Dėl brolio sumušimo radviliškiečiui paskirtas areštas

Kaip rodo teismų statistika, vyrai smurtauja ne tik prieš žmonas ar sugyventines, bet ir prieš kartu gyvenančius brolius bei tėvus. Visai neseniai, 2021 m. lapkričio 25 d., Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Edita Jusevičienė priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, paskirdama bausmę Gintarui Milašiui, sumušusiam kartu gyvenantį brolį.

Prakirto lūpą ir pamušė akį

Radviliškio miesto gyventojas Gintaras M. spalio 24 d. pavakarę savo namuose Maironio gatvėje kumščiu sudavė maždaug tris smūgius broliui Ž. M. į veidą. Dėl suduotų smūgių nukentėjusiajam buvo smarkiai prakirsta lūpa, pamušta akis. Abu broliai buvo neblaivūs. Gintarui M. nustatytas net 2,76 promilių girtumas. Radviliškietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Gynėsi, kad brolis išprovokavo

Smurtautojo brolis galimai buvo dar girtesnis, nes netgi nepajėgė įpūsti į alkotesterį. Pasak Gintaro M., būtent jis išprovokavo jo pyktį. Kaip teigia radviliškietis, netgi būdamas blaivus, jis būtų broliui sudavęs. Atseit, grįžęs iš įkalinimo įstaigos Ž. M. yra nepakeliamai priekabus, jį provokuoja bei erzina, o tą dieną išvadino „gaidžiu“ bei atliko veiksmus, kurie rodė, kad jis – agresyviai nusiteikęs. Tiesa, iš pradžių Gintaras M. policijai teigė, kad brolis pirmas jam spyrė, tačiau vėliau tokius savo parodymus paneigė, sakydamas, kad brolis tai padaryti tik bandė, bet dėl girtumo nepajėgė. Policijai jis sakė sumelavęs, nes norėjęs save pateisinti.

Skirta arešto bausmė

Anksčiau 8 kartus teistas Gintaras Milašius pripažintas kaltu, padaręs nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje, kadangi smurtavo prie savo šeimos narį – brolį bei sukėlė jam fizinį skausmą. Jam teismas baudžiamuoju įsakymu skyrė 60 parų arešto bausmę bei baudžiamojo poveikio priemonę – per 6 mėnesius po arešto bausmės atlikimo dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Nuteistasis privalės pats atvykti atlikti arešto bausmės į Šiaulių tardymo izoliatorių. Nesutikdamas su teismo paskirta bausme, Gintaras M. turi teisę per įstatymo nustatytą terminą pateikti prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą, dėl to teismo baudžiamasis įsakymas šiuo metu dar nėra įsiteisėjęs.

Rita Grigalienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts