Dailininkių paveikslai alsavo moteriškumu

Rugsėjo 7 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta Menų studijos kūrybinių darbų paroda. Šį karta paroda buvo skirta moteriškumui, tai atskleidė jos pavadinimas „Pasidalyti moteriškumu“, pažymėtas intriguojančiu ženkliuku N -?

Menų studijos vadovė Irmina Savickienė sakė, kad šį kartą moterims teko nelengva užduotis – atskleisti tapybos darbuose savo moteriškumą. „Juk mes esame žavios, kūrybingos, seksualios, tai kodėl to neatskleisti per kūrybą?“ – sakė I.Savickienė.

Pasak studijos vadovės, moterys drovėjosi tapyti savo aktus, daugiausia piešė nugaras, kojas, rankas. „Atidengta moters nugarytė labai gražu, daugiausia moterų tapė save iš nugaros, gal tai ne taip drovu, kaip tapyti moters kūną iš priekio. Daugumoje paveikslų dominuoja moters kūno fragmentai, vyro aktų nėra, gal todėl, kad jie nuogi ne tokie gražūs kaip moterys? – šmaikštavo I.Savickienė.

Beje, pasak studijos vadovės, pirmą kartą parodoje apsilankė gausus vyrų būrys – galbūt juos suintrigavo pavadinimas, o gal atėjo pasidomėti, ką studijoje veikdavo vakarais iš namų prapuldavusios gyvenimo draugės.

Visos parodos dalyvės buvo apdovanotos gėlėmis bei padėkos raštais, o moterys atsidėkodamos gėlėmis apipylė ir savo vadovę Irminą, kantriai jas mokančią tapybos paslapčių.

Padėkos raštas bei artimųjų apkabinimai bei gėlės buvo skirti dailininkei Ilonai Radėnienei, surengusiai Viešojoje bibliotekoje personalinę savo darbų parodą.

Nuolatinė Menų studijos lankytoja bei parodų dalyvė Gražina Adomaitienė  kolegėms perskaitė savo kūrybos eilėraštį.

Parodos dalyvėms bei svečiams šoko moterų šokio kolektyvas „Intriga“, o po oficialiosios dalies vyko neformalūs pokalbiai prie vyno taurės ar kavos puodelio.

„Radviliški krašto“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts