Esant reikalui, bus atliekami tyrimai.“ Ar buvo būtina teismo salėje diskredituoti ankstesnio vadovo patirtį be jokių pateikiamų faktinių įrodymų, spręsti reikėtų buvusiam politikui. Tačiau sukto būdo asmeniui ir menkinimas, ir kaltinimai, turintys net šmeižto požymių, yra savaime pateisinamos priemonės, kad išsaugotų savo kailį. Turintis keliolikos metų teisininko stažą, kartą susipainiojęs viešuose ir privačiuose interesuose ,V. Smalinskas drebančiomis rankomis nesugebėjo rišliai pasakyti baigiamosios kalbos.
Teismas byloje verdiktą paskelbs spalio 29 dieną 11 valandą.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019