Dėl alkoholio šeduvis buvo pasiryžęs prilupti net motiną

Gavę atlyginimus, du broliai šeduviai, iš kurių vienas – Raimondas Juška, keletą dienų vartojo alkoholį. Nors dėl girtumo vėliau ne viską prisiminė, teismas Raimondą J. pripažino kaltu, kad jis 2021 m. gruodžio 6 d., apie 21 valandą, kumščiais prikūlė savo mamą.

Nepatiko mamos priekaištai

Apklaustas policijos pareigūnų, Raimondas J. pripažino, kad alkoholį vartojo keletą dienų iš eilės, todėl atsimena tik kai kuriuos momentus. Gėrė tai savo bute, tai pas brolį, kuris gyvena kartu su motina. Pasak Raimondo J., iš viso to išgėrinėjimo geriausiai jis pamena tai, kaip 2021 m. gruodžio 6 d., alkoholį su broliu vartojant mamos namuose, išgirdo savo mamą kažką negražiai kalbant apie brolio draugę. Šitie mamos žodžiai jam nepatiko ir sukėlė pyktį. Negana to, mama ėmė šaukti, kad abu sūnūs per daug geria. Raimondas J. policijai sakė, kad tai jį sunervino. Vyras atsimena tik tiek, kad mamą pastūmė, o suduoti smūgiai kažkaip iš girtos atminties išsitrynė. Kadangi mama negirtauja ir meluoti nėra linkusi, Raimondas J. pripažino, kad apie suduotus smūgius ji sugalvoti negalėjo, vadinasi, visa tai iš tiesų buvo. Dėl savo veiksmų šeduvis gailėjosi ir įtikinėjo, kad taip pasielgė dėl girtumo, o blaivus taip jokiu būdu nebūtų padaręs.

Smūgiai kumščiais sukėlė skausmą

Policiją iškvietė nukentėjusioji, dvynių Raimondo J. ir kito R. (teismas šio vardo nenurodo), motina. Pasak jos, abu sūnūs buvo jos namuose, kur išgėrinėjo. Staiga Raimondas J. pradėjo be jokios priežasties kabinėtis, plūstis necenzūriniais žodžiais. Ji paprašiusi liautis ir išeiti iš kambario, tačiau sūnus ne tik kad nepaklausė, bet dar ir ėmė muštis. Jis kumščiu du kartus savo motinai D. J. trenkė į viršugalvį, vieną smūgį sudavė į veidą ir dar vieną – į krūtinę. 62-iejų šeduvė sakė jutusi stiprų fizinį skausmą. Nuo smūgių į veidą ji dengėsi rankomis, prašė nebemušti. Atvykusioms policijos pareigūnėms moteris skundėsi, kad skauda krūtinę, galvą, svaigsta galva. Buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Medikai suteikė pirmąją pagalbą, suleido vaistų, tačiau nukentėjusioji vykti į ligoninę detalesnei apžiūrai atsisakė.

Turi bėdų dėl alkoholio vartojimo

Iš karto po įvykio policijos pareigūnės Raimondui J. nustatė 3,30 promilių girtumą. Pasak nukentėjusiosios, jos sūnus turi problemų su alkoholio vartojimu, jį vartoja dažnai, o girtas būna agresyvus ir dėl to moteris sūnaus labai bijo. Moteris pareigūnams kalbėjo, kad norėtų, jog sūnus negalėtų prie jos artintis, tačiau tokia kardomoji priemonė Raimondui J. nebuvo paskirta. Nukentėjusioji pripažino, kad ir ankščiau su sūnumi kildavo konfliktų, apie kuriuos ji pranešdavo policijai, tačiau Raimondas J. niekada jos nemušdavo.

Skirtas 30 parų areštas

Baudžiamoji byla dėl šio atvejo buvo išnagrinėta rašytinio proceso tvarka. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Deimantė Andrulytė 2021 m. gruodžio 28 d. priėmė teismo baudžiamąjį įsakymą, kuriuo Raimondą Jušką pripažino kaltu, sukėlus fizinį skausmą savo šeimos nariui – motinai. Toks nusikaltimas numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Už šią nusikalstamą veiką Raimondui J. skirta 30 parų arešto bausmė. Kol kas teismo baudžiamasis įsakymas nėra įsiteisėjęs. Jam įsiteisėjus, nuteistasis turės pats atvykti į Šiaulių tardymo izoliatorių dėl bausmės atlikimo.

Monika Ilgauskytė

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts