Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Dega namas, ugniagesių automobilis neužsiveda…

Avatar

Paskelbta

data

Visą Lietuvą apskriejo žinia apie gaisrą Radviliškio rajone,Varnionių kaime. Gaisru nieko nenustebinsi,tačiau interneto sensacija tapo neužsivedantis, 31 metų senumo, ugniagesių automobilis.

Neužsivedantį senutėlį ugniagesių  automobilį nufilmavusi moteris pateikė komentarą:
„Visų dėmesiui… Realybė Lietuvoje… Radviliškio rajonas. Kilo gaisras gyvenamąjame name. Ugniagesių komandos vyko ilgokai, bet čia nieko nuostabaus, kadangi dispečerė sėdinti Alytuje nurodė vykti tolimiausiu maršrutu. Vyrai dirbo operatyviai, jokių priekaištų… Degė du kambariai ir dalis stogo…išpylus dvi cisternas ugnį pavyko nuslopinti…trūko trečiosios… Dėja mašina nesikūrė…po 10 min reanimacijos, ugnis įsisiautėjusios po visus namus…ir paskutinė viltis išgelbėti dalį mūsų turto paskendo liepsnose…Gerbiamieji Lietuvos valdžios atstovai, Jūs į butaforinį karą karius siunčiate su auksiniais šaukštais, o kovoti su ugnimi vyrai važiuoja 50 metų senumo mašinomis… Ar mes gyvenantys Lietuvos kaime nusipelnėme tik tiek? Visa tai kainavo mūsų turtą, kitą kartą tai gali kainuoti kažkieno gyvybę…Lietuva,pasidalinkim -nelikime abėjingais,gal kažką pakeisime.

P.S. Dėkojame ugniagesių komandai,kuri iš visų jėgų stengėsi, Daugėlaičių kaimo bendruomenei ir visiems,kurie neliko abėjingais mūsų bėdai.

Praėjusios savaitės pabaigoje jai teko išgyventi tragišką incidentą – spėjama, dėl elektros instaliacijos užsidegė neapdraustas namas, kuriame moteris gyveno su šeima.

“Radviliškio krašto” informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi